خبرهای کوتاه
آغاز مجدد لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا در هاله ای از ابهام
جواد قراب: سلطانی فر گفت عاشقانه پرسپولیس را دوست دارم!
پیش بینی سلطان علی جباری درست بود/ فتح‌الله‌زاده نیامده رفت!
اعتراض شدید فرهاد مجیدی به وضعیت مدیریتی باشگاه استقلال و نحوه مدیریت وزیر ورزش!
سیامند رحمان، قهرمان جهان و المپیک.. هرکول خوش خنده ایرانی درگذشت..
وزیر ورزش دست بردار نیست/ یک پرسپولیسی در آستانه مدیرعاملی استقلال!

دیدار تیم های ملی والیبال کره جنوبی و ایران

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک مقابل کره جنوبی قرار گرفت و توانست به سختی حریف خود را شکست دهد.

               

 به گزارش استقلال نیوز، تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی بازی خود در چارچوب مسابقات والیبال انتخابی المپیک 2020 چین، از ساعت 11:20 به مصاف کره‌جنوبی رفت و با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید.

سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، علی شفیعی، محمد موسوی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بازیکنان شروع کننده ایران در این بازی مهم و تعیین کنده بودند.

* ست اول؛ 25 بر 22 به سود کره جنوبی

اسپکرهای ایران در ست نخست، عملکردی دور از انتظار و ناامید کننده داشتند و بازیکنان کره در مقابل با حمایت‌های خوب و حملات موثر، تیم برتر میدان بودند. نتیجه ست نخست 25 بر 22 برای کره بود. بازیکنان ایران تلاش خود را برای جبران امتیازات از دست رفته به کار گرفتند ولی کره تیمی نبود که به راحتی ببازد. توپگیری و استفاده از توپ‌های برگشتی، تقطه قوت آنها بود.تیم ملی ایران در ست نخست 8 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور و 13 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و تیم کره نیز 18 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و 5 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

* ست دوم؛ 25 بر 21 به سود ایران

از نوع بازی تیم ملی کره مشخص بود که بازیکنان این تیم، شناخت خوبی از بازیکنان ایران و نحوه بازی آنها دارند. علاوه بر این، دریافت و توپگیری کره‌ای‌ها به مراتب بهتر از ایران بود به طوری که هیچ توپ به سادگی زمین کره را لمس نمی‌کرد. با این حال غلبه بر مسائل روحی در تیم ایران، کلید باز شدن قفل مشکلات در سال‌های گذشته بوده است. باتقویت دفاع روی تور و چند حمله موفق به ویژه از سوی علی شفیعی، روحیه از دست رفته را به تیم برگرداند ولی در کل روند امتیازگیری تیم ایران در پوئن‌های بالا، کند بود و همین مسئله امیازات کره را به ایران نزدیک کرد. ست دوم یا نتیجه 25 بر 21 به سودایران تمام شد. تیم ملی ایران در پایان ست دوم، 22 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع روی تور و 19 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و تیم کره نیز 30 امتیاز از اسپک، 5 امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 8 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

* ست سوم؛ 25 بر 18 به سود ایران

تیم ایران از شروع ست سوم، تیم برتر میدان بود و حتی در مقاطعی 6 امتیاز از حریف پیش افتاد ولی تعلل ملی پوشان در برخی لحظات، اجازه قدرت نمایی مجدد به کره‌جنوبی داد. تیم ایران در نهایت ست سوم را نیز 25 بر 18  به سود خود پایان داد. تیم ملی والیبال ایران در پایان ست سوم 31 امتیاز از اسپک، 11 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و تیم کره نیز 42 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

* ست چهارم؛ 25 بر 22 به سود کره جنوبی

تیم سخت کوش کره در ست چهارم باز هم قدرت دریافت و توپگیری داخل میدان خود را به رخ ایران کشیدند؛ ضمن اینکه اسپک‌های دو سر آنتن کره در بیشتر مواقع تبدیل به امتی از شد. بازیکنان ایران برنامه‌ای برای مهار «چول وو پارک» بازیکن چپ دست کره نداشتند و اقدام او برای زدن اسپک، یک امتیاز بالقوه به حساب کره بود. کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران در این ست از مرتضی شریفی به جای پوریا فیاضی استفاده کرد. تیم ایران در دفاع روی تور به مراتب بهتر از حریف بود و کم اشتباه‌تر بازی می‌کرد اما بازیکنان کره این ضعف را با دریافت و توپگیری بهتر که منجر به حملات موثرتر می‌شد، جبران کردند. حضور علی اصغر مجرد و مرتضی شریفی و پوریا یلی، خون تازه‌ای در رگ‌های تیم ایران بود و برتری 20 بر 18 ایران را به دنبال داشت. تلاش کره تساوی در پوئن 22 را روی تابلو نتایج ثبت کرد ولی خطای سرویس موسوی، نتیجه را 23 بر 22 کرد. سرویس بدون بازگشت کره، امتیاز 24 بر 22 را به دنبال داشت و عدم توانایی بازیکنان ایران در کنترل بازی و به ویژه بازیکن شماره 13 کره، نتیجه ست چهارم را 25 بر 22 به سود کره رقم زد. تیم ملی ایران در پایان ست چهارم 42 امتیاز از اسپک، 15 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن سرویس و 32 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و تیم کره نیز 57 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 6 پوئن سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

* ست پنجم؛ 15 بر 13 به سود ایران

ست سرنوشت‌ساز پنجم با برتری تیم ایران آغاز شد. فیاضی و محمودی به جای خود برگشتند تا از تجربه و مهارت خود برای پیروزی در این ست مهم استفاده کنند. دو تیم زمین را در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران عوض کردند. سرویس بدون بازگشت میلاد عبادی‌پور، امتیاز 11 را برای ایران به ارمغان آورد. ثبت امتیاز 11 بر 8 برای ایران، کولاکوویچ را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی کرد. دفاع روی تور فیاضی نتیجه را 12 بر 8 کرد. تیم ایران در این دیدار سخت و نفس گیر و البته پر استرس با نتیجه 15 بر 13 برنده شد. 

به گزارش استقلال نیوز، تیم ملی والیبال ایران در پایان این دیدار 51 امتیاز از اسپک، 17 امتیاز از دفاع روی تور، 6 پوئن سرویس و 35 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و تیم کره نیز 65 امتیاز از اسپک، 7 امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 6 پوئن سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

تیم ملی والیبال ایران فردا (یکشنبه) 22 دی ماه  و از ساعت 15:30 در دیدار فینال مسابقات انتخابی المپیک 2020 به مصاف برنده دیدار قطر و چین می‌رود.

* گروه‌بندی و برنامه مسابقات انتخابی المپیک به شرح زیر است:

گروه اول: چین، ایران، قزاقستان و چین تایپه

گروه دوم: استرالیا، هند، کره جنوبی و قطر

* سه شنبه 17 دی ماه 98

ساعت 05:30، قطر 3-0 هند

ساعت 09:00، استرالیا 3-2 کره جنوبی

ساعت 11:30، چین تایپه 0-3 ایران

ساعت 15:30، چین 3-0 قزاقستان

* چهارشنبه 18 دی ماه 

ساعت 05:30، استرالیا 0-3 قطر

ساعت 09:00، کره جنوبی 3-0 هند

ساعت 11:30، قزاقستان 0-3 ایران

ساعت 15:30، چین 3-2 چین تایپه

* پنجشنبه، 19 دی ماه

ساعت 5:30، هند 1-3 استرالیا

ساعت 9، قطر 2-3 کره جنوبی

ساعت 11:30، چین تایپه 3-1 قزاقستان

ساعت 15:30، ایران 3-0 چین

* شنبه، 21 دی ماه

ساعت 11:30، ایران 3-2 کره جنوبی 

ساعت 15:30، چین 3-1 قطر

* یکشنبه، 22 دی ماه

ساعت 15:30، چین - ایران

ویدئو این بازی را در استقلال مدیا تماشا کنید. برای ورود به صفحه ویدئو کلیک کنید.

اخبار سایر رشته ها

         


 مطالب مرتبط:

والیبال انتخابی المپیک 2020/ صعود مقتدرانه به نیمه نهایی به عنوان صدرنشین؛ دیوار چین فرو ریخت!

والیبال انتخابی المپیک 2020/ دومین برد بلندقامتان والیبال؛ قزاق ها حریف نمیکت نشینان ایران نشدند!

والیبال انتخابی المپیک 2020/ شروع قدرتمندانه ایران برای رسیدن به المپیک؛ چین تایپه در قواره ما نبود!

جام جهانی والیبال 2019/ شکست ناباورانه برابر ایتالیای دوم؛ حریف بچه‌های لاجوردی نشدیم!

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

اختصاصی داخلی

00906123

novin web gostar