کی روش

سرمربی تیم ملی در نشست خبری پس از دیدار مقابل پرتغال گفت: مقابل تیمی که کاندید قهرمانی در جام جهانی است عالی بازی کردیم.

 

به گزارش استقلال نیوز، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران  پس از دیدار تیم ملی ایران برابر پرتغال و کسب تساوی یک_یک در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

در ادامه صحبت های سرمربی تیم ملی را می خوانید:

* بهترین بازی را انجام دادیم

بهترین تلاش‌مان را کردیم. یک بار دیگر بازیکنان ایران آماده بودند و بهترین بازی‌شان در جام جهانی را مقابل پرتغال ارائه کردند. بازی خیلی فشرده‌ای بود و این همان بازی بود که در جام جهانی توقع می‌رود، یک بازی فشرده و سخت، جنگ و نبرد میان بازیکنان، ولی به نظر من، ما خیلی خوب بازی کردیم، مقابل تیمی که کاندید قهرمانی در جام جهانی است.

* اگر پنج امتیاز می‌گرفتیم صعود می کردیم

ما باید با واقع‌بینی بازی کنیم، مقابل مراکش بازی کردیم و بردیم، مقابل اسپانیا بازی کردیم که خیلی سخت بود، کنترل‌شان کنیم، اگر پنج امتیاز می‌گرفتیم، می‌توانستیم به دور بعد صعود کنیم.

* اجازه ندادند صحنه آهسته پنالتی را ببینیم ولی پرتغال توانست

تلویزیون پنج الی شش بار صحنه‌ها را پخش می‌کند، اما مثل اینکه ما اجازه نداریم آن را ببینیم. وقتی برای پرتغال پنالتی شد خیلی آهسته آن پنالتی را گرفتند، اما زمانی که صحنه ما مورد بررسی قرار گرفت، خواستیم خودمان هم صحنه را ببینیم، اما کسی به ما اجازه نداد. نمی‌دانیم چه خبر است و می‌خواهیم بدانیم چه اتفاقی در حال افتادن است. نمی‌دانم چرا به آنها اجازه داده می‌شود، اما به ما نه. نمی‌خواهم بیشتر از این صحبت کنم، چون تیم ملی کشورم و بازیکنان تیم ملی کشورم هستند. به این چیزها عادت کرده‌ام که می‌گویند یک ملتی علیه من هستند و یا من علیه یک ملتی هستم، چون زمانی هم که در آفریقای جنوبی بودم این اتفاقات را دیده‌ام .

* فقط اسپانیا و پرتغال از VAR راضی هستند!

انگار قانون می‌گوید اگر اتفاقی افتاد و رونالدو آن‌طرف ماجرا بود باید یک‌ مقدار ملایمت به خرج بدهید. دخترم وقتی به خانه آمد، می‌خواستم بدانم یک شب حامله است یا واقعاً حامله است! تصمیمات باید شفاف و برای مردم قابل درک باشد. همه موافقند سیستم VAR خوب کار نمی‌کند و همه به آن اعتراض دارند. تنها تیم‌هایی که معترض نیستند پرتغال و اسپانیا هستند که در بازی مقابل ایران داوری به نفع آنها بوده است. ما می‌خواهیم از فیفا درخواست کنیم تا یک توضیح شفاف بدهد. باید برای ما مشخص شود داور چه کسی است و این اختیار را دارد تا تصمیم را بگیرد. مردم این حق را دارند. شما فکر می‌کنید مردم ایران حق ندارند بدانند چه اتفاقی در حال افتادن است؟ اگر قرار است اتفاقی وجود داشته باشد و از سیسستمی به نام VAR  استفاده شود پس دیگر جای اشتباه وجود ندارد.

* عادت کردم که بگویند کی‌روش علیه کشورش خودش است

بازیکن،‌ مربی و داور اشتباه می‌کنند، اما وقتی شما یک سیستمی دارید که تکنولوژی برتر در آن استفاده می‌شود و شش نفر در آن اتفاق حضور دارند، اما هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرند. داور بعد از تصمیماتی که می‌گیرد دستش را تمیز می‌کند و بعد تصمیماتشان و وقتی اتفاقی رخ می‌دهد داور نمی‌داند چه اتفاقی افتاده و در نهایت هم تصمیمی گرفته می‌شود. من باید بدانم چه اتفاقی در حال رخ دادن است و چه صحبت‌هایی بین داور و کمک داوران VAR  زده می‌شود. باید ما بدانیم. اگر اینطور نیست ما باید بفهمیم چه اتفاقی در ان اتفاق رخ می‌دهد. بعد از افریقای جنوبی من عادت کردم که بگویند کی‌روش علیه کشورش خودش است. حقیقت این است که باید با احترام حرف‌ها زده شود. امیدوارم رسانه‌های پرتغال آنالیز منصفانه در مورد حرف‌های من و بازی داشته باشند. ما حداقل باید یک پنالتی بیشتر در این بازی به نفع‌مان گرفته می‌شد. من علیه داور صحبت نمی‌کنم،‌ علیه یک سیستم حرف می‌زنم. اگر اشتباهی شده است،‌ دیگر اشتباه انسانی نیست و مربوط به یک تکنولوژی است. این تکنولوژی بالای 20 هزار دلار برای هر بازی هزینه دارد. بعد داور بگوید ضربه رونالدو یک کارت زرد دارد؟ منصفانه این است که یک نفر یک توضیح شفاف بدهد

* چون رونالدو ابرستاره هست نباید کارت قرمز بگیرد؟

می خواهیم این بحث مشخص شود که چون رونالدو ابرستاره است کارت قرمز نگرفت؟نمی شود کمی صادق بود؟ باید همه چیز روشن باشد. اگر او با آرنج ضربه زده که حتما باید اخراج شود.داوران چه توضیحی برای این کارت زرد دارند. لطفااز داوران این موضوع را بپرسید. من برای رونالدو احترام قائلم اما باید بدانیم چه کسی دارد بازی را قضاوت می کند! منِ مربی چرا نباید تصاویر ویدیو را ببینم؟.وقتی می خواستند از تصاویر ویدیویی صحنه های مشکوک را ببینند، برای پرتغال همان بازبینی اول پنالتی اول را تایید کردند،‌اما برای صحنه ایران 6 بار تصویر را بازیبنی کردند. آقای اینفانتینو باید در این سیستمی که ایجاد کردی تغییرات ایجاد کنی!

* به بازیکنانم افتخار می کنم

حرف برای گفتن زیاد دارم. ممنونم ازهمه بازیکنانم در تیم ملی ایران و از همه آنها تشکر و قدردانی می‌کنم. من به این بازیکنان افتخار می‌کنم چون از ابتدا می‌گفتند ما در ته گروه قرار می‌گیریم.

* پرتغال نیمه دوم از پا درآمد

مهم ترین بازی ما بازی با پرتغال بود، ما توانستیم پرتغال را متوقف کنیم و کاربزرگی انجام دادیم. گلزن پرتغال کار بزرگی کرد که آنگونه به توپ ضربه زد. آنها در این بازی کرنرهای زیادی زدند. ما در این بازی فقط می خواستیم توپ به رونالدو نرسد چون روی نقاط ضعف پرتغال کار کردیم و دیدید که چقدر منسجم بازی کردیم و همانطور که برنامه ریزی کردیم پرتغال نیمه دوم از پا درآمد.در نیمه دوم پرتغال نا امید بود چون ما آن ها را تحریک کردیم تا اشتباه های بیشتری کنند.قدوس موقعیت خوبی داشت که ضربه‌اش از کنار دروازه به بیرون رفت.

* اعتراف می‌کنم، ایرانی‌ها خیلی شجاع هستند

من احساس غرور می کنم، ما بازی خوبی انجام دادیم. خیلی خوشحالم، هم نسبت به خودمان و هم نسبت به بازیکنان. آنها مطابق انتظارات عمل کردند.بازیکنان تیم من کرامت و صداقت را به مسابقات آوردند. ما هم بردیم و هم آموختیم.کسی فکر نمی کرد ما خوب مبارزه کنیم. اعتراف می کنم ایرانی ها خیلی شجاع هستند. یکی از کارهای روزمره من ارتقای روحیه مبارزه طلبی بازیکنان است و ۸ سال زحمت کشیدم تا روحیه جنگندگی را در ایران تقویت کنم.

* هنگام پخش سرود ملی ایران و پرتغال، فهمیدم که 20 سال برای این دو تلاش کرده‌ام

نتیجه به عملکرد برمی گردد،امروز وقتی روی نیمکت بودم وقتی سرودهای ملی پخش می‌شد فهمیدم ۲۰ سال برای این دوتیم کار کردم. این لحظه باشکوهی برای من بود.حتی سانتوس هم به من تبریک گفت. بازیکنان پرتغال هم به من تبریک گفتند، برزیلی‌ها و اسپانیایی‌هایی‌که با آن ها کارکرده بودم به من تبریک گفتند.برخی بازیکنان پرتغال از نوجوانی با من کار می کردند و این خیلی لذت بخش بود که آن ها را دیدم.آن ها هم به من تبریک گفتند.

* فدراسیون ایران مرا برای 6 ماه می‌خواهد

تایید می کنم که از ایران برای ادامه همکاری پیشنهاد دارم. آن ها برای ۶ ماه من را می خواهند. اما الان وقت مناسبی نیست درباره قراردادم حرف بزنم. می‌خواهم در اینجا از صمیم قلب ازبازیکنانم تشکر کنم و بگویم کادر فنی خوبی داشتم. طرفداران ایران هم عالی بودند.

* هدف من پیشرفت فوتبال است

امیداورم در جام جهانی بعد ارتقا پیدا کنیم. هدف همیشگی من پیشرفت است. ما در جام جهانی قبل هم بی دلیل مقابل آرژانتین حذف شدیم. اگر ویدئو چک بود آیا از جام جهانی قبل کنار می رفتیم؟ این موضوع ذهن من را درگیر کرده، احساس افسردگی و نا امیدی می ‌کنم. بازیکنان و هواداران تیم ملی ایران مستلزم احترام بیشتری بودند اما بازیکنان مورد حمایت من هستند. به نظر من اگر شرایط اینگونه پیش برود همه صحنه ها از این به بعد باید در ویدیو چک بررسی شود.  

اخبار جام جهانی 2018 روسیه

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123