پرویز مظلومی

سخنگوی کمیته فنی باشگاه استقلال گفت: اساسنامه فدراسیون فوتبال باید تغییر کند تا اهالی فوتبال در این عرصه حضور پیدا کنند.

 

به گزارش استقلال نیوز، پرویز مظلومی سرمربی سابق و سخنگوی کمیته فنی باشگاه استقلال در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی "سلام صبح بخیر" در خصوص مسائل و اتفاقات این روزهای فوتبال ایران، صحبت هایی کرد که در ادامه می خوانید:

   

 

* خیلی‌ها درباره انتخابات فدراسیون فوتبال انتقاد دارند، پس چه زمانی قرار است عرصه به خود فوتبالی‌ها سپرده شود تا برای آن تصمیم بگیرند؟ آیا صحبت کردن در این باره فایده‌ای دارد؟

ان‌شاءالله فایده داشته باشد. از سکوت کردن که بهتر است. سالیان سال است بزرگان ما دارند صحبت می‌کنند و گوش شنوایی وجود ندارد. مشکل از همین جا شروع می‌شود. متأسفانه نمی‌دانم چه کسانی در اساسنامه فدراسیون فوتبال دخیل بودند، اما اشتباه است. لابی‌گری در فوتبال زیاد است، اما حالا در اساسنامه آورده‌اند که کاندیدا باید 10 رأی و امضا جمع کند. مسلماً باید با لابی‌گری رأی جمع کرد. مثلاً می‌گویند باید 10 سال سابقه مدیریت داشته باشید. یعنی چه؟! با قانونی که گذاشته‌اند فوتبالی‌ها نمی‌توانند وارد این عرصه شوند و با این قانون خود به خود فدراسیون به دست کسانی می‌افتد که فوتبالی نیستند و فقط مدیریت کرده‌اند. قوانین را برای خودشان نوشته‌اند. ما آدم‌های بزرگی در فوتبال داریم، تحصیلکرده هستند. متأسفانه دست و پای فوتبالی‌ها را برای ورود به فدراسیون بسته‌اند و یکسری آدم خاص که سیاسی هستند و شاید از کنار فدراسیون یا استادیوم رد شده باشند، حضور دارند. فقط داریوش مصطفوی بود که واقعاً فوتبالی بود. آقای دادکان نیز همین‌طور. بعد یکدفعه همه حذف شدند. به اعتقاد من انتخابات فدراسیون را عقب بیندازند. چه عجله‌ای داریم؟! فدراسیونی که رئیس نداشته مربی‌اش را هم که انتخاب کرده است! ما روی همین هم بحث داریم. چطور او انتخاب شده است؟ مسئول کیست؟ صحبت‌های کمیته فنی که حاکی از این است که کسی خبر ندارد! مصاحبه آقای کلانی را ببینید. دوستان ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند. انتخابات را عقب بیندازند. اساسنامه را تغییری بدهند که حداقل فوتبالی‌ها وارد صحنه شوند. مسئله رأی جمع کردن است. اینها خوب نیست. شما هیئت فوتبال تهران را ببینید از کی تا به حال می‌خواهد تشکیل بشود؟ اساسنامه مشکل دارد. باید روی این مسائل حساس شد و نگاه مثبت‌تری داشت. تغییر اساسنامه سخت است و باید فیفا قبول کند.

* انتخاب دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی؟

کارنامه اسکوچیچ مشخص است. او موفقیت‌‌هایی داشته است، ولی بعد از خروج از تیم «خونه به خونه» در کشور خودش هم به او تیم ندادند. چه دلال‌بازی در این فوتبال است؟ مردم آبادان چه گناهی کرده‌اند؟ به شما کار دادند، اسمت را دوباره مطرح کردند، بعد ناراحتی قلبی پیدا کردی  و برای دخترت مشکل پیش آمد؟! دلم از این فوتبال پر است.  مگر می‌شود؟! اصلاً جابه‌جایی مربیان با یک باند مافیاست. گفتم حالم از این فوتبال به‌هم می‌خورد. چون این چیزها را می‌بینیم. ما با شرایط خاصی به استقلال رفتیم. با عشق و علاقه رفتیم خدمت کنیم، اما دیدیم اصلاً حالت دیگری است.

* اتفاقات سال گذشته استقلال را می‌گویید؟

بله، نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم. من را بازی دادند و می‌خواستند از نام من استفاده کنند که کردند. یکسری آدم‌ها پشت سر دیگران پنهان می‌شوند. کم‌کاری و بی‌لیاقتی خودشان را پشت اسم‌های بزرگ مخفی می‌کنند.  برای استقلال آرزوی موفقیت دارم. من با عشق بدون یک ریال پول آمدم، اما مرا بازی دادند.

* اول فصل این موضوع مطرح شد که شما سرپرست استقلال می‌شوید. آن موقع هم بازی‌تان دادند؟

بله، بزرگ‌ترها با من صحبت کردند و گفتند تیم بزرگ‌تر می‌خواهد، بیایید کمک کنید. گفتم به خاطر استقلال چشم، مربیگری را انجام نمی‌دهم، می‌آیم مدیر تیم می‌شوم. گفتم استقلال است دیگر. زندگی من 30 سال در استقلال گذشته است. چه در دوران بازیکنی و چه مربیگری زحمت کشیدیم و هرچه داریم از نام استقلال است. گفتند بعد از زنده‌یاد حجازی و پورحیدری که جای‌شان خیلی خالی است، جایگزین باشم و بزرگ‌تری کنم. گفتم چشم. با اینکه بحث سرمربیگری من قبل از فرهاد وجود داشت. با من صحبتی نکردند، اما نامم جزو گزینه‌ها بود. با خودشان هم صحبت کردم و گفتم کاش نام مرا نیاورید. در این شرایط که مربی ایتالیایی رفته جایگزین ایشان شدن و جوی که راه افتاده خیلی سخت است. فرهاد هم ریسک کرد. من برای معارفه آقا فرهاد سر تمرین هم رفتم. بعد دیدم بحث‌هایی پیش آمده که من نباشم. می‌دانم چه کسی این کار را کرده است. آدم‌هایی که خودمان آنها را به باشگاه آورده‌ایم. کسی را که با التماس آورده‌ایم، خودمان را حذف کرده است! پشت صحنه گفتند در سکوها هوار بزنید که مظلومی نباشد.

* سال گذشته فایل صوتی از سوی فرهاد مجیدی بیرون آمد که خیلی تند علیه او صحبت کرده بود؟

من با فرهاد هم صحبت کردم. او شاگرد خود من بوده است. من توجهی به این مسائل نمی‌کنم. خیلی‌ها علیه مظلومی صحبت کردند و یک آدم کوچکی هم علیه من حرف زد که ارزش ندارد جواب بدهم. فرهاد به من زنگ زد و گفت من خیلی تعریف کرده بودم، اما فقط این بخش از صحبت‌هایم را گذاشتند. گفتم خب به‌هرحال علیه من حرف زدی. من یکی از بهترین بازیکنان سمت راست فوتبال را می‌خواستم به استقلال بیاورم. ما دخالتی در انتخاب بازیکن نداشتیم فقط کمیته فنی یکسری اسم درآورده بود. ما حسینی، بازیکن ذوب‌آهن که یکی از بهترین بازیکن‌های سمت راست است و دیروز بازی‌اش را دیدید را به باشگاه استقلال پیشنهاد داده بودیم. فرهاد آن موقع مربی موقت بود و موافق نبود. او با یکی از دوستان صحبت کرده بود و او هم بی‌معرفتی کرده و فایل را منتشر کرده بود.

* صحبت‌های مهدی امیرآبادی درباره ماجرای استفاده بازیکنان استقلال از پودری خاص که در زمان سرمربیگری او بوده است؟

من خبر ندارم و مهدی باید خودش صحبت کند. دیدم دلخوری پیش آمده و فرهاد هم شکایت کرده است. مهدی بچه خوبی است، اما او اشتباه کرده و این مسائل نباید از خانواده به بیرون درز پیدا کند. من در جریان مسائل پزشکی نیستم، اما مسئله‌ای که به من ارتباط دارد این است که درباره دربی گفته بود من آماده بودم، اما آقا مهدی شما چند روز بود تمرین نکرده بودی با مسائلی که سر ناهار درباره کاپیتانی تیم پیش آمد و نتیجه بازی هم به همین خاطر عوض شد. آقای امیرآبادی! ما شما را به اتفاق بهتاش فریبا و مربی خارجی نخواستیم و در یک اتاق صحبت کردیم؟ نگفتیم سر کاپیتانی مشکل داریم؟ شما نگفتی آماده نیستم؟ اینها را وجداناً خودتان می‌دانید، اما این صحبت‌ها را بگذارید در خانواده بماند.

* صحبت پایانی؟

آرزو دارم تیم ملی فوتبال با هرکسی که هست، موفق باشد، چون مردم با موفقیت فوتبال ملی ما شاد می‌شوند و با یک برد تیم ملی به خیابان می‌ریزند. انتخاب اشتباه بوده است، اما حمایت کنید تا تیم ملی نتیجه بگیرد که شادی در دل مردم بیاید. آرزوی موفقیت برای فوتبال‌مان و چهار تیم‌مان در آسیا دارم. متأسفانه نتایج تا به اینجا خوب نبوده است و باید تلاش کنند که در آسیا نتایج بهتری بگیرند.

اخبار استقلال

                


 مطالب مرتبط:

مرحله گروهی ACL2020/ داور یار دوازدهم الاهلی عربستان، دانشگر یار سیزدهم!

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

استقلال نیوز کانال رسمی

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123