خبرهای کوتاه
مجتبی جباری بعد از انتخاب مجید جلالی به عنوان سرمربی، از کادر فنی گل گهر جدا شد
گری هوپر به تیم ولینگتون فونیکس نیوزیلند که در لیگ استرالیا بازی می کند، پیوست
هواداران استقلال بعد از پیروزی مقابل فجر سپاسی، جایگاه های خود در ورزشگاه را تمیز کردند
حیدری در بازی با فجر سپاسی هم پنالتی های استقلال را ندید یا بهتر بگوییم نخواست ببیند!
حیا کن.. رها کن.. برای فتحی / هوادار استقلال این مدیرعامل را نمی خواهد آقای وزیر!
پیمان حسینی، دروازبان تیم ملی فوتبال ساحلی در بین 10 اسطوره تاریخ این رشته قرار گرفت

کامران منزوی

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: اگر سفیر ایران در کرواسی برای بازگشت برانکو تلاش می‌کرد ما انتظار داریم که سفیر ایران در سوئیس هم برای مطالبات ما از فیفا تلاش کند.

  

 به گزارش استقلال نیوز، کامران منزوی عضو جدید هیات مدیره باشگاه استقلال که با برنامه رادیوی تهران ورزشی حضور یافت درخصوص اینکه با انتخاب مربی مشکلات این باشگاه حل شده است، صحبت هایی کرد که در ادامه می خوانید:

* با انتخاب استراماچونی مشکلات استقلال تمام شد؟ 

نه! در باشگاه‌هایی مثل  استقلال و پرسپولیس مشکلات هیچ موقع حل نمی‌شوند بلکه از نوعی به نوع دیگر تبدیل می‌شوند. ما در چند بخش مشکلات داشتیم که یکی از آنها انتخاب مربی بود که توسط آقای فتحی و همکارانش این مساله حل شد. بخش دیگر انجام تعهدات مالی بود که برای بازیکنان فصل قبل این مبالغ برطرف شد و جا دارد از آقای وزیر ارتباطات و اسپانسر باشگاه بابت این مساله تشکر کنیم. در چند بخش دیگر دغدغه‌هایی داریم اما من چند روز قبل در رسانه‌ها خواندم که سفیر ایران در کرواسی برای بازگرداندن آقای برانکو به پرسپولیس چند جلسه با او برگزار کرد اما توقع داریم که سفیر ایران در زوریخ سوئیس هم دنبال طلب ما از فیفا باشد.اگر قرار است به استقلال و پرسپولیس با یک چشم نگاه شود الان وقت آن است. ما تا 17 روز دیگر فرصت داریم تا بابت شکایتی که متعلق به سال 94 است و رقم آن الان کلان شده مشکل را حل کنیم وگرنه هم از آسیا حذف می‌شویم،‌ هم از پنجره نقل و انتقالات محروم خواهیم شد و هم اینکه در داخل کشور با کسر امتیاز روبرو می‌شویم و این مسائل حیات استقلال را تهدید می‌کند. ما الان در شرایطی نیستیم که از مطالباتی که داریم استفاده نکنیم و اگر این پول نرسد به جایی نخواهیم رسید و مشکلات بیشتر خواهد شد.

* چرا از همان سوئیس پول مطالبات بازیکن خارجی استقلال پرداخت نمی‌شود و فدراسیون فوتبال همین کار را انجام می‌دهد و آیا این فدراسیون نمی‌تواند کار باشگاه استقلال را انجام دهد؟

فدراسیون این کارها را انجام می‌دهد اما فقط برای خودش! دلیلی ندارد که ما الان خواب نداشته باشیم چرا که ما از فیفا طلبکاریم هرچند که واقعا زور دارد 30 هزار و 400 هزار دلار بپردازیم هرچند که اتفاقی است که رخ داده و مقصر کسی نیست. مدیر آن روز هم گرفتاری مدیران امروز را دارد و آن زمان هم این پول زیاد بود اما ما توقع داریم داریم که همه ارکانی که می‌توانند کمک کنند پای کار بیایند چرا که مشکلات زیاد است و 20 میلیون هوادار در این وسط حضور دارند و باید برای شادی آنها کار کرد. وزیر ورزش در تلاش است که مشکلات حل شود و رایزنی‌هایی انجام داده اما یکدست صدا ندارد. فیفا با باشگاه‌ها طرف حساب نیست وگرنه خود ما تا الان نامه داده بودیم اما باید همه کمک کنند تا این مشکلات حل شود. مربی جدید که می‌آید و بازیکنان که تمدید می‌کنند برای شاد کردن دل هواداران است. هر کسی که می‌تواند کمک کند و من دست این عزیزان را می‌بوسم و پشت در اتاقشان ساعت‌ها می‌نشینم و التماس می‌کنم تا مشکلات حل شود و سپس ما به دنبال قرارداد پاتوسی برویم.

* در وزارت امور خارجه به دنبال یک عراقچی می‌گردید!؟

من اسمی از این عزیزان نمی‌برم چرا که اینها طرف ایران هستند و ما هم یک طلبی داریم که حیات ما در گرو آن است. اگر این طلب را بپردازیم هم پاتوسی حفظ می‌شود،‌ هم خطر کسر امتیاز از ما دور خواهد شد و هم مطالبات بازیکنانی که از سال 90 از ما طلب دارند پرداخت می‌شود. همین حالا در کمیته تعیین وضعیت فدراسیون پرونده‌هایی برای ما وجود دارد.

* وضعیت پاتوسی؟

باید این مسائل و مشکلات حل شود تا بتوانیم تصمیمات لازم را در این خصوص بگیریم.

* اظهارات چند روز گذشته مهدی تاج که صحبت از حذف یک تیم ایرانی از اسیا کرده بود و منظور او استقلال بود؟

آقای تاج می‌داند و به ما لطف دارد اما این قضیه باید جدی‌تر گرفته شود. ما از طریق همین برنامه اعلام می‌کنیم که این مساله خیلی جدی است و همه کمک کنند. حتی وزارت ورزش هم نمی‌تواند به این مساله ورود کند چرا که وزارت یک ارگان دولتی است و مشکل‌ساز خواهد شد.

* چرا هر سال چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد؟

ما هیات مدیره‌ای هستیم که باید به روز برسیم. به هر حال هر سال بدهی‌‌هایی بوجود می‌آید و شاید ما هم برای هیات مدیره بعدی بدهی به جا بگذاریم. به هر حال درآمدها و هزینه‌های ما برابر نیست و هزینه باشگاه داری بالا می‌رود و دست ما هم به جایی بند نیست. درباره حق پخش تلویزیونی که حرف نمی‌زنم چرا که این مساله یک رویا است اما کسانی که با علم مدیریت و بودجه آشنا هستند می‌دانند که ما امسال بودجه‌ صفر تعریف کردیم و این افراد می‌دانند که یعنی چه. وقتی پرونده‌ای سر باز می‌کند یا وقتی شما مربی خارجی دارید و نرخ ارز بالا و پایین می‌شود چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد.

* آخرین وضعیت ووریا غفوری و بحث تمدید قرارداد؟

ما عصر پنج‌شنبه سه ساعت جلسه داشتیم و درخصوص بند بند این قرارداد صحبت کردیم. حتی پیش‌نویس با دست‌خط مدیربرنامه‌های ووریا نوشته شد اما او دانشجو است و امتحان دارد. دیروز امتحان داشت و امروز هم در جلسه امتحان حضور داشت و امروز عصر این قضیه به اتمام می‌رسد.

* وضعیت پژمان منتظری؟

رابطه من با او فرق می‌کند چرا که پژمان توسط خود من از فولاد به استقلال آمد من می‌خواهم با او صحبت کنم تا ببینیم مشکل چیست اما تا این لحظه جواب تلفن من را نداده تا مشکل او را بدانم.

* از وزارت امور خارجه برای حل مشکلات کمک می‌گیرند یا نه؟

درخصوص این مشکلات از مدت‌ها قبل آقای فتحی با آقای تاج صحبت کرده بود اما باز هم تکرار می‌کنم که وزارت ورزش نمی‌تواند به این مساله ورود کند و طرف حساب فیفا هم فقط فدراسیون فوتبال است. اگر باشگاه در این زمینه می‌توانست کاری کند حتما خود ما پیگیری می‌کردیم. هرچند که نامه‌ای به دفتر آقای ظریف وزیر امور خارجه ارسال می‌کنیم تا از آنها کمک بگیریم اما فعلا به نتیجه نرسیدیم. من تا 2:30 صبح امروز با آقای فتحی صحبت می‌کردم و برای هم کنتور منفی می‌اندازیم! او به من می‌گفت که 16 روز زمان باقی مانده و دیگر فرصتی نداریم.

* این مسائل به گوش استراماچونی سرمربی جدید استقلال رسیده یا نه؟

بله او همه چیز را شنیده و از همه چیز خبر دارد. کسی چشم‌بسته به استقلال نیامده است.

* زمین تمرین باشگاه استقلال؟

ما دو  قرارداد در این زمینه امضا کردیم که یکی مجموعه انقلاب بوده و اگر زمین آنجا زیر کشت برود به یک زمین دیگر خواهیم رفت اما اینها مسائل پیش‌پا افتاده و جزئی اداری است. سال گذشته هم به دلیل مشکلات مالی در این گرفتاری‌ها حضور داشتیم و ما امیدواریم که از این دام‌ها رها شویم تا بدهی از خود به جا نگذاریم.

     

اخبار باشگاه استقلال

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

00906123

novin web gostar

 

مشاوره کسب و کار بیزینس پلن برندینگ برندسازی سفارش گل خرید اینترنتی گل خرید آنلاین گل گرمایش تابشی دانلود سوالات استخدامی سوالات استخدامی تنور گازی فر پیتزا فر ساندویچ بج سینه گرمایش گلخانه گرمایش مرغداری سوالات استخدامی بانک