دیدار ایران و کره جنوبی

تیم ملی فوتبال کشورمان در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2022، مقابل کره جنوبی به تساوی رضایت داد.

                                                                       

به گزارش استقلال نیوز، تیم ملی فوتبال ابران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2022 در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف کره جنوبی رفت و با تساوی یک - یک به پایان رسید.

 سون هیونگ‌مین در دقیقه 48 گل زد و علیرضا جهانبخش در دقیقه 76، گل تساوی ایران در این بازی و سومین گل خود را در دور نهایی انتخابی جام جهانی به ثمر رساند.

تیم ملی برای کسب برد در این دیدار دیر از خواب بیدار شد و زمانی به خود آمد که گل اول را دریافت کرده بود.

تیم ملی کشورمان برای نخستین بار با هدایت دراگان اسکوچیچ پیروز نشد و از کسب یازدهمین برتری متوالی خود با این مربی محروم شد. ملی‌پوشان کشورمان با این نتیجه، صدر جدول گروه A را با 10 امتیاز حفظ کردند و کره جنوبی با 8 امتیاز، در رتبه دوم جدول باقی ماند. این نتیجه همچنین باعث شد طلسم 47 ساله کره‌ای‌ها برای ناکامی در کسب پیروزی در ایران تداوم یابد. رسانه‌های کره‌ای پیش‌تر ورزشگاه آزادی را «قبرستان تیم‌های میهمان» و «راهی به سوی جهنم» خوانده بودند.

دیدار ایران و کره جنوبی

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش (کاپیتان)، احمد نوراللهی (90- میلاد سرلک)، مهدی طارمی، وحید امیری، علی قلی‌زاده (56 - علی قلی‌زاده) و سردار آزمون(90- مهدی قایدی).

 

ترکیب تیم ملی کره جنوبی: کیم سئونگ‌گیو، لی یونگ، کیم مین‌جائه، جونگ وویونگ، هوانگ این‌بئوم، سون هیونگ‌مین، لی جائه‌سونگ (82 - لی دونگ‌گیونگ)، هوانگ هی چان، هونگ چول (70 - کیم جین‌سو)، هوانگ اوی جو (81 - نا سانگ‌هو) و کیم یونگ‌وون.

نیمه اول

دقیقه 1: هوانگ اوی جو پس از یک کار تیمی، توپ را وارد محوطه جریمه ایران کرد و دروازه شاگردان اسکوچیچ را هدف گرفت که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 8: علیرضا جهانبخش پس از دریافت توپ از سردار آزمون، توپ را به احمد نوراللهی رساند که ضربه او پس از برخورد با مدافعان کره جنوبی بلوکه شد.

دقیقه 12: نفوذ بازیکنان کره جنوبی از سمت چپ، به سانتری زمینی روی دروازه ایران منجر شد که توپ از همه بازیکنان گذشت. توپ در سمت راست به لی یونگ رسید و ارسال او روی دروازه کشورمان، به ضربه سر لی جائه‌سونگ ختم شد که توپ از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه 16: علیرضا جهانبخش از سمت راست زمین صاحب توپ شد و پس از حرکت به سمت دروازه کره‌ای‌ها، به سمت دروازه حریف اقدام به شوتزنی کرد که این توپ با فاصله کمی از بالای دروازه خارج شد.

دقیقه 27: آزمون و طارمی با کار ترکیبی خود، توپ را به محوطه جریمه «جنگجویان تائگوک» رساندند که شوت آزمون، به مدافعان کره برخورد کرد.

دقیقه 32: شوت هوانگ این‌بئوم از پشت محوطه جریمه ایران، پس از برخورد به مدافعان کشورمان راهی کرنر شد.

دقیقه 34: به نظر می‌رسید پاس رو به جلوی علی قلی‌زاده، در محوطه جریمه کره جنوبی به مهدی طارمی می‌رسد که کیم سئونگ‌یو توپ را در اختیار گرفت. به نظر می‌رسید طارمی با کیم مین‌جائه برخوردی کرد که احمد الکاف، اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 43: پاس فوق‌العاده در عمقِ نوراللهی به طارمی رسید. ستاره ایرانی پورتو خود را به توپ رساند که ضربه او بیشتر به منزله دفع توپ از دروازه کره بود تا شوتی برای گلزنی.

دقیقه 44: شوت آزمون از پشت محوطه جریمه، با واکنش سنگربان کره مواجه شد. در ادامه توپی روی دروازه شاگردان بنتو ارسال شد که ضربه آکروباتیک طارمی هم با مهار کیم سئونگ‌یو همراه شد.

دقیقه 45: سوت پایان نیمه نخست با تساوی بدون گل.

نیمه دوم

دیدار ایران و کره جنوبی

دقیقه 48: مردان اسکوچیچ در شروع نیمه دوم غافلگیر شدند. پاس در عمق لی جائه‌سونگ در میان آشفتگی مدافعان ایران از جمله صادق محرمی، به سون هیونگ مین رسید و پس از اینکه با بیرانوند تک به تک شد، به راحتی دروازه کشورمان را گشود.

دقیقه 50: شوت علی قلی‌زاده از پشت محوطه جریمه، از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه 52: هوانگ اوی جو از گوشه محوطه جریمه ایران، ضربه بسیار محکمی به سمت دروازه شلیک کرد که توپ او، راهی به سمت دروازه پیدا نکرد.

دقیقه 59: یک‌دوی طارمی با نوراللهی در نهایت به خود طارمی بازگشت که ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه کره، با اختلافی زیاد نسبت به دروازه قرمزپوشان به بیرون رفت.

دقیقه 62: امید نورافکن به‌خاطر خطایی که با تماس دست روی هوانگ هی‌چان مرتکب شد، از احمد الکاف کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 65: مهدی طارمی در شرایطی که بازیکنی در مقابل نداشت، توپ را دریافت کرد و وارد محوطه جریمه کره جنوبی شد که بازیکنان این تیم، پاس رو به بیرون طارمی را دفع کردند.

دقیقه 66: احمد نوراللهی در فاصله کمی که با دروازه کره جنوبی داشت، در زاویه‌ای بسته با دروازه کیم سئونگ‌یو بود که پاس رو به بیرون او نیز بلوکه شد.

دقیقه 67: سعید عزت‌اللهی از میانه زمین صاحب توپ شد و پس از عبور از سد چند بازیکن کره، توپ را به سمت دروازه شاگردان بنتو شلیک کرد که این توپ به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه 75: پاس در عمق طارمی به آزمون رسید و پاس رو به بیرون او به جهانبخش، ایران را به گل رسید. هرچند کمک داور مسابقه، این گل را آفساید دانست و رد کرد.

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

دقیقه 76: علیرضا جهانبخش پاس در عمق خوبی برای آزمون  ارسال کرد که دروازه‌بان کره جنوبی پس از اندکی خروج، از تعقیب توپ پشیمان شد. در ادامه آزمون صاحب توپ شد و آن را برای جهانبخش ارسال کرد که ضربه سر کاپیتان تیم ملی، ایران را به گل تساوی رساند.

دقیقه 78: شوت از راه دور مهدی طارمی به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 80: آزمون پس از خطا روی هوانگ این‌بئوم، با اخطار احمد الکاف مواجه شد.

دقیقه 3+90: سون هیونگ‌مین در محوطه جریمه خود صاحب توپ شد که کنعانی‌زادگان آن را برگرداند. در ادامه نا سانگ‌هو توپ را به سمت دروازه ایران شلیک کرد که بیرانوند با واکنشی زیبا، توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 3+90: سوت پایان بازی با تساوی یک به یک و حفظ صدرنشینی ایران.

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

دیدار ایران و کره جنوبی

● ایران 1-1 کره جنوبی 

□  علیرضا جهانبخش 76

□ سون هیونگ مین 48

* ورزشگاه: آزادی / تهران ایران

 

* ویدئو بازی: 

استقلال بنر

 

* سایر نتایج:

سوریه 2-3 لبنان

امارات 2-2 عراق

 

* جدول رده بندی گروه A:

جدول رده بندی

 

اخبار تیم ملی ایران

  

 


 مطالب مرتبط:

انتخابی جام جهانی 2022 قطر/ ترکیب تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی مشخص شد؛ زوج طارمی و آزمون کابوس چشم بادامی ها

انتخابی جام جهانی 2022 قطر/ بیرانوند: برای برد 11 به میدان می رویم؛ در کلین شیت هایم همه گلرها نقش دارند

انتخابی جام جهانی 2022 قطر/ اسکوچیچ: انگیزه های زیادی در دیدار با کره جنوبی داریم؛ زمان مناسبی برای انتقاد نیست

انتخابی جام جهانی 2022 قطر/ با پیروزی مقابل امارات جام جهانی نزدیک‌تر از همیشه؛ این بار VAR با ایران یار بود!

انتخابی جام جهانی 2022 قطر/ عراق نابود شد؛ ایران و ادامه قدرت‌نمایی در آسیا با نمایشی بی‌نقص

انتخابی جام جهانی 2022 قطر/ برد سخت مقابل سوری‌ها؛ گل جهانبخش و صدرنشینی ایران

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

استقلال نیوز کانال رسمی

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123