حجت نظری

سخنگو و عضو هیات مدیره باشگاه استقلال (تاج) گفت: قصه تمدید قرارداد میلیچ خیلی طولانی شده و ما حق می‌دهیم که هواداران نگران باشند.

   

به گزارش استقلال نیوز، حجت نظری سخنگو و عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال (تاج) در نشست خبری آنلاین هفتگی خود صحبت هایی را عنوان کرد که در ادامه می خوانید:

   

* صحبت اولیه؟

امیدوارم مردم ایران روزهای سخت را با آرامش بیشتری زندگی کنند. با موج چهارم کرونا امیدوارم عزیزان بیشتری را از دست ندهیم و باید کمک کنیم هموطنانمان از گزند این ویروس در امان بمانند.

* امیدوارم مددی زودتر قرارداد میلیچ را تمدید کند

قصه تمدید قرارداد میلیچ خیلی طولانی شده و ما حق می‌دهیم که هواداران نگران باشند که چه اتفاقی رخ می‌دهد. ما 2 بخش سیاست گذاری و اجرا در مجموعه باشگاه داریم که در یکی از جلسات سال 99 هیات مدیره مصوب کرد که میلیچ به ایران برگردد. بعد از کش و قوس‌هایی آقای عبدیان مبلغ پیش پرداخت میلیچ را به باشگاه داد و هیات مدیره همه چیز را برای بستن قرارداد به سرانجام رسانده اما امیدوارم کارهای نهایی توسط آقای مددی انجام شود تا قرارداد این بازیکن را تمدید شده بدانیم.

* برای انجام بازی های خوب و صعود به آسیا می رویم

طبیعتا وقتی تیمی وارد بازی های لیگ قهرمانان آسیا می‌شود برنامه ریزی خواهد داشت. ما وارد این بازی ها نمی‌شویم که زود حذف شویم یا اینکه از همان ابتدا همه را ببریم. طبیعتا هواداران انتظار دارند برای بردن و قهرمانی وارد بازی ها شویم. تلاش می‌کنیم مقدمات را فراهم کنیم تا با بهترین نتایج از آسیا برگردیم. امیدوارم در نهایت دل مردم را شاد کنیم. ابتدا باید بازی های خوب را انجام بدهیم و سپس در مراحل گروهی و حذفی با موفقیت پشت سر بگذاریم.

* از انتقال صیادمنش درآمد خوبی به استقلال می رسد

در ترانسفر ابتدایی الهیار صیادمنش 20 در صد به باشگاه می‌رسد. در ترانسفر دوم هم باید 17/5 درصد به استقلال برسد. امیدوارم این اتفاق رخ بدهد تا یک سرمایه از استقلال به تیم های بزرگ برود. البته اگر پولی پرداخت شود چون تحریم هستیم نمی‌توانیم پول را برداشت کنیم و باید مبالغ برای پرونده های حقوقی باقی بماند تا فیفا یا AFC آن را برداشت کنند.

* در مورد سفر به عربستان نمی توانیم تصمیم غیر فوتبالی بگیریم

ما جزئی از جامعه جهانی فوتبالیم و در مورد بازی‌های برون‌مرزی تابع نظرات فیفا، AFC، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هستیم. در مورد اینکه چرا باید به عربستان برویمريال تصمیم‌گیرنده نیستیم که شرکت کنیم یا خیر و نمی‌توانیم در ادامه با بعضی از تصمیمات غیرفوتبالی باشگاه استقلال را با عواقبی روبه‌رو کنیم. هر چه مراجع بالاتر چه داخلی و چه خارجی تصمیم بگیرند تابع آن هستیم. دوست داشتیم شرایط مطلوب‌تر باشد اما انگیزه بازیکنان و کادر فنی تیم می‌تواند همه چیز را جبران کند. مشکل ویزای بازیکنان برطرف شده و مشکلی وجود ندارد.

* امیدوارم شرایطی حاصل شود که دانشگر حفظ شود

پرونده محمد دانشگر در کمیته انضباطی مطرح است و رأی آن صادر می‌شود. بر اساس نظری که کمیته انضباطی ابلاغ می‌کند، تصمیم می‌گیریم اما بازی کردن او بر عهده سرمربی و کادر فنی است. امیدوارم شرایطی فراهم شود که هم دانشگر و هم دیگر بازیکنان حفظ شوند و بتوانند بازی کنند. امیدواریم پس از تصمیم کادر فنی همه شرایط برای تیم استقلال فراهم باشد.

* از بدهی های زمان سعادتمند اسنادی در دست تداریم

در مورد بدهی از زمان سعادتمند واقعیت این است که متأسفانه اسنادی در باشگاه موجود نیست. نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده اما امیدواریم هر چه زودتر تعیین تکلیف شود. شایعاتی مطرح شده بود اما من سندی را امضاء نکردم. هیأت مدیره اختیار همه امور باشگاه را دارد و می‌تواند بخشی از آن را به مدیرعامل تفویض کند. در این مورد تفویضی نداشتیم و تأیید بعدی هم انجام نشده است. با توجه به این مسأله اسناد وجاهت قانونی ندارند. بخش حقوقی باشگاه موضوعات را پیگیری می‌کند و در حال پیدا کردن جزئیات این بدهی است.

* نمی دانیم تا چه زمانی در استقلال مسئولیت داریم!

با توجه به تغییر دولت و انتخابات ریاست جمهوری، ما نمی‌دانیم تا چه زمانی در استقلال مسئولیت داریم. فارغ از اینکه تا چه زمانی در این باشگاه مسئولیت داریم برنامه‌هایی را از سال گذشته شروع کردیم که در این مسیر همراهی خوبی وجود دارد و امیدوارم تا هر زمان که خداوند توفقی بدهد که خدمتگزار باشیم، همگی کنار هم این برنامه‌ها را به اجرا برسانیم. در مجموع شرایط مدیریت باشگاه استقلال خوب است و امیدوارم شرایط بهتری را رقم بزنیم.

* توافقات در زمینه تمدید قرارداد بازیکنان در حال انجام است

در خصوص تمدید قرارداد با بازیکنان، ما در ابتدا باید بدانیم سرمربی کدام بازیکنان را برای فصل آینده می‌خواهند. البته مجیدی صحبت‌هایی در این زمینه انجام داده است و نقطه نظرات خودش را به باشگاه در مورد برخی بازیکنان اعلام کرده است. در این راستا آقای عبدیان مذاکرات اولیه را آغاز کرده و امیدوارم این مسیر با سرعت و دقت بیشتری طی شود. به نظر می‌رسد توافقات در حال نهایی شدن است و امیدوار هستیم بعد از توافقات، مددی امور اجرایی را برای امضا قرارداد جدید فراهم کند. امیدوارم این اتفاق در کوتاهترین زمان ممکن رقم بخورد.

* در ماجرای عدم جذب قاسمی نژاد مقصر پدیده بود نه استقلال!

در ماجرای جذب قاسمی نژاد واقعیت این است که در درون باشگاه پدیده چه اتفاقاتی رخ داده و چه کسانی برنامه داشتند. ما تلاش کردیم این بازیکن را جذب کنیم اما متاسفانه این اتفاق رقم نخورد. توافق ما تا دقایق پایانی پیش رفت، در ابتدا قرار بود رقم 2 میلیارد برای رضایتنامه این بازیکن پرداخت شود اما باشگاه پدیده دوباره تاکید کرد که 3 میلیارد می‌خواهد. در توافق با خود بازیکن قرار شد یک میلیارد تومان از قرارداد قاسمی نژاد با استقلال کسر شود تا ما با پرداخت همان 2 میلیارد این بازیکن را جذب کنیم. در این بین آقای نامداری حاضر شد چک بدهد اما مسئولان پدیده گفتند چک آقای عبدیان را می‌خواهند.

در این بین آقای عبدیان چک نداشت و نمی‌توانست از طرف شرکت چکی را به افراد حقوقی یا حقیقی بدهد. در ادامه  عنوان شد پشت چک آقای نامداری را آقای عبدیان امضا کند ولی دوستان چند روز بعد اعلام کردند چک‌های آقای نامداری مشکل دارد. البته پذیرش این موضوع کمی عجیب است چون اعتبار آقای نامداری مشخص است. بعد از این همه اتفاقات کارگزار وارد عمل شد و  قبول کرد چک بدهد اما مسئولان پدیده این موضوع را هم نپذیرفتند. آنها در شب عید اعلام کردند اگر رقم به صورت نقدی پرداخت شود حاضر هستند بازیکن را منتقل کنند اما این موضوع برای ما مقدور نبود. ما نمی‌دانیم چه اتفاقی رخ داد و درون باشگاه پدیده چه مسائلی صورت گرفت اما واقعیت این است که ما تمام تلاش خود را کردیم که قاسمی نژاد جذب استقلال شود.

* فعلا کاری به حرف دیگر باشگاه ها از جمله پیروزی(پرسپولیس) نداریم!

ما در شرف بازی‌های آسیایی هستیم و تمرکزمان روی این است که آنجا نتایج بهتری کسب کنیم. آرامش و اتحاد بهترین ره‌توشه ما است تا در عربستان تیم نتایج بهتری بگیرد و به خانه برگردد.به دنبال این هستیم که تیم را با‌ آرامش و اتحاد بدرقه کنیم و امیدواریم این تمرکز نتایج بهتری را برایمان رقم بزند. در مورد مسائل بعد از بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و اینکه پیروزی(پرسپولیس) اعلام کرده تا زمانی که بازی استقلال و نفت آبادان برگزار نشود دربی را برگزار نمی‌کند، به وقتش صحبت خواهیم کرد.

* هنوز اتفاق جدیدی در پرونده پادوانی در CAS نیافتاده است

در مورد پرونده پادوانی هنوز وضعیت جدیدی را شاهد نیستیم. این پرونده در دادگاه CAS مطرح است. دادگاه CAS ادعاهای پادووانی را می‌گیرد و پاسخ‌های ما را هم دریافت می‌کند تا رأیی را صادر کند اما تا الان هیچ وضعیت جدیدی به وجود نیامده است.

* هوادار به شایعات کاری نداشته باشد و اخبار رسمی را دنبال کند

نمی‌دانم این شایعات(استعفای مددی، برکناری مدد جباری و وضعیت محمد دانشگر) از کجا می‌آیند؟ ما یک بخش خبری به نام 4:44 که اخبار باشگاه را مطرح می‌کند در این میان شایعاتی که احساس کنیم به صورت جدی مطرح می‌شوند را پاسخ می‌دهیم و فکر نمی‌کنم فضایی شفاف‌تر از این بتوان یافت. هفته‌ای یکبار به سؤالات پاسخ می‌دهیم و روزی یکبار اخبار باشگاه را اعلام می‌کنیم. انتظارمان این است که هوادار فهیم از طریق رسانه رسمی باشگاه اخبار را پیگیری کند تا دچار نگرانی و تشویش نشود.

* مشکلی با ساعت بازی ها در عربستان نداریم

با توجه به اینکه کشور میزبان(عربستان) مهد اسلام است و مسلمان هستند، و ما هم مسلمان هستیم از ابتدا عربستان اعلام کرد که بازی‌ها بعد از زمان افطار برگزار می‌شود و این موضوع با شعائر دینی ما منطبق بود.

این بازی‌ها به وقت محلی در ساعات 8 و 10:30 شب برگزار می‌شوند  که به وقت ایران 9:30 و 12 شب است. ممکن است پیگیری بازی‌ها برای ما دشوار باشد اما این ساعت در جایی که بازی برگزار می‌شود نامتعارف نیست. با توجه به این مسائل در مورد برگزار شدن بازی‌ها در زمان بعد از افطار اختلاف نظری با عربستان نداشتیم و اعتراضی نداریم.

اخبار باشگاه استقلال

 

     


 مطالب مرتبط:

پنجره استقلال در آستانه باز شدن؛ شاخ غول با پرداخت چندغاز پول بودوروف شکسته شد!

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

استقلال نیوز کانال رسمی

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123