خبرهای کوتاه
مجتبی جباری بعد از انتخاب مجید جلالی به عنوان سرمربی، از کادر فنی گل گهر جدا شد
گری هوپر به تیم ولینگتون فونیکس نیوزیلند که در لیگ استرالیا بازی می کند، پیوست
هواداران استقلال بعد از پیروزی مقابل فجر سپاسی، جایگاه های خود در ورزشگاه را تمیز کردند
حیدری در بازی با فجر سپاسی هم پنالتی های استقلال را ندید یا بهتر بگوییم نخواست ببیند!
حیا کن.. رها کن.. برای فتحی / هوادار استقلال این مدیرعامل را نمی خواهد آقای وزیر!
پیمان حسینی، دروازبان تیم ملی فوتبال ساحلی در بین 10 اسطوره تاریخ این رشته قرار گرفت

امیررضا واعظ آشتیانی

مدیرعامل پیشین استقلال گفت: کجای دنیا بازیکن توسط هیأت مدیره باشگاه جذب می‌شود که در استقلال این کار را انجام می‌دهند!؟

 

به گزارش استقلال نیوز، امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل پیشین استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پیرامون اتفاقاتی که طی روزهای اخیر در مورد نقل و انتقالات استقلال رخ داده است صحبت‌های زیر را انجام داد که در ادامه می خوانید:

* کجای دنیا عضو هیات مدیره با بازیکنان مذاکره می‌کند؟

تعجب می‌ کنم که در باشگاه استقلال، اعضای هیأت مدیره به دنبال جذب بازیکن هستند، کجای دنیا بازیکن توسط هیأت مدیره به باشگاه جذب می‌شود؟ البته من معتقد هستم اعضا می‌توانند در جلسات مشورت بدهند، اما اینکه یک عضو با بازیکن مذاکره کرده و خودش او را جذب کند، جزو نوادر است. این را هم بگویم بقیه اعضا در قبال چنین تصمیمی مسئول هستند و اینگونه نیست که یک نفر مسئول جذب بازیکن شود و بقیه مسئولیتی در قبال این مسئله نداشته باشند. ما با این حرکات روز به روز نشان می‌دهیم که فوتبالمان آماتور است. سؤال من این است که عضو هیأت مدیره با چه معیاری با بازیکنان مذاکره کرده و به آنها عدد و ارقام پیشنهاد می‌کند؟

* آرفی گفت پرسپولیس 340 میلیون می‌دهد گفتم برو!

زمانی که در استقلال حضور داشتیم در فصل دوم، برخی بازیکنان مبالغی را خواستند که ما هم مقاومت کردیم، مثلاً بازیکنی به نام اشپیتیم آرفی با ما مذاکره کرد و من هم به وی پیشنهاد ۲۲۰ میلیونی دادم، این بازیکن مدعی شد پرسپولیس ۳۴۰ میلیون به او می‌دهد و امکانات بیشتری دراختیارش می‌گذارد، من هم بلافاصله به او گفتم اگر آنها پول بیشتری می‌دهند به همان تیم برو، دیدید که سرنوشت آن بازیکن هم چه شد. در مذاکرات به این بازیکن گفتم که شما از تیمی آمدید که به لیگ پایین‌تر سقوط کرده و باشگاه استقلال روی شما رقم ۲۲۰ میلیون تومان گذاشته است، بیش از این نمی‌توانیم پرداخت کنیم.

*رحمتی رفت، حسینی قیمتش را بالا برد

به نظر من مدیریت باشگاه باید تدبیر می‌کرد و اجازه نمی‌داد رحمتی برود، رفتن رحمتی قیمت حسینی را بالا برد، در حالی که بازیکن باید در تیمش یک رقیب احساس کند. وقتی او رقیب داشته باشد، طبعا‌ً در مذاکراتش احتیاط خواهد کرد. اعتقادم این است که باشگاه باید این موضوع را مدیریت می‌کرد، یا اینکه از قبل با یک گلر توانا به توافق می‌رسید تا با چنین پیشنهاداتی مواجه نشود، اینها جزو خلاقیت‌های فکری و مدیریتی است که مدیران باشد داشته باشند.

* قرارداد بلندمدت با بازیکن سن بالا اشتباه است

در فوتبال حرفه‌ای، عقد قرارداد با بازیکنی که سنش بالا است آن هم به صورت بلندمدت اشتباه است،مگر اینکه بازیکن استثنا باشد مثل رونالدو. ما در یک بلبشوی ساختاری هستیم و به همین علت بدون دلیل و منطق با چنین اتفاقاتی مواجه می‌شویم، مثلاً در اینجا بنگاهی به نام قیمت‌گذاری بازیکن وجود ندارد، ولی در کل دنیا چنین بنگاهی وجود دارد که رقم دقیق یک بازیکن را اعلام می‌کند. شما تصور کنید باشگاه با چنین پیشنهادی موافقت کند و بازیکن را بگیرد، در آن صورت مدیرعامل نمی‌تواند دینش را نسبت به آن بازیکنان پرداخت کند و همین موضوع به گردن بعدی و بعدی‌ها می افتد. در نهایت هم بدهی‌های کلان به وجود می‌آید.

* پرداخت 6 و 9 میلیارد می‌شود دور باطل و بدهی 80 میلیاردی

یک مدیری یا باید زیرساختی و اصولی کار کند یا رفتارهای پوپولیستی داشته باشد،‌ مثلا شالش را به تماشاگران نشان بدهد یا بگوید به فلان بازیکن ۵ میلیارد می‌دهم و به فلانی ۱۰ میلیارد. آخرش هم بدهی باشگاه می‌شود ۸۰ میلیارد تومان. من به نگرانی هواداران استقلال حق می‌دهم و این موضوع درست است و رسانه‌ها باید در این زمینه‌ها برای مردم روشنگری کنند. آنها باید  بگویند که به خاطر همین رفتارها، استقلال چند سال است که دور باطل می‌زند. فردا هم اگر فتحی هم از استقلال برود، همین اتفاق برای مدیر بعدی می‌افتد، چون وزارت ورزش استراتژی درست و کلانی برای باشگاه‌ها ندارد. من متأسف هستم از این موضوع که شایعه شده ممکن است به خاطر پرداخت نشدن طلب یک بازیکن، استقلال لیگ را با ۱۲ امتیاز منفی آغاز کند. هوادار استقلال باید اینها را بداند. این بدهی‌ها را چه کسانی گذاشته‌اند؟ طبعا همان‌هایی که به بازیکن باج داده‌اند. همین مشکلات است که گریبان استقلال و بعضا پرسپولیس را گرفته و اتفاقا رسانه‌های مکتوب و تصویری باید این فرصت را به مدیران بدهند که آنها در مورد رقم‌های پیشنهادی بازیکنان حرف بزنند، البته اگر این مدیران به صحبت‌هایی که بنده انجام دادم اعتقاد داشته باشند.

* رئال مادرید همان روز اول از هازارد درآمد کسب کرد

در فوتبال ما بازیکن و مربی سرمایه نیستند و تنها  برای آنها هزینه می‌شود، اما در دنیای حرفه‌ای، بازیکن سرمایه است. شما دیدید رئال مادرید هازارد را خرید و در یک استادیوم پر از جمعیت برای او برنامه معارفه گذاشت، دیدید که چه درآمدی از همان مراسم کسب کرد، آیا مسئولان و مدیران ما چنین چیزهایی را می‌دانند؟ مگر باشگاه استقلال چقدر درآمد دارد که بخواهد مثلاً با دو بازیکن روی هم بیش از ۱۰ میلیارد بدهد؟ آن هم در شرایطی که اسپانسرش با فرصت دولتی به باشگاه استقلال هزینه می‌دهد. وقتی باشگاهی درآمد ندارد، چطور تماشاگران انتظار دارند یک بازیکن ۶ میلیارد و بازیکنی دیگر ۹ میلیارد تومان بگیرد. آن وقت دو فصل با همین شرایط جلو می‌روند و به خاطر بدهی از نقل و انتقالات محروم شده و امتیازشان در بدترین شرایط کسر می‌شود، البته من منکر این نیستم که هر بازیکن قیمت خودش را دارد چون مثلا در رئال مادرید همه بازیکنان ۵۰ میلیون یورو قیمت ندارند، اما باشگاه باید به هزینه‌ها و دخل و خرجش نگاه کند. اشکال ما این است که ما مدیریت مالی نداریم و به مدیریت درآمد و هزینه اشرافی نداریم.

* مدیریت استقلال تحت تاثیر جو قرار نگیرد

مدیریت باشگاه استقلال نباید تحت تأثیر جو قرار بگیرد و باید با هوادارانش صادق باشد. زمانی شما بازیکنی ۲۳ ساله را جذب کرده و با او سه ساله تمدید می‌کنید، این اشکالی ندارد، درست مثل صیادمنش، چون آنها قابلیت ترانسفر دارند و این کار یک سرمایه گذاری است. اما بازیکن سی ساله نباید سه ساله با استقلال قرارداد ببندد، این را هم بگویم که به نظر بازیکن باید احترام گذاشت چون او برای خودش ارزشگذاری می کند، اما مهم این است که مدیرعامل چگونه با او تفاهم می‌کند.

* تیم های شهرستانی با پرداخت‌هایشان معادلات را به هم می‌زنند

شما ببینید برخی تیم‌های شهرستانی چه عدد و رقم‌هایی پرداخت می‌کنند و همان ها هستند که معادلات را بر هم می‌زنند، اما همین عدد و رقم‌ها باعث می‌شود بازیکنان برای باشگاه استقلال شرط بگذارند، مثلاً بازیکنی که چنین پیشنهاداتی به استقلال می‌دهد، از یک باشگاه دیگر پیشنهاد دارد و با خودش می‌گوید سنگ مفت و گنجشگ مفت، او به استقلال شرط و شروطش را می‌گوید، اگر قبول کردند که چه بهتر و اگر نکردند به آن باشگاه شهرستانی می‌رود و در نهایت به جای قرارداد سه ساله‌ای که به استقلال پیشنهاد کرده با آنها قرارداد یک‌ساله امضا می‌کند.

اخبار استقلال

دیدگاه‌ها  

Javan
0 #1 Javan 1398-03-29 17:36
این آقای واعظ آشتیانی تازگيها دلش به حال استقلال سوخته و برخی مواقع حرفهای درستی یا ظاهرا درستی هم میزنه ،الان هم بعضی حرفاش ظاهرا درسته ، اما همه حقایق را نمیگه یعنی یا نمی بینه یا نمی خواد بگه ، دوم اینکه اولین دوره حضور ایشون در استقلال همراه بود با حضور فرد یا افرادی در هیئت مدیره باشگاه که قطعا پرس پول لیسی (همون لنگی خودمون ) بودند ، البته ایشون غیر از اینکه در مدیریت و اعمال نظرات مدیریتی در باشگاه استقلال و حتی بعد از رفتنشان از باشگاه ، کمی تا اندازه ای مستبد و دگم بودند ، شاهکاری هم در دوره مدیریتشون کردند و اون هم روندن قلعه نویی از استقلال بود ، قلعه نویی هم نامردی نکرد خودش که رفت سپاهان هیچ ، بهترین بازیکنای اون موقع استقلال (که حتی هنوز هم جزو بهترین ها هستند ) را با خوش برد سپاهان یعنی کشوندشون اونجا با پولهای هنگفتی که سپاهان میداد (مثل رحمتی ، حیدری ، جانواریو و... ) و خلاصه 2 سال پشت سر هم با سپاهان قهرمان شد و استقلال هم هیچ که هیچ ، خلاصه باید افراد و سوابق و عملکرد شون و برآیند کارهای سابق و حالشون را ارزیابی و تحلیل کرد تا معلوم بشه کی و تا چه حد عاشق و دلسوخته فداکار و غیرتمند و عاقلی برای استقلال بوده یا هست و به اصطلاح غضنفر و گاگول و ساده لوح و قدرت طلب و ....خائن نبوده و نیست.
نقل قول کردن
Javan
0 #2 Javan 1398-03-29 18:08
آهان یادم رفت این نکته را بگم
ببخشید عذر می خوام از قدیم گفتن : هر کی در داد ، خبر داد،
خوب تا حالا شایعه کسر 6 امتیاز از استقلال بود ، بگذریم از این که این شایعات را چه کسانی راه می اندازن ، حتما همانهایی که این چیزها رو می خوان و به اصطلاح خط رو میدن به یه عده ای که این کار رو پیگیری کنن در داخل و خارج تا این اتفاق بیفتد ، بگذریم ایشون کسر 12 امتیاز را از کجا آوردن ؟
تنها چیزی که من یادم مونده اینه که اکثر اوقات از استقلال ها 6 یا چند امتیاز کم شده یا میشه حالا میخواد ،استقلال تهران باشه یا خوزستان ، یا مثلا فقط استقلال را یکهو از لیگ دسته یک اونموقع میفرستن لیگ دست 3 ، ببخشید ملوان هم شاید چون رنگ پیراهنش آبی داره امتیازش کم شده ،
بگذریم من از زیاده طلبی حسینی و غفوری دفاع نمیکنم ،فکر می کنم عده ای اونها رو به این وادی کشوندن تا باشگاه به همین بهونه و با تحلیل افرادی مثل آقای آشتیانی ردشون کنه ، اگه هم بمونن بهانه میدن دست باشگاه که بدهی باشگاه بابت اینها بوده. البته بنظرم من غفوری تا 5 سال دیگه هم بازیکن درجه یکه مثل آندو و دژاگاه و ...
نقل قول کردن
جواد
0 #3 جواد 1398-03-30 02:33
شما که سایتتون درد استقلالو داره و استقلالی واقعی هستید نباید از این پف... ....زاده مطلب بزارید این همونیه که با دستور ارباباش برای تخریب استقلال اومد سر کار و مربی قهرمانمون رو از تیم بیرون کرد و قهرمانی لیگ نهم که تو مشت استقلال بود رو با بیرون کردن قلعه و اوردن مرفاوی امتحان پس داده!!!ازمون گرفت
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

00906123

novin web gostar

 

مشاوره کسب و کار بیزینس پلن برندینگ برندسازی سفارش گل خرید اینترنتی گل خرید آنلاین گل گرمایش تابشی دانلود سوالات استخدامی سوالات استخدامی تنور گازی فر پیتزا فر ساندویچ بج سینه گرمایش گلخانه گرمایش مرغداری سوالات استخدامی بانک