خبرهای کوتاه
شوک پشت شوک، دروغ پشت دروغ / استقلال در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا!
استراماچونی یکطرفه فسخ کرد و از ایران رفت
جواد قراب: سلطانی فر گفت عاشقانه پرسپولیس را دوست دارم!
هواداران استقلال از سایت https://www.pin90.ir/ اقدام به خرید بلیت بازی های این تیم کنند.
وریا غفوری: مسئول رفتن استراماچونی و رخ دادن این افتضاح شخص وزیر ورزش است
هواداران استقلال خواستار استیضاح وزیر و اخراج مدیرعامل و هیات مدیره نالایق

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و برزیل به سود طلایی‌پوشان خاتمه یافت تا شاگردان کولاکوویچ متحمل اولین شکست شوند.

 

 به گزارش استقلال نیوز، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در رقابت‌های لیگ ملتهای والیبال 2019 از ساعت 11:10 به میزبانی ژاپن به مصاف برزیل رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای (23 - 25، 25 - 16، 21 - 25، 33 - 31 و 15 - 10) به سود طلایی‌پوشان برزیل خاتمه پیدا کرد.

کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، امیر غفور و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد. البلوشی اماراتی داور اول این مسابقه و جیانگ لیو از چین داور دوم دیدار ایران و برزیل است.

* ست نخست؛ 25 بر 23 به سود ایران

هر دو تیم شروع خوبی داشتند، اما در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در ادامه شرایط برای ایران بهتر شد و در امتیاز 16 بر 14 به سود شاگردان کولاکوویچ تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد و اختلاف امتیاز در ست نخست رفته رفته بیشتر شد. برزیلی‌ها بسیار تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند و تا حدودی هم در این کار موفق بودند تا اینکه این ست با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست دوم؛ 25 بر 16 به سود برزیل

در شروع ست دوم لئال کوبایی‌الاصل به جمع برزیلی ها اضافه شد. برزیلی‌ها با سرویس های خوب خود بارها دریافت کننده‌های ایران را دچار مشکل کردند تا در امتیاز 8 بر 4 به سود برزیل تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برزیل دست از زدن سرویس‌های پرشی برنداشت تا اینکه در امتیاز 15 بر 8 هر دو تیم یک بار دیگر به درخواست کولاکوویچ به وقت استراحت فنی رفتند. امتیاز 16 بر 10 به سود برزیل تیم‌ها را به وقت استراحت فنی دوم فرستاد. کولاکوویچ که ست دوم را از دست رفته می‌دید به بازیکنانی همچون کریمی، یلی، قائمی و مسعود غلامی هم میدان داد، اما این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 16 به سود برزیل خاتمه پیدا کرد.

* ست سوم؛ 25 بر 21 به سود ایران

برای شروع ست سوم هم لئال در ترکیب برزیل ماند؛ او یکی از تاثیرگذارترین چهره های ایران بازی بود. توپ‌گیری‌های حضرت‌پور هم در ست سوم نتوانست کمک چندانی به ایران بکند و تیم‌ها در امتیاز 8 بر 7 به سود برزیل راهی وقت استراحت فنی اول شدند. سرویس‌های با ریسک بالای برزیلی‌ها اختلاف را بیشتر کرد تا اینکه در امتیاز 13 بر 10 به سود برزیل کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد. ملی پوشان ایران بسیار تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند، اما برتری برزیلی‌ها ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 14 به سود برزیل به وقت استراحت فنی دوم رفتند. دفاع موسوی نتیجه بازی را در امتیاز 17 به تساوی کشاند تا این بار ساموئل، سرمربی برزیل درخواست وقت استراحت فنی کند. روند بازی بعد از این وقفه به سود ایران تغییر پیدا کرد و در نهایت ست سوم با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران تمام شد.

* ست چهارم؛ 33 بر 31 به سود برزیل

ست چهارم را ایران بهتر شروع کرد. در امتیاز 6 بر 3 به سود شاگردان کولاکوویچ برزیلی‌ها درخواست وقت استراحت کردند. آنها که نمی خواستند این ست و این بازی را ببازند تغییراتی هم در ترکیب خود ایجاد کردند، اما در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 13 تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. دال‌زاتو، سرمربی محروم برزیلی‌ها که در سالن مسابقه حاضر بود از عملکرد شاگردانش رضایت نداشت و بارها اعتراض خود نسبت به این موضوع را بیان کرد. در امتیاز 21 برزیلی‌ها بازی را به تساوی کشاندند و در امتیاز 25 بر 24 از ایران پیش افتادند. این ست در نهایت با نتیجه 33 بر 31 به سود برزیل تمام شد.

* ست پنجم؛ 15 بر 10 به سود برزیل

ست پنجم بسیار نزدیک آغاز شد، اما برزیلی ها تلاش کردند از همان ابتدا اختلافی ایجاد کنند. در امتیاز 5 بر 3 به سود برزیل ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند. نظم تیمی ایران در ست پنجم کاملاً بهم ریخت و خبری از قدرت ست‌های گذشته در ایران نبود. برزیلی‌ها دست از زدن سرویس‌های هدفدار و قدرتمند برنداشتند و مزدش را گرفتند و در امتیاز 8 بر 3 به سود آنها تیم‌ها جای خود را در زمین تغییر دادند. در امتیاز 10 بر 4 به سود برزیل بازهم کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد، اما وقفه‌های او تاثیر بر روند بازی طلایی پوشان نداشت و ست پنجم با نتیجه 15 بر 10 به سود آنها خاتمه پیدا کرد.

به گزارش استقلال نیوز، به این ترتیب تیم ملی برزیل چهارمین پیروزی خود را جشن گرفت و ایران هم نخستین شکست خود را در این دوره از رقابت‌های لیگ ملت‌های 2019 متحمل شدند.

هر دو تیم ایران و برزیل مسابقات را با کسب 3 برد آغاز کردند. برزیلی‌ها در شرایطی به مصاف ایران رفتند که رزنده، پاسور اصلی خود و دال‌زاتو، سرمربی خود را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد.  برزیل با 3 طلای المپیک، 3 طلای قهرمانی جهان و 2 طلای جام جهانی تیمی پر افتخار و صاحب سبک در والیبال دنیا است که همواره در میان قدرت‌ها حضور داشته و به ویژه در سال‌های اخیر چهره یک مدعی را از دست نداده است.

دو تیم پیش از این 14 بازی رسمی جهانی مقابل یکدیگر انجام داده‌ بودند که 11 پیروزی از آن برزیل و 3 برد با ایران بوده است. برزیل 5 بازی گذشته خود را مقابل ایران با پیروزی به پایان رسانده بود.

برنامه بازی‌های باقیمانده هفته دوم به شرح زیر است:

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸: ایران – آرژانتین، ساعت ۱۰:۴۰

یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸: ایران – ژاپن، ساعت ۱۴:۱۰

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

دیدار تیم ملی والیبال برزیل و ایران

 

خبرگزاری فارس

 اخبار سایر رشته ها

 


 مطالب مرتبط:

جام ملتهای والیبال 2019/ هتریک شاگردان ایگور کولاکوویچ در هفته اول رقابت ها!

جام ملتهای والیبال 2019/ پرش مقتدرانه بلندقامتان ایران از روی دیوار چین!

جام ملتهای والیبال 2019/ برتری ارزشمند ایران مقابل ایتالیا در دیدار افتتاحیه!

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

00906123

novin web gostar