حجت نظری

سخنگو و عضو هیات مدیره باشگاه استقلال (تاج) گفت: گلمحمدی و دیگران سرشان به کار خودشان باشد، چون نمی خواهیم جایی غیر از زمین فوتبال برنده باشیم وارد حواشی نمی شویم.

   

به گزارش استقلال نیوز، حجت نظری سخنگو و عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال (تاج) در یک نشست خبری صحبت هایی را عنوان کرد که در ادامه می خوانید:

   

* صحبت اولیه؟

همه شما می‌دانید چه اتفاقاتی گذشت تا امروز کمی به آرامش نزدیک شویم. در انتهای نیم فصل متاسفانه به رغم انتظاراتی که داشتیم، شرایط بر وفق مراد نبود اما در ادامه به این جمع بندی رسیدیم که با جدایی کادر فنی پیشین که سخت هم بود موافقت کنیم. سعی کردیم فضا را برای حضور کادر فنی جدید آماده کنیم. جا دارد از زحمات عزیزانی که در نیم فصل اول برای ما زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. برای کادر فنی جدید هم آرزوی پیروزی دارم. امیدوارم مجیدی و کادر فنی جدید استقلال با تلاش‌های بی وقفه خیلی زود باشگاه استقلال را به جایگاه واقعی‌اش برسانند و به دغدغه هواداران جامه عمل بپوشانند.

* آیا استقلال قرار است استقلال فقط قاسمی نژاد را جذب کند؟

ما با چند بازیکن صحبت کردیم اما در نهایت بر اساس نظر کادر فنی عملا تنها امکان این را داریم که از امین قاسمی نژاد استفاده کنیم. بقیه بازیکنانی که با آنها مذاکره کردیم را نمی‌توانیم جذب کنیم. با باشگاه شهرخودرو مذاکراتی کردیم و مدیرعامل استقلال زحمات زیادی در این زمینه کشیده و با همراهی عبدیان در تلاش هستند تا این انتقال را زودتر نهایی کنند. امیدواریم باشگاه شهرخودرو هم در این راستا با ما همکاری بیشتری داشته باشد.

* بسته بودن پنجره نقل و انتقالات؟

ما چند وقت پیش با دشواری پنجره باشگاه را باز کردیم ولی خیلی راحت این زحمات به هدر رفت. چون امروز صبح نشست هیات مدییره داشتیم و مددی گزارشی به ما ارائه کرده، جمع بندی به این شکل شد که تمام اقدامات برای باز شدن پنجره با سرعت بیشتری دنبال شود. به دنبال رایزنی با بانک مرکزی و تامین منابع ریالی هستیم و ان شاالله پنجره ما باز خواهد شد.

ما می‌دانیم همه کسانی که از استقلال طلب دارند محق هستند و نمی‌خواهیم حق کسی را ضایع کنیم.در تلاشیم هم طلب طلبکاران خارجی و داخلی را پرداخت کنیم تا مشکلی برای باز شدن پنجره نباشد. برای باز کردن پنجره بالاتر از 350 هزار دلار نییاز داریم و این رقم در حال تامین است و در تلاشیم که آن را پرداخت کنیم.

* مبلغ 50 هزار دلار میلیچ چرا به وی پرداخت نشده است؟

قبلا این رقم تامین شد. در ایام بازی های آسیایی پیشین این مبلغ همراه مدیرعامل وقت استقلال بود اما در فرودگاه از وی ضبط شد. قرار بود این رقم به میلیچ پرداخت شود ولی به هر دلیلی این اتفاق رخ نداد. از طریق آقای مددی و دیگر عزیزان سعی کردیم میلیچ را قانع کنیم تا به باشگاه فرصت بدهند تا ظرف روزهای آینده به تعهداتمان عمل کنیم تا او به ایران برگردد. در این مسیر برای اینکه به تعهدات عمل کنیم گاهی دچار قصور بودیم ولی امیدواریم هواداران این قصور را ببخشند. در این مسیر اراده مجیدی بر این است که میلیچ زودتر به اردوی استقلال ملحق شود.

* آیا باشگاه برای مجیدی شرطی گذاشته است؟

شاید در قراردادها مباحثی مطرح شود اما شرطی برای این مربی گذاشته نشده است. یک سری مفاد در قرارداد او وجود دارد اما شرط ویژه ای برای اینکه سرمربیگری استقلال را قبول کند در قرارداد او ذکر نشده است. ما به دنبال این هستیم مجیدی در آرامش به کار خود ادامه بدهد و اصلا نمی‌خواهیم با برخی مباحث ذهن کادر فنی را بر هم بزنیم. مطمئنا هر کاری که ممکن است تنش ایجاد کند در دستور کار ما قرار ندارد.

* دلیل حضور ساکت الهامی در باشگاه استقلال چه بوده است؟

هیات مدیره گزینه‌هایی را برای سرمربیگری استقلال به مدیر عامل معرفی کرد و آقای مددی هم با آنها صحبت کرد و گزارش آن در هیات مدیره مطرح شد. شاید برخی عزیزیان برای مذاکره به باشگاه آمدند و برخی هم تلفنی اما آقای الهامی برای سرمربیگری وارد مذاکره شد. این عزیزان حتما توانایی هایی داشتند و مذاکراتی با آنها صورت گرفت اما در نهایت باشگاه روی نام مجیدی به جمع بندی رسید.

* نورشرق مدعی شده که اگر استقلال حتی طلب بودوروف را هم پرداخت کند باز هم پنجره نقل و انتقالاتی ‌اش بسته خواهد بود؟

انتظار ما از آقای نورشرق و بقیه عزیزان این است که پیش از رسیدگی به موضوع به تنهایی رای صادر نکند. البته او به تنهایی نمی‌تواند رای بدهد ولی مطمئنا ما به فکر طلبکاران استقلال، چه داخلی و چه خارجی، هستیم. در اینکه باشگاه استقلال بعد از پرداخت طلب بودورف پنجره‌اش باز می‌شود یا خیر این انتظار را داریم که سازمان لیگ به همه تیم‌ها به یک چشم نگاه کند. همانطور که به تیم رقیب اینگونه نگاه می‌شود و اگر مشکل دیگر تیم‌ها حل می‌شودمشکل استقلال هم باید به آن شکل حل شود.

* باشگاه استقلال برای فکری هزینه کرده است و تا کی قرار است باشگاه تاوان اشتباه مدیریت را بدهد؟

مجموع قرارداد این عزیزانی که جدا شدند کمتر از یکی از سرمربیان شاغل در لیگ برتر بود. شما هیچ مدیری را پیدا نمی‌کنید که نخواهد موفق شود. انتخاب آقای فکری بر این اساس بود که او در لیگ برتر موفق شود و اتفاقا زمانی که این انتخاب صورت گرفت با استقبال هواداران رو به رو شد ولی فوتبال روی خوبش را به فکری نشان نداد و حتی خود این مربی به این نتیجه رسید که نیاز است از استقلال جدا شود تا یک روز با قدرت بیشتر به خانه خود برگردد.

وقتی ما مجیدی را انتخاب کردیم سعی کردیم بهترین نتایج برای استقلال حاصل شود. اگر این عزیزان در استقلال موفق شوند این موفقیت تقسیم خواهد شد و شکست این عزیزان هم فردی نیست و قرار نیست یک نفر مقصر شناخته شود. ما همیشه تلاش می‌کنیم بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم. این میزان رقمی که از کیسه باشگاه استقلال خارج شده عددی نیست که باشگاه را اذیت کند.ما امسال بیش از 40 میلیارد بدهی های پیشین را پرداخت کردیم و تلاش می‌کنیم ارقام بیشتری را تامین کنیم.

* مالکیت ورزشگاه امام رضا (ع) چه شد؟

طبق بند 6 ماده 55 قانون شهرداری‌ها هرگونه واگذاری اموال هر شهر بر عهده شورای آن شهر است. بی تردید در این حوزه شورای شهر باید تصمیم گیرنده نهایی باشد. سازمان ورزش شهرداری تهران مطلب منتسب به آقای محسنی را تکذیب کرد. اگر او از ورزشگاهی نام برده باشد عملا نمی‌توانند در این خصوص صحبت کند چون تصمیم گیری در این حوزه به عهده شورای شهر است.  اینکه ورزشگاه امام رضا وقفی است درست نیست و سند مالکیت دارد.

* قرار است ورزشگاه شهید باکری به استقلال واگذار شود؟

خیر. فعلا ورزشگاه امام رضا در اختیار ما و شهید کاظمی در اختیار پرسپولیس است و تا این لحظه اتفاق جدیدی در این بخش رخ نداده است.

* کادر اجرایی باشگاه هنوز دریافتی نداشته اند  و آیا این مشکل همچنان ادامه دارد؟

جا دارد از زحمات مددی تشکر کنم چون در تلاش است منابع مالی را تامین کنند. در هفته جاری بخشی از رقم قراردادها را انجام دادیم که با این ارقام در مجموع 35 درصد به حساب بازیکنان واریز شده است. تا این لحظه از 17 تا 70 درصد به برخی بازیکنان پرداخت شده است هر چند در تلاش هستیم به کادر فنی هم مبالغی را پرداخت کنیم. مطمئنا تا پیش از شروع بازی های آسیایی میزان بیشتری پرداختی خواهیم داشت.

* چالش های باشگاه استقلال؟

کارگزار باشگاه حتی از تعهدات خودش هم جلوتر است اما تا این لحظه نتوانستیم منابع ارزی را تامین کنیم. امیدواریم هر کسی می‌تواند در بخش ارزی به ما کمک کند  تا پنجره باشگاه را باز کنیم. دوست داریم هواداران استقلال هر چه سریعتر از نگرانی خارج شوند.

* سرپرست تیم استقلال؟

آقای کاظمی در کنار مدیریت رسانه‌ای کار سرپرستی را هم انجام می‌‌دهد ولی صحبت‌هایی با برخی عزیزان صورت گرفته و نظر سرمربی تیم هم اخذ شده است. فکر می‌کنم حداکثر در اسفندماه تکلیف سرپرست تیم هم مشخص خواهد شد.

* چندی پیش یحیی گل‌محمدی ادعا کرد افراد متمول در باشگاه استقلال کار می‌کنند ولی الان پرسپولیسی ها پنجره خود را باز کرده و نفرات مد نظر را جذب کردند و ‌آیا این مساله ناشی از ضعف مدیریت است؟

ما برای واکنش نشان دادن تحت فشار نیستیم ولی همیشه ترجیح ما این بوده کار خودمان را انجام بدهیم. دوستان رقیب و بقیه تیم‌ها هم سرشان به کار خودشان باشد، علت اینکه وارد حواشی نمی‌شویم این است که نمی‌خواهیم بازی را در جایی غیر از زمین فوتبال ببرد که استقلال دنبال این نیست.

اعضای هیات مدیره هر زمان در اینجا حضور داشتند کمک‌هایی کرده‌اند ولی هیچ صحبتی در این زمینه نشده ولی به وقتش خواهیم گفت کدام یک از اعضا چه کمک‌هایی به باشگاه کرده‌اند. در شرایط فعلی باید کمک کنیم تا اوضاع تیم استقلال بهتر شود و به آرامش برسیم. هستند کسانی که خارج از مجموعه باشگاه‌ها به عنوان هوادار به باشگاه پرسپولیس کمک‌های جدی تری می‌کنند ولی از این دست کمک‌ها به ما نمی‌رسد. عزیزانی که در این زمینه می‌توانند کمک کنند بهتر است به سمت ما بیایند.

* دستیاران مجیدی و اضافه شدن عضو جدید؟

او تا این لحظه درخواستی در این زمینه نداده است ولی اگر نیاز داشته باشد باشگاه آماده همکاری با سرمربی تیم است.

* تکلیف عضو پنجم هیات مدیره کی مشخص می‌شود؟

این موضوع بر عهده مجمع باشگاه است و ما اطلاعی از این موضوع نداریم. به نظر می‌رسد مجمع باشگاه در حال تعیین تکلیف است ولی فکر می‌کنم ما یک نفر را به عنوان نفر پنجم در هیات مدیره طی روزهای آتی خواهیم داشت.

* قائدی و مظاهری که به کمیته انضباطی احضار شده اند یا خیر؟

این اتفاق در دوره آقای فکری رخ داده است البته در مورد همه بازیکنان کادر فنی فعلی تصمیم نهایی را می‌گیرد اما همه تلاش ما این است که اولویت همه ارکان باشگاه نظم و انضباط است. فارغ از اینکه چه کسی سرمربی است انضباط تیمی خیلی مهم است. با وجود اینکه هنوز جلسه انضباطی برای مظاهری و قائدی تشکیل نشده اما فکر می‌کنم موضوع خیلی زود ختم به خیر شود و فیصله پیدا کند.سابقه نداشته است که اگر رایی صادر شد ما آن را منتشر کنیم چون این جزو سیاست‌های باشگاه نیست. اگر هم این اتفاق رخ داده توسط خود عزیزان صورت گرفته است.

* صحبت پایانی؟

اشاره کردم که 350 هزار دلار برای باز کردن پنجره نیاز داریم اما عددی که برای باز شدن پنجره است کمتر از این رقم است اما در کنار منابع ریالی به منابع ارزی احتیاج داریم چون 2 بازیکن خارجی در اختیار داریم. صحبت من عدد کلی بود چون برای لیگ قهرمانان اسیا هم به منابع ارزی احتیاج داریم.

امیدوارم با آرزوهای خوب به سمت قهرمانی برویم و خیلی زود استقلال را در جایگاه واقعی خودش ببینیم.

اخبار باشگاه استقلال

 

     


 مطالب مرتبط:

رسمی/ پایان التهاب هواداران با بازگشت خالق چهار؛ مجیدی و اتحاد به استقلال بازگشتند

فرهاد مجیدی برای عقد قرارداد وارد باشگاه استقلال شد

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

استقلال نیوز کانال رسمی

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123