آخرین نقل انتقالات لیگ برتر
بابک مرادی به استقلال پیوست
سید احمد موسوی به استقلال پیوست
محمد حسین مرادمند به استقلال پیوست
متین کریم‌زاده به استقلال پیوست
رشید مظاهری به استقلال پیوست
باشگاه ماریوپول اوکراین پیشنهادی رسمی برای جذب اللهیار صیادمنش به باشگاه فنرباغچه داده است

احمد سعادتمند

مدیرعامل جدید باشگاه استقلال گفت: از تمام مشکلات استقلال آگاه هستم و این را می دانم که اگر همه چیز در باشگاه ما خوب باشد که کار کردن لذتی ندارد!

به گزارش استقلال نیوز، احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال که شب گذشته در برنامه فوتبال برتر حضور پیدا کرده بود به سوالات متعددی پاسخ داد که در ادامه می خوانید:

* استقلال به هیچکس بدهکار نیست!

دلیل اول حضورم در استقلال انگیزه و علاقه ام به باشگاه بوده است. 2-3 جلسه کاری با زمان بالا با وزیر ورزش و هیات مدیره داشتیم و برنامه های خودمان را مورد بررسی قرار دادیم. باید اشاره کنم استقلال به هیچکس بدهکار نیست چون 35 میلیون هوادار دارد. این باشگاه می تواند در فوتبال آسیا آقایی کند، شاید الان مشکلاتی وجود داشته باشد ولی برند استقلال و عاشقان آن می توانند مشکلاتش را برطرف کنند.ما کار را قبول کرده ایم و با قدرت هم به کارمان ادامه می دهیم.

* روزهای خوبی در انتظار استقلال است

ما ابتدا باید به یک ثبات برسیم. همه باید به وجود و انسجام برسیم. اگر باشگاه دارای ساختار باشد و هر کسی در جای خود بایستد کار ما ادامه دار خواهد بود. همه در حال کار در فضای صمیمی و دوستانه ولی مصمم و جدی کار می کنیم. من نه ضمانتی خواسته ام و نه چیز دیگری ولی به نظرم روزهای خوبی در انتظار استقلال است.

* مجمعی داریم که متشکل از 3 وزیر دولت است!

ما مجمعی داریم که متشکل از 3 وزیر دولت است، در برخی برهه ها نیاز است کار با سرپرست پیش برود تا هیات مدیره مدیرعامل را به رئیس مجمع معرفی کند. ما اولین جلسه هیات مدیره را در هفته اول فروردین ماه برگزار کردیم. به خلیل زاده هم بابت درگذشت همسرش تسلیت می گویم. من به همراه آقایان نظری و منزوی جلسه 3 نفره ای را در اوایل سال برگزار کردیم که انتخاب مدیرعامل صورت گرفت و به مجمع معرفی شد.

* من خیلی اهل شعار دادن نیستم

خیلی ها استعفا می دهند ولی طبیعتا با این استعفا موافقت نمی شود. او عاشقانه کارش را دنبال می کند و در جلسات ما هم حضور دارد. آقای خلیل زاده هم در هیات مدیره حضور دارد. این که او استعفا داده و مسائل دیگر را از خودشان سوال کنید اما ما کفش آهنی پوشیده ایم که کار کنیم. من خیلی اهل شعار نیستم ولی نوید را می دهم که به سمت روزهای خوب برویم.

* استقلال باید سالی 200 تا 300 میلیارد تومان پول دربیاورد

 باشگاه استقلال باید سالی 200 تا 300 میلیارد تومان پول دربیاورد. در این هفته چارت سازمانی را در جلسه هیات مدیره تعریف می کنیم و باید به سمتی برویم که حتی در امور خیریه هم فعال باشیم. ما هواداری داریم که چشمش تخلیه شده است و باید به او کمک شود. من در این مدت با وجود اینکه برادرم را از دست دادم 27 جلسه برگزار کردم تا مشکلات را بشناسم و با کمک بقیه دوستان آنها را حل کنیم.

*  اگر می خواهیم قهرمان آسیا شویم باید 3 گلر خوب داشته باشیم 

اعتقاد من این است که اگر می خواهید قهرمان آسیا شوید باید 3 گلر خوب داشته باشید. نمی شود تیم در حد لیگ 2 بسته شود، بنابراین با برنامه آمده ایم و سعی کردیم در تعطیلات نشست های کارشناسی بگذاریم. با خیلی از عزیزان که طلب داشتند جلسه هم گذاشتیم. عرض کردم استقلال به کسی بدهکار نیست چون خیلی ها به این تیم آمده اند که از شهرتش استفاده کرده اند.

* اسپانسرها به تعهدات خود عمل نکنند شکایت قضایی خواهیم کرد

در خصوص برخی ها که زمانش مشخص است در حال رایزنی هستیم تا آن ها را حل کنیم. من به عنوان یک هوادار و مدیرعامل این باشگاه با همه عزیزانی که از این باشگاه طلب دارند صحبت کرده ام. این را هم بگویم که ما از خیلی ها طلب داریم و پیگیر موضوع هستیم. مثلا ما در قبال شرکت هایی حدود یک سال و نیم به تعهداتمان عمل کردیم ولی از شرایط وصول مطالباتمان از اسپانسرها راضی نیستیم. مملکت ما قانون دارد و اگر به نتیجه نرسیم از طریق نهادهای قضایی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

* اگر همه چیز گل و بلبل باشد که کار کردن لذتی ندارد!

ما اگر طلبمان را بگیریم و به نقطه پایدار برسیم می توانیم کار باشگاه را خوب پیش ببریم. ما تا 3-4 روز آتی سعی داریم درصدی از مطالبات کادر فنی و بازیکنان را پرداخت کنیم.اتفاقا اگر کمی شرایط را جلو ببریم می توانیم کار را خوب پیش ببریم.  روز گذشته صمیمانه با 4 بازیکن سابق استقلال نشستم و با آنها حرف زدم و حس مثبتی از آنها گرفتم، بعد از این اتفاق انگیزه ام 2 برابر شده است.اگر همه چیز گل و بلبل باشد هم چندان کار کردن لذتی ندارد. باشگاه استقلال 20 سال از سن من قدمت بیشتری دارد و من از صدا و سیما می خواهم شرایط در برنامه هایش به شکلی باشد که به باشگاه استقلال احترام بگذارند.

* قهرمانی لیگ برتر باید در زمین فوتبال مشخص شود

سعادتمند در خصوص اینکه 2 هفته پیش اعلام کرده بود به بازیکنان پول می دهد و نظرش در مورد کسر قرارداد بازیکنان به خاطر ایام و شرایط کرونا گفت: 2 هفته پیش که مملکت تعطیل بود. ما تا پایان فروردین به بازیکنان پرداختی خواهیم داشت ضمن آنکه منتظر تصمیم فیفا و ای اف سی و سازمان لیگ برای ادامه بازی ها هستیم. ما به قراردادمان به بازیکنانمان و مربیان کاملا پایبند هستیم و همه آنها را پرداخت می کنیم.

* در باشگاه  استقلال نیاز به مدیران پولساز داریم

پولدار بودن خوب است اما ما در باشگاه ها نیاز به مدیران پولساز داریم. ما امروز بررسی کردیم که چرا از طریق موزه به درآمدزایی نرسیم، یا مثلا مستندات ما نسبت به قراردادهای گذشته چه بوده است. مدیرانی که امروز در باشگاه هستند باید تفکر پول در آوردن داشته باشند. هر 4 عضو هیات مدیره استقلال اقتصادی هستند و یکی دو نفر دیگر هم به ما اضافه خواهند شد. ما اول به دنبال افراد دلسوز در استقلال هستیم و سپس کسی که بتواند بر اساس  توانایی کمک کند.

* ما گرفتار نیستیم و 4 ستون بدنمان محکم است

ما فعلا 4 عضو هستیم که حضورمان در مجمع مصوب شده است.من، خلیل زاده، نظری و منزوی 4 عضو هیات مدیره هستیم. در این 10 روز با 14 یا 15 گروه اقتصادی صحبت کرده ایم. ما در حال بررسی شرایط برای اسپانسری باشگاه هستیم و اینگونه نیست که یکی بگوید 5 میلیارد می دهد و وارد مجموعه استقلال شود. اتفاقا باید اشاره کنم ما گرفتار نیستیم و 4 ستون بدنمان محکم است.اگر صداقت و وفاق جمعی را به وجود بیاوریم و به هواداران دروغ نگوییم قطعا کارمان خوب پیش خواهد رفت.

* ما حتما دیاباته را حفظ خواهیم کرد

یک دل نگرانی در بین هواداران وجود دارد ولی ما حتما دیاباته را حفظ خواهیم کرد. من روز گذشته به سعید رمضانی که با هم جلسه داشتیم گفتم که از هفته آتی برای تمدید قرارداد بازیکنانی که قراردادشان تمام می شود وارد مذاکره خواهیم شد.

* قرار است با شفر نشستی را برگزار کنیم

با شفر صحبت کردم، قرار است در خصوص تخفیف یا مسائل دیگر با وی نشستی را برگزار کنیم. تا امروز هم از استراماچونی شکایتی ندیدم، البته با توجه به دوستانی که در ایتالیا هستند سعی داریم با این مربی هم صحبت کنیم. در مورد ورزشگاه مرغوبکار هم به دنبال سند این مجموعه هستیم. من  فقط یک وکیل اختصاصی برای کمپ حجازی و یک وکیل هم برای ورزشگاه مرغوبکار گذاشته ایم و می خواهیم سند این مجموعه ها را در اختیار بگیریم. امروز طرحی گذاشتیم که با ثبت عکس هواداران یک کمپرکس در کمپ حجازی بگذاریم. خیلی هم فضایی فکر نمی کنم و شاید خود مردم این کمپ را بسازند.

* مجیدی نباید دغدغه زمین تمرین داشته باشد 

امروز با مجموعه صنایع دفاع صحبت کردم، ضمن آنکه الان برای مجموعه ورزشی انقلاب هزینه کرده ایم. مثلا مجیی از دبی با من تماس گرفت و مدعی شد که وقتی تیمش در انقلاب قصد تمرین داشت باید از چند کارگر خواهش می کردند که کاورها را از روی زمین بر می داشتند. مربی که نباید چنین دغدغه هایی داشته باشد. ضمن آنکه ما به دنبال این موضوع هستیم که اگر استقلالدر کشور ثالث به مصاف رقبای آسیایی برود هزینه های آن را با توجه به مذاکرات به دست بیاوریم. مثلا من مذاکراتی را انجام دادیم که پول هواپیما، هتل، اجازه زمین و ...را از یک شرکت دریافت کنیم.امروز نامه به بهاروند نوشتم که باید این مسائل را زیر نظر بگیرند چون من نمی توانم تیمم که 20 روز در آنجا است هزینه بدهد. یا باید این هزینه ها را ای اف سی بدهد یا فدراسیون فوتبال.

* در هر رشته ای فعالیت کردم موفق بودم!

من کارمند وزارت ورزش هستم و این توفیق را دارم که در خدمت استقلال باشم. من در انتخابات فدراسیون های هندبال و والیبال به نفع دیگر دوستان کناره گیری کردم. در مورد تنیس روی میز هم 11 ماه سرپرست بودم. اتفاقا در آن مدت ایران به عنوان پایتخت فدراسیون های  تنیس جهان اسلام معرفی شد. در بانک سرمایه هم قهرمان آسیا شدم. من همه این ورزش هایی که کاندید بودم را بلد هستم و حتی اسکی هم کرده ام.

* قهرمانی اعلام کردن یک تیم منطقی نیست

در سال 2019-2020 در بلژیک تیم قهرمان را با وجود 15 امتیاز فاصله قهرمان اعلام کردند اما اتحادیه فوتبال اروپا به این تصمیم اعتراض کرد و قضیه منتفی شد، بنابراین با وجودی که 9 هفته از لیگ ما مانده خوب نیست چنین حرفهایی زده شود که کدام تیم قهرمان شود. من به این تیم اعتقاد دارم و معتقدم استقلال هنوز مدعی قهرمانی است اما تابع این شرایط کرونا هستیم. به نظرم بهتر است صحبت هایی که انجام می شود کارشناسی باشد. اتفاقا هر 16 باشگاه باید بیایند و نظر بدهند و بعد از آن تازه فدراسیون و سازمان لیگ روی نظراتی که گرفته کارشناسی تصمیم بگیرد.

* بازیکنان با جی پی اس تمرین خود را شروع کرده اند

طی صحبتی که با مجیدی داشتم بازیکنان استقلال تمریناتشان را شروع کردیم و بازیکنان با جی پی اس کار خود را شروع کرده اند.

* عزمم را برای مدیرعاملی استقلال جزم کرده بودم

اینکه گفته می شود من طرفدار تیم دیگری هستم باید بگویم که زمانی که گرشاسبی و عرب که همکاران من در وزارت ورزش بودند مدیرعامل تیمشان شدند من به آنها تبریک گفتم. در ادامه وقتی پرسپولیس در نیمه نهایی آسیا در یک بازی مقابل تیم عربی برنده شد من به آنها تبریک گفتم. یک دوست قدیمی که می دانست من استقلالی هستم در صفحه مجازی من پیام گذاشت که شما که استقلالی هستی چرا به پرسپولیس تبریک گفتی؟ من هم زیر آن مطلب نوشتم 50 سال است استقلالی هستم ول چون عرب ها را شکست دادند تبریک گفتم.بعد از این مساله بود که این بحث باز شد ولی بگذارید این دوستان روی اصرار خود که من پرسپولیسی هستم بمانند اما من به عشق پدر و برادرم که شدیدا استقلالی بودند عزمم را برای مدیرعاملی استقلال جزم کردم.

* کمک آقای موسوی به استقلال قرض الحسنه بوده است

کمک آقای موسوی به استقلال قرض الحسنه بوده و چکی هم از باشگاه دریافت نکردند.

* باید ااستقلال را به خود مردم واگذار کنیم

ما باید این 2 باشگاه را به خود مردم واگذار کنیم. من به عنوان مدیرعامل استقلال می گویم این اراده در وزارت ورزش وجود دارد. قاطعانه این حرف را می زنم. وقتی دارایی من با هزینه ها نمی خواند باید این مشکلات را من حل کنم نه وزارت ورزش. در سازمان خصوصی سازی و وزارت ورزش هر هفته جلسات برگزار می شود و وزارت ورزش هم به شدت پیگیر این موضوع خصوصی سازی است. بارسلونا حدود 14 هزار و 280 میلیارد تومان  در یک سال ورزشی درآمد داشته است، آنها از بلیط فروشی، حق پخش، تبلیغات و ... این رقم را به دست آورده است اما استقلال چطور؟استقلال از سازمان لیگ نه تنها پولی در این 2 سال دریافت نکرده بلکه آنها مدعی هستند ما 6 میلیارد هم بدهکار هستیم.

* استقلال تبدیل به یک گوشت قربانی شده است

این چه تبلیغات محیطی است که ما نه تنها درآمد نداشتیم بلکه بدهکار هم هستیم؟ باشگاه ها باید حداقل در خصوص این موضوع شفاف همه چیز را بدانند. اصلا چرا ما بدهکار هستیم؟ در حق پخش، بلیط فروشی و ... که سهمی نداریم، فقط می ماند اسپانسر.آنها هم فقط می خواهند که از باشگاه سود ببرند. متاسفانه استقلال تبدیل به یک گوشت قربانی شده ولی من از امروز اینجا هستم و اجازه نمی دهم کسی حتی یک آجر هم از باشگاه ما ببرد.

* به دنبال سند تک برگی کمپ حجازی و مرغوبکار هستیم  

اگر عمری باقی باشد سند تک برگ کمپ حجازی و مرغوبکار را تا 5-6 ماه آینده در تلویزیون به همه نشان بدهم.

اخبار استقلال


 مطالب مرتبط:

پینگ پُنگ بازی وزیر ورزش/ مدیرعاملی سعادتمند با تشکیل جلسه دو نفره؛ سلطانی فر از جان استقلال چه می خواهد؟

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

جدول و برنامه لیگ برتر ایران 1398/99

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

اختصاصی داخلی

00906123

novin web gostar