خبرهای کوتاه
تاج: اردوی خارجی برای لیگ برتری ها ممنوع شد!
الهیار صیادمنش مهاجم جوان استقلال به دلیل مصدومیت در دیدار هفته پایانی لیگ قهرمانان آسیا مقابل العین غایب خواهد بود
دور زدن فدراسیون توسط گل محمدی!؛ سرمربی پدیده 2 ساله تمدید کرد
با اعلام مهدی تاج، مارک ویلموتس هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت
استقلال با میانگین تماشاگر بیش از 51 هزار نفر در مرحله گروهی، پر تماشاگرترین تیم مرحله گروهی رقابت های لیگ
ایسما با انتشار پستی اعلام کرد فصل برای او به پایان رسید و وی نمی‌تواند استقلال را در دو بازی

مسعود سلطانی فر

وزیر ورزش گفت: تا پایان سال جاری خیالمان از بابت بدهی های استقلال و پرسپولیس به اشخاص حقوقی راحت می شود و مباحث مالیاتی را نیز در ادامه پیگیری و به سرانجام خواهیم رساند.

 

به گزارش استقلال نیوز، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، در نشست اعضای هیات رییسه هیات تحقیق و تفحص باشگاه های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان که صبح امروز برگزار شد در ابتدا از همراهی و حمایت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در فصل تنظیم، تدوین و شکل گیری برنامه ششم توسعه کشور و پشتیبانی از ورزش به نیکی نام برد و ابراز امیدواری کرد با استمرار در این همراهی ها موضوعات مختلف ورزش از جمله تحقیق و تفحص از باشگاه های پرسپولیس و استقلال نیز محقق شود.

از تحقیق و تفحص باشگاه های پرسپولیس و استقلال استقبال می کنم

از تحقیق و تفحص باشگاه های پرسپولیس و استقلال استقبال می کنم. بر خلاف برخی از مدیران که به تحقیق و تفحص اعتقادی ندارند اما از حرکت مجلس شورای اسلامی استقبال می کنم چرا که با رویکرد اصلاح گرایانه جای بسی امیدواری است که با همراهی وهمکاری یکدیگر در روند مسائل اجرایی بهبود بوجود آید تا زمینه خدمتگزاری به مردم در این حوزه بهتر و بیشتر از گذشته مهیا شود .

تاریخی ترین نتایج تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی رقم خورد

با رویکرد ثبات و آرامش، همچنین پرهیز از حاشیه ها همراه با فدراسیون فوتبال و سازمان تیم های ملی دست به دست هم دادیم و برنامه ریزی کامل همراه با فراهم آوردن امکانات مورد نیاز در شأن و جایگاه ملت ایران را محقق ساختیم که منجر به تاریخی ترین نتایج تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی شد و در پنجمین حضور علاوه بر چهار امتیاز تلاش جانانه آنها مقابل قهرمان دنیا، قهرمان اروپا و قهرمان آفریقا واقعا قابل تحسین بود.

بر خلاف پیش بینی های صورت گرفته که ایران در گروه مرگ زنگ تفریح حریفان می شود اما با همه سختی ها تیم ملی فوتبال ایران نتایج تاریخی گرفت و کاری کردند کارستان بطوریکه برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران مقام معظم رهبری حتی بعد از شکست از اسپانیا پیام تشکر دادند که این پیام بعد از یک شکست اصلا سابقه نداشته و موجب افتخار و سربلندی شد.

سه بازی تیم ملی فوتبال در جام جهانی باعث تقویت وحدت و انسجام ملت، ارتقا غرور ملی و پروژه ملت سازی شد. در جام جهانی ملت ایران با هر باور و رویکردی که داشتند از پیروزی ها و موفقیت ایران خوشحال شدند و شور و شعفی که در بین ملت به ارمغان آمد با هیچ سرمایه و ابزاری امکان پذیر نبود.

هیات مدیره استقلال و پرسپولیس بصورت کاملا سنتی اداره می شد

از آبان ماه 1395 که فعالیتم را در وزارت ورزش و جوانان آغاز کردم یکی از موارد مهمی که به آن پرداختم بررسی وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود که در این زمینه از مجمع تا ساختار باشگاه ها و هیات مدیره های آنها با مشکلاتی مواجه بود چرا که بصورت کاملا سنتی اداره می شد.

مالیات استقلال و پرسپولیس به صورت علی راس محاسبه شده است

از ابتدای حضورم در وزارت ورزش و جوانان وقتی با مبالغ کلان بدهی های مالیاتی برخورد کردم این سوال بوجود آمد که هیچگاه منابع اعتباری این دو باشگاه بیشتر از مصارف آنها نبوده، پس چرا این مبالغ کلان بدهی مالیاتی بوجود آمده است بر همین اساس جلسات مهمی را با رییس سازمان مالیاتی کشور برگزار کردیم و طبق گزارشی که دریافت شد متوجه عدم توجه به ارسال اظهارنامه های مالیاتی از سوی دو باشگاه در 10-15 سال گذشته شدیم که به دلیل همین بی توجهی باشگاه ها به ارائه اظهارنامه مالیاتی، مالیات آنها به صورت علی راس محاسبه شده است.

تا پایان سال خیالمان از بابت بدهی ها به اشخاص حقوقی راحت می شود

مشکلات و چالش های متعدد باشگاه های پرسپولیس و استقلال باعث شد که با همه توان، نظم بخشی به این دو باشگاه را آغاز کنیم و برنامه ریزی کردیم که تمام هزینه ها و اعتبارات مورد نیاز آنها از محل تبلیغات و کمک هواداران تامین شود و نیاز به کمک دولت نباشد. ساختار، منابع و هیات مدیره آنها را ساماندهی کردیم و برای تشکیل مجمع باشگاه ها از هیات دولت مصوبه گرفتیم و بحث معافیت مالیاتی را دنبال کردیم از طرفی برای اسپانسر و حامی مالی وقت گذاشتیم تا جایی که در شرایط فعلی برای اولین بار در تاریخ دغدغه ای برای تامین منابع مالی جاری پرسپولیس و استقلال وجود ندارد ضمن آنکه بدهی های گذشته آنها را پرداخت کرده ایم و تا پایان سال جاری هم خیالمان از بابت بدهی ها به اشخاص حقوقی که راحت می شود و مباحث مالیاتی را نیز در ادامه پیگیری و به سرانجام خواهیم رساند.

* خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا رفع شد

پرسپولیس و استقلال با چالش جدی به دلیل بدهی های فراوانی که داشتند مواجه شده بودند و خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا آنها را به شدت تهدید می کرد اما در این زمینه به دلیل احترام به خواست عمومی هماهنگی ها و پیگیری های لازم صورت گرفت تا مشکلات حل شود تا پرسپولیس و استقلال بتوانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

برای اولین بار این دو باشگاه پس از آنکه یکی لیگ برتر و دیگری جام حذفی را فتح کردند حضور موفقی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند بطوریکه همزمان به مرحله یک چهارم صعود کرده اند و اگر در این مرحله مقابل حریفان قطری پیروز شوند در مرحله نیمه نهایی به هم برخورد می کنند و آنگاه یکی از آنها در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهد داشت .

* هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مربیان توانمندی در خدمت دارند

امیدوارم در استمرار حرکت های خوب و مفیدی که با اصلاح ساختار دو باشگاه مواجه شده است با کمک مجلس شورای اسلامی بتوانیم روند رو به رشد و اصلاح طلبانه را در این دو باشگاه حفظ و ارتقا دهیم. ضمن اینکه هر دو باشگاه امروز موفق شدند مربیان توانمندی را برای رشد و توسعه فوتبال کشور به خدمت بگیرند.

* امیدوارم در بازی های آسیایی و پارآسیایی شاهد موفقیت های ورزش ایران باشیم

قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در آسیا، قهرمانی های مقتدرانه کشتی گیران آزادکار و فرنگی کاران نوجوان ایران در جهان، قهرمانی های ووشو و وزنه برداری در مسابقات جهانی جوانان، قهرمانی والیبال ایران در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا همچنین قهرمانی شطرنج ایران در قاره کهن و دیگر افتخاراتی که رقم خورده کلکسیونی از قهرمانی ها را برای ورزش ایران به همراه داشته است که امیدوارم در بازی های آسیایی و پارآسیایی هم شاهد موفقیت های ورزش ایران باشیم.

* گردش مالی لیگ برتر بین چهارصد تا پانصد میلیارد تومان است

در طول هفته چهل تا پنجاه میلیون نفر پیگیر رقابت 16 تیم لیگ برتری هستند در شرایطی که گردش مالی این رقابتها بین چهارصد تا پانصد میلیارد تومان است که از منابع غیر دولتی تامین می شود. با این اوصاف کدام ابزار سالم تر و ارزان تر از ورزش برای پرکردن اوقات فراغت مردم است؟ بنابراین باید با قدرت از ورزش برای سالم سازی جامعه استفاده کنیم.

اخبار فوتبال ایران

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

00906123

novin web gostar

 

مشاوره کسب و کار بیزینس پلن برندینگ برندسازی سفارش گل خرید اینترنتی گل خرید آنلاین گل گرمایش تابشی دانلود سوالات استخدامی سوالات استخدامی تنور گازی فر پیتزا فر ساندویچ بج سینه گرمایش گلخانه گرمایش مرغداری سوالات استخدامی بانک