وریا غفوری

دفاع راست ملی پوش استقلال گفت: گلهای قشنگ خیلی زدم ولی بهترین گلم را به استقلال و مهدی رحمتی زدم که مرا یاد گل اندو به بویرام انداخت.  

        

 به گزارش استقلال نیوز، وریا غفوری کاپیتان تیم فوتبال استقلال که به صورت زنده مهمان صفحه رسمی استقلال در اینستاگرام بود در مورد مباحث مختلف، صحبت هایی کرد که در ادامه می خوانید:

   

* بعضی از مردم نمی توانند با جیب خالی قرنطینه شوند

قبل از شروع قرنطینه به سنندج سفر کردیم و اکنون نیز بیش از یک ماه است که در این شهر هستیم. در منزل پدری حضور دارم و قرنطینه خانوادگی را سپری می‌کنم. تنها برای تمرین و در یک فضایی که تنها خودم و یک همراه دارم، با حفظ فاصله اجتماعی تمرین می‌کنم.قرنطینه می‌تواند روی روان آدم‌ها تاثیر بگذارد و روی اقتصاد نیز تاثیر گذاشته است. ماندن در خانه سخت است. نمی‌دانم تا چه زمانی شرایط ادامه دارد. یک سری از مردم می توانند این شرایط را تا ماه‌ها تحمل کنند اما برخی این شرایط را ندارند و یک مشکل بزرگ است که باید حل شود.ر بخشی از روز مطالعه می‌کنم و چند ساعت نیز مشغول تمرین هستم و در دیگر اوقات آزاد نیز با خانواده وقت می‌گذارنم. اگر کتاب خواندن نبود، این روزها خیلی سختتر می‌گذشت.

 * سال 98 در کل سال بدی بود و روزهای بدی را سپری کردم

سال 98 در کل سال بدی بود و روزهای بدی را سپری کردم؛ این موضوع هم فوتبالی و هم غیر فوتبالی بود. برای استقلال انواع تغییرات اتفاق افتاد که شاید این موضوع هر 200 سال یک بار رخ بدهد. واقعا بچه‌ها با تمام وجود خود کار و تلاش کردند تا این تیم بتواند سر پا باشد و به نسبت نتیجه بگیرد. امسال واقعا سال سختی بود و تغییری که برای تیم صدرنشین استقلال رخ داد، به تیم ضربه زد. بعد از این تغییرات هنوز به ثبات نرسیدیم و مشخص نیست مدیریت جدید نیز ثبات خواهد داشت یا نه و نباید با بی ثباتی جلو برویم تا تیم و هواداران ضربه بخورند.

 * ای کاش مدیران استقلال به اندازه می ماندند تا بتوانیم کار آنها را قضاوت کنیم

صحبت های آقای سعادتمند را شنیدم و امیدوارم این صحبت‌ها به عمل تبدیل شود. ای کاش مدیران استقلال به اندازه می ماندند تا بتوانیم کار آنها را قضاوت کنیم. از روزی که من آمدم هر سال مدیریت تغییر کرد و امسال بیش از همیشه شاهد تغییرات بودیم.گر شرایط نرمال باشد و ساختار به درستی کار کند، هیچ مربی و بازیکنی نباید در امورات باشگاه دخالت کند اما وقتی می بینیم در باشگاه خود ما کارها پیش نمی‌رود و مشکلات زیادی وجود دارد، بازیکنان صحبت می کنند.

 * کادرفنی ما برای دوران قرنطینه برنامه‌ریزی کردند

کادرفنی ما برای دوران قرنطینه برنامه‌ریزی کردند و بعد از تعطیلی ابتدایی، برنامه دقیقی به ما ارائه شد و هر کسی تمرین کرده باشد شرایط بدنی خوبی دارد. اگر فرصت 20 روزه‌ای داشته باشیم، بازیکنان ما می توانند به شرایط ایده آل برسند. همه دنیا با این مشکل رو به رو هستند و می توانیم از نظرات کارشناسان کشورهایی مانند اسپانیا و ایتالیا استفاده کنیم. می توانیم در یکی از شهرها که وضعیت سفید دارد به میدان برویم و یا اینکه مسابقات را برگزار نکنیم اما اگر دیر برگزار کنیم برای فصل بعد هم مشکل خواهیم داشت.

 * تیم ما وضعیت خیلی خوبی ندارد

تیم ما وضعیت خیلی خوبی ندارد. از نظر امکاناتی شرایط سختی داشتیم و اکنون نیز با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم. شرایط خیلی جالبی نداریم و به ویژه جوانان تیم و بازیکنان با من تماس گرفتند و پیگیر مطالبات شدند. امسال دیدیم که قبل از عید باشگاه هیچ پرداختی نشد و این موضوع که برای اولین مرتبه رخ داد، خیلی بد بود. متاسفانه در واکنش به پیگیری بازیکنان چیزی نمی‌توانیم بگوییم و امیدوارم مشکلات برطرف شود تا یک پرداختی به بازیکنان انجام شود.

 * برخلاف سال های قبل بدنسازی خوبی داشتیم

امسال زمان مناسبی برای بدنسازی برخلاف سال های قبل داشتیم و دیدید که در اوایل لیگ تیم ما هماهنگ بود. تیم در حال پیشرفت بود و شرایط من نیز رو به جلو بود و امسال وضعیت خوبی داشتم و امیدوارم این فصل خوب در پایان با یک نتیجه خوب برای تیم محبوب استقلال همراه باشد.

 * معنی شادی گل من علاقه‌ام به استقلال است

معنی شادی گل من علاقه‌ام به استقلال است. در بازی های حساس که گل های خوبی زده می شود دوست دارم این شادی گل را انجام دهم تا تعصبم به استقلال را نشان دهم.

* قشنگ ترین گل دوران فوتبالم را به رحمتی زدم

در دیداری که برابر استقلال گل زدم، ابتدا عقب بودیم و آقای مجیدی به ما گل زده بود. استقلال آن سال خیلی قوی بود و یک لحظه یاد شوت آندو برابر بوریرام افتادم و شانس خود را آزمایش کردم و در نهایت توپ گل شد و بازی با تساوی به پایان رسید. این گل قشنگ ترین گل دوران فوتبالم بود. از اول فوتبال دفاع راست نبودم و مهاجم بودم اما با گذشت زمان من را عقب بردند و در نهایت دفاع راست شدم. منصورخان پورحیدری افتخارات زیادی در استقلال داشت و برای من نیز افتخار است که در پست ایشان بازی می کنم و امیدوارم جای ایشان را پر کنم و تا آخرین روز بازی های خوبی به نمایش بگذارم.

 * پنالتی‌ که مقابل الاهلی از دست دادم تلخ‌ترین پنالتی بود که از دست دادم

من وقتی در پاس همدان بودم، آقای اولیایی اجازه نداد به استقلال بیایم و حضورم در این تیم کمی دیر شد. همیشه حسرت می‌خورم و کاش زودتر می‌شد به استقلال بیایم. بازی در استقلال شور و هیجان دیگری دارد. پنالتی‌ که مقابل الاهلی از دست دادم تلخ‌ترین پنالتی بود که از دست دادم.

* علاقه قلبی‌ام این است که با پیراهن استقلال از فوتبال خدحافظی کنم

زمانی که فرگوسن در منچستر بود، این تیم را دوست داشتم. از روزی که او رفت، نتایج منچستر خوب نبود. علاقه قلبی‌ام این است که با پیراهن استقلال از فوتبال خدحافظی کنم. البته‌ خیلی‌ها دوست داشتند این اتفاقات برایشان رخ دهد ولی این موضوع برای آن‌ها اتفاق نیافتاد و امیدوارم من بتوانم با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کنم.

* سر اینکه به جام جهانی نرفتم از کی‌روش ناراحتم

من یک فصل دیگر با استقلال قرارداد دارم. با همه بازیکنان استقلال رفیقم ولی اگر بخواهم یک نفر را نام ببرم، علی کریمی.  هدفم این است که آنقدر خوب کار کنم و آماده باشم که در جام جهانی بعدی حاضر باشم. من لیاقت حضور در جام‌های 2014 و 2018 را داشتیم. در دومی به دلیل حضور در استقلال به من پرداخته شد ولی در 2014 با وجود بازی کردن در تمام بازی‌های نفت، حق من را خوردند. سر اینکه به جام جهانی نرفتم از کی‌روش ناراحتم ولی او یک مربی بزرگ و جنتلمن بود و شکی نیست که به فوتبال ایران خیلی کمک کرد.

* بهترین گلم در دربی 86 بود

بهترین گلم در دربی 86 بود. اولین گلم با پیراهن استقلال مقابل استقلال اهواز را هم دوست دارم. -

* می‌خواهم ادامه تحصیل دهم و وارد مدیریت ورزش شوم

می‌خواهم ادامه تحصیل دهم و وارد مدیریت ورزش شوم. قطعا کلاس‌های مربی‌گری را هم می‌روم ولی فضای مدیریت را بیشتر دوست دارم. در ایران فقر مدیر ورزشی داریم. الان دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم و از استادم دکتر ویسی هم تشکر می‌کنم.

اخبار استقلال

   


 مطالب مرتبط:

احمد سعادتمند: حتما دیاباته را حفظ می‌کنیم؛ اگر همه چیز گل و بلبل باشد که کار کردن لذتی ندارد!

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

اختصاصی داخلی

00906123

novin web gostar