علی فتح الله زاده

سرپرست جدید باشگاه استقلال با اشاره به حمایت از مربی و بازیکنان برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا قول داد به زودی یک بمب خوب منفجر کند.

       

به گزارش استقلال نیوز علی فتح الله زاده سرپرست جدید باشگاه استقلال امروز برای اولین بار در ساختمان این باشگاه با اختیارات اجرایی حضور پیدا خواهد کرد تا کارش را رسما به عنوان سرپرست مدیرعاملی آغاز کند. او شب گذشته مهمان برنامه شب های فوتبالی شبکه ورزش بود، صحبت های جامع و کاملی در خصوص شرایط این باشگاه، برنامه هایش برای آینده، میزان بدهی های باشگاه، قضیه سرپرستی پرویز مظلومی و.. انجام داد و مدعی شد به زودی بمبی جدید برای هواداران منفجر خواهد کرد.

مشروح صحبت های شوالیه آبی ها را در ادامه می خوانید:

  

* قبل از پایان سال حکم مدیرعاملی ام امضا می شود..

من بعد از بازنشستگی بازگشت به کار گرفتم، به هر حال قرار است حدود 20 روز دیگر حکم مدیرعاملی من صادر شود ولی الان هم در قالب سرپرست و با اختیارات مدیرعامل فعالیت می کنم.

* هیچکس جرات نداشت در مورد رفتن استراماچونی حرف بزند!

متاسفانه افرادی مریض داریم که به راست می زنند ولی به چپ می روند! استراماچونی 20 روز قبل از حضور من کلا رفته بود. همیشه صادقانه حرف می زنم، هیچکس در زمان برگشتم به استقلال جرات نداشت در مورد رفتن این مربی حرف بزند ولی من زدم. متاسفانه یک نفر شیطنت کرد و با خناس بازی به استراماچونی گفته بود فتح الله زاده ادعا کرده که تو پول بیشتری از باشگاه می خواهی. بعدها هم آن فرد رسوا شد و با حرف های استراماچونی مشخص شد که من چنین حرفی نزده بودم.

* تحریم ها استراماچونی را از استقلال گرفت!

دلیل اصلی رفتن استراماچونی پرداخت نکردن به موقع طالباتش بود. خود او هم به این موضوع اشاره کرد. واقعیت این است که تحریم های ظالمانه باشگاه را دچار چالش کرده بود. ما اگر تیممان را دوست داریم باید همه چیز را کنار بگذاریم و فقط حمایت کنیم. کالدرون هم از پرسپولیس رفت ولی هوادار از مدیریت باشگاه حمایت کرد و حالا هم گل محمدی آمده و همان روند را حفظ کردند.

* من از رحمان رضایی خواستم در ماجرای استراماچونی پا درمیانی کند!

زمانی که به هیات مدیره آمدم خودم از رحمان رضایی خواستم که بیاید و با استراماچونی مذاکره کند. اگر من دوست نداشتم استراماچونی بماند چرا باید از رضایی می خواستم پادرمیانی کند؟

* یکی از مشکلات اصلی ما در باشگاه چند صدایی بودن است..

یکی از مشکلات اصلی ما در باشگاه چند صدایی بودن است. استقلال نیاز به وحدت و همدلی دارد. ما یک مربی جوان آوردیم که هیچ حمایتی از او نشده است. مثلا مراقبت از زمین کار سرپرست است و اگر پیمانکار کوتاهی می کند باید مدیریت در جریان این موضوع قرار بگیرد. ما یک کمپ خوب داریم که متاسفانه آن را رها کردیم و رفتیم مستاجر شده ایم. از مجیدی خوشم می آید که بهانه گیر نیست. مثلا او با تیمش باخت و استقلال هم خوب بازی کرد ولی بهانه نیاورد.

* سرپرستی مظلومی در تیم کذب است!

مظلومی سرپرست نشده و فقط یک پیشنهاد بود. انتخاب سرپرست تیم در حیطه هیات مدیره نیست. من اصلا با آقای مظلومی که سرمایه ما هم هست صحبتی نکردم. او برند استقلال است و برای ما جام آورده است و نباید اینگونه با شخصیتش بازی کرد. اختیار و انتخاب سرپرست تیم با مدیرعامل باشگاه است. مگر می شود یک روزه بگوئیم فلانی برود و فلانی بیاید؟

* از سعید رمضانی حمایت می کنم..

وقتی سعید رمضانی کار می کند باید از او حمایت کنم مگر اینکه خودش بگوید من نمی خواهم بمانم. سرپرست تیم تا زمانی که خوب کار می کند باید از او حمایت کرد. من از سعید رمضانی حمایت می کنم و هر زمانی او خواست برود تصمیم دیگری می گیرم.

علی فتح الله زاده

کدام مدیرعامل استقلال بدهی برجای نگذاشت؟

در خصوص اینکه منتقدان مدعی هستند من در دوره های قبل بدهی به جا گذاشته ام باید بگویم انسان ها باید مرد باشند و جوانمردانه رفتار کنند. من 6 سال است از استقلال رفتم اما آیا در این مدت 120 میلیون تومان پول در باشگاه نبوده که لوگوی استقلال را توقیف نکنند؟ پول خیلی ها پرداخت شده اما این یکی را نداده اند. شما بگویید کدام مدیرعامل بدهی برجای نگذاشته است.

* آشتیانی هم در باشگاه بدهی بر جا گذاشت..

در مورد اینکه قبلا آشتیانی در یک مناظره ثابت کرده بود بدهی بر جای نگذاشته است هم باید بگویم، نه اینگونه نیست، من مثل کامپیوتر همه چیز را یادم است. او گفت من 3.5 میلیارد تومان بدهی بر جای گذاشتم و اگر سازمان تربیت بدنی تعهد خود را عملی می کرد بدهی بر جای نمی گذاشت. حالا من هم بر همان استدلالِ آشتیانی می گویم من 20 میلیارد هزینه داشتم و 10 میلیارد تومان آوردم و 5 میلیارد هم سود داشتم. سازمان تربیت بدنی وقت 10 میلیارد تومانی که باید پرداخت می کرد را نکرد و ما بدهکار شدیم. حالا من سوال می کنم مگر من بدهی قبلی ها را ندادم؟

* آخرین جامی که استقلال در لیگ برتر گرفت با من بود..

این را گفته بودم که استقلال مدیرعامل نمی خواهد و فردی پولدار می خواهد، ولی من آن حرف را از روی ناراحتی زدم. من 6 سال است رفتم، آخرین جامی که استقلال در لیگ برتر گرفته با من گرفته است، چرا کسی در مورد این حرف نمی زند؟ من دو سومی آسیا دارم چرا کسی از اینها صحبت نمی کند؟ می دانید برای یک جام چقدر هزینه شده است؟

* از هواداران استقلال می خواهم به باشگاه کمک کنند..

استقلال 80 میلیارد تومان بدهی دارد. اصلا هیچ ترسی ندارم و نمی گویم اینها را چه کسی گذاشته است. البته به این موضوع هم اشاره کنم این هیات مدیره بیشترین تلاش را کرده است. خود خلیل زاده 12 میلیارد و موسوی 6 میلیارد تومان پول آورده است.در سال 92 من 2 میلیارد تومان پول آورده ام ولی فاکتور نکردم و در آخر هم آن را نگرفتم. من الان از هواداران استقلال که وضعیت مالی خوبی دارند می خواهم به باشگاه کمک کنند.

* با برگزاری مسابقات بدون تماشاگران موافق نیستم..

اصلا با برگزاری مسابقات بدون تماشاگران موافق نیستم. تمام این مسابقات به جان حتی یک تماشاگر ما نمی ارزد. بازیکنان ما هم در معرض خطر هستند.

* وزیر ورزش مشکوک به کرونا بود!

در این 2 روز وزیر ورزش مریض بود و با وجود اینکه حال خوبی نداشت و حتی مشکوک به کرونا بود حکم من را امضا کرد تا کارها عقب نیفتد. تاکید می کنم اول به خدا و به این هوادار اعتماد دارم و اگر عمری باقی باشد تا سال آینده کلی از این بدهی های استقلال را پرداخت می کنم. من در سال 92، 75 درصد بودجه باشگاه را درآمدزاییکردم و با این شرایطی که الان وجود دارد حتما وضعیت بهتر خواهد شد.

علی فتح الله زاده

* از فردا کمربند را بستم برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا..

شفر، منشا، وکلای باشگاه، جانواریو، ایسما، استراماچونی و باشگاه پاختاکور همه در بدهی80 میلیاردی که اشاره کردم لحاظ شده است. درست است که ما این بدهی را داریم ولی بازیکنان با کیفیت خوبی داریم و از فردا کمربند را بستم که با حمایت از مربی و بازیکنان، تیم در لیگ قهرمانان آسیا موفق خواهیم شد.

* یک جای خالی در لیست داریم و قول می دهم یک بمب خوب منفجر کنم!

شما ظاهرا امشب بسته اید تیم رقیب قهرمان شود{با خنده}. درست است آنها فاصله گرفته اند ولی سایه ما روی این جام هست و با این بازیکنان با غیرت مطمئن باشید یک جام کسب خواهیم کرد. ما یک جای خالی در لیست داریم که به قول شما یک بمب خوب منفجر کنیم. من یک برنامه 5 ساله نوشته ام که ان شاالله فردا آن را تقدیم خواهیم کرد.

* مطمئن باشید موسوی بابت کمک هایش سود نمی گیرد!

عبدالرضا موسوی بابت پولهایی که به باشگاه داده سود نمی گیرد. او فقط خواسته محکم کاری کند تا پولش را بگیرد وگرنه مطمئن باشید او سودی از ما نخواهد گرفت.

* مجیدی باید بگوید که چه بازیکنی می خواهد یا نه؟

هنوز موفق نشدم مجیدی را ببینم، مجیدی باید بگوید که چه بازیکنی می خواهد یا نه. در این سالها هم هرگز اتفاق نیفتاده که من به رختکن بروم مگر اینکه دوستان از من خواسته باشند. مثلا در زمان ناصرحجازی آقایان منزوی و در سالهای اخیر امیری از من می خواست که به رختکن بروم وگرنه هرگز خودم این کار را انجام نداده ام.

* شاید یک ورزشگاه 35 هزار نفری بسازیم..

در خصوص تجهیز کمپ اول از همه می توانیم که با یک شرکت هماهنگ کنیم تا کمپ را برای ما به صورت کامل با استخر و سونا و ساختمان باشگاه بسازد یا اینکه با موافقت وزیر ورزش این زمین را با شهرداری عوض کنیم و در منطقه 22 یک زمین بگیریم و یک ورزشگاه 35 هزار نفری بسازیم.

* از هواداران استقلال هم کمک خواهم گرفت..

برخی کارها زمانبر است و ما تا یک ماه دیگر باید 175 هزار دلار به دیاباته، 50 هزار دلار به میلیچ و.. بدهیم. تاکید می کنم در این شرایط اگر لازم باشد حتی از هواداران استقلال هم کمک خواهم گرفت.

علی فتح الله زاده

* دکتر نوروزی گفت دیاباته را در کوتاه ترین مدت آماده بازی خواهد کرد..

همین امروز صبح کلی با دکتر نوروزی حرف زدم، او گفت دیاباته روز تعطیل در کلینیک است و سعی می کند در کوتاه ترین مدت این بازیکن را به میادین برساند. ان شاالله دیاباته زودتر برگردد و به تیم هم کمک کند.

* در فدراسیون فوتبال نیاز به وفاق ملی داریم..

اساسنامه فدراسیون فوتبال خیلی ایراد دارد، من برای هیات رئیسه ثبت نام کردم و یکی از اولیوت هایم این است که کارگروهی بسازیم و اساسنامه را اصلاح کنیم. همه این نفراتی که برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کردند افراد خوبی هستند ولی ما نیاز به وفاق ملی داریم و نمی شود با دوری از هم موفقیت کسب کرد.

* به بازیکنان می گفتم یا امضا کنید یا از هیمن پنجره بیرون بپرید!

یک روز از ساعت 8 صبح تا 12 نشستیم و به مسئولان AFC ثابت کردیم که حق فوتبال ایران از نظر سهمیه بیش از 2+2 است. با دعوا و بددهنی نمی شود کار را پیش برد. باید با زبان خوب با آنها صحبت کنیم،مثل همان بازیکنانی که می گرفتم، به آنها می گفتم یا قرارداد امضا می کنی یا از همین پنجره باید به پایین بپرید!{با خنده}

* بمجیدی از حمایت من برخوردار است..

من حتما از مجیدی حمایت می کنم، زدن 5 گل به الریان کار راحتی نیست ولی او با استقلال این کار را انجام داد.

* مهدی قائدی از مسی چه کم دارد!؟

آوردن مسی به استقلال هم شوخی بود هم جدی! از من سوال کرده بودند که اگر مسی 37 ساله شود و هوادار او را بخواهد او را جذب می کنید که من گفتم اگر هوادار خواست و این بازیکن هم در 37 سالگی تمایل داشت به استقلال بیاید او را جذب می کنم. حالا من از شما سوال می کنم مهدی قائدی استقلال از مسی چه کم دارد؟ متاسفانه ما قدرشناس نیستیم. قائدی، وریا غفوری، اسماعیلی و.. کسانی هستند که اگر به آنها برسیم می توانند ستاره شوند. کسانی که اطراف من هستند می دانند چقدر به استراماچونی علاقه داشتم. باز هم می گویم یک عده در مورد استراماچونی شیطنت کردند که به وقتش در مورد آنها حرف خواهم زد.

* در آسیا هم از داوری لطمه خوردیم

استقلال در آسیا از داوری لطمه خورده است. متاسفانه در آخرین بازی ما در آسیا گل به آن زیبایی توسط مطهری را قبول نکردند. اگر آن داور عمدا اشتباه کرده که باید برخورد با وی صورت بگیرد و اگر عمدی نبود پس در آن سطح از بازی ها آن داور چرا باید قضاوت کند؟

اخبار استقلال

 

 


مطالب مرتبط:

علی فتح الله زاده: می خواهم روزهای خاطره انگیزی برای استقلال رقم بزنم؛ به عشق هواداران زنده ام!

علی فتح الله زاده رسما سرپرست باشگاه استقلال شد

علی فتح الله زاده: استقلال برابر گل گهر تمرکز نداشت؛ پاسخی برای ادعای سخیف موسوی ندارم!

آخرین تحولات مدیریتی باشگاه استقلال/ عبدالرضا موسوی استعفا داد؛ علی فتح الله زاده مدیرعامل استقلال شد!

علی فتح الله زاده: به عنوان هوادار استقلال دست بازیکنان و کادر فنی را می‌بوسم؛ بعضی باخت‌ها طعم برد دارد

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123