خبرهای کوتاه
رسمی و فوری؛ توافق در مالزی، استقلال برای بازی با الکویت به دوبی می‌رود.
جواد قراب: سلطانی فر گفت عاشقانه پرسپولیس را دوست دارم!
هواداران استقلال از سایت https://www.pin90.ir/ اقدام به خرید بلیت بازی های این تیم کنند.
فرهاد مجیدی ادامه دهنده راه استراماچونی در استقلال..
باشگاه های ایرانی از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم شدند!
باشگاه استقلال همچنان جولانگاه خائنین..

محمد نوازی

مربی سابق تیم امید استقلال گفت: کجای دنیا رئیس آکادمی(ورمزیار) خودش از بازیکنان تست می‌گیرد در حالیکه وظیفه او این است که لباس زمین و امکانات را برای بچه‌های مردم فراهم کند.

 

به گزارش استقلال نیوز، محمد نوازی مربی‌ فصل گذشته تیم امید استقلال، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص اتفاقاتی که منجر به کنار گذاشتن وی از آکادمی شده است صحبت‌های زیر را انجام داد.

* هیات امنا آمادمی را بدون مطالعه انتخاب کردند

اتفاقات عجیب و غریب زیاد رخ می‌دهد و من متاسف هستم که چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنم متاسفانه هیات مدیره باشگاه هیات امنای آکادمی را بدون مطالعه انتخاب کرد و همین موضوع باعث شد دیگر نظارتی روی انتخاب ها در آکادمی باشگاه استقلال صورت نگیرد. تعجب می کنم افتخاری که خودش ناظر روی کار هیات امنا است در این چند وقت چه کاری انجام داده است؟

* توفیقی دوستانش را به هیات امنای آکادمی و استعداد یاب آورده است

وی افزود شاید باور نکنید ولی خیلی اتفاقات عجیب و غریبی رخ می‌دهد که گفتنش شاید کمی ذهن مردم را روشن کند. به طور مثال استقلال این همه پیشکسوت دارد و این همه بازیکن بزرگ در آن به میدان رفته‌اند اما پندار توفیقی در باشگاه استقلال دوستانش را به عنوان هیات امنا و استعدادیابی آکادمی انتخاب کرده است! 

* جعل در آکادمی استقلال علنی شد اما کسی پیگیری نکرد

جالب است که سال گذشته در برنامه ۹۰ آن همه مسائل مطرح شد و سیاوش اکبرپور این همه افشاگری کرد و حتی جعل مهر باشگاه نیز در برنامه ۹۰ به اثبات رسید اما هیچ‌کس این موضوعات را پیگیری نکرد.

آیا به نظر شما با این شرایط و پیگیری‌هایی که نمی‌شود، آکادمی باشگاه استقلال می تواند سازنده باشد؟

روز گذشته مربیان تیم‌های پایه را معرفی کردند و آرش برهانی و رضا عنایتی انتخاب شدند، هر دو نفر از دوستان عزیز و صمیمی من هستند و من هرگز دوست ندارم صحبت من باعث ناراحتی آنها شود ولی تجربه ام را در اختیار آن‌ها می‌گذارم که فقط می‌خواهند اسم این نفرات را خراب کنند.

* توفیقی باعث جدایی مظلومی و منصوریان بود

به خدا و به پیغمبر و به همین ماه عزیز قسم می‌خورم که من از نبودن در آکادمی استقلال ناراحت نیستم اما تعجب می کنم شخصی مثل پندار توفیقی علیه من در جلسات صحبت می‌کند و خودم نمی دانم چه هیزم تری به او فروخته ام که او مرتبط با اسم من مخالفت می‌کند؟

همین فرد باعث جدایی پرویز مظلومی و علیرضا منصوریان از استقلال شد و در اواسط راه علیه این مربیان موضع گرفت ولی حالا خودش در باشگاه استقلال هر کاری که می خواهد انجام می‌دهد.

مگر اسطوره های قدیمی در باشگاه استقلال نداریم که آقایان به نوعی بچه محله هایشان را به عنوان استعدادیاب یا به عنوان افرادی در قالب هیات امنا در آکادمی استفاده می‌کنند؟

* آقایان در آکادمی هر کاری دلشان می خواهد انجام می دهند

آقایان قراب و علی جباری فقط در عکس ها حضور دارند و اصلاً هیچ صحبتی انجام نمی‌دهند و برایم جالب است که افتخاری و هیات مدیره هیچ  واکنشی مقابل این افراد ندارند و هرگز با آنها با این رفتارها مقابله نمی‌کنند.

شخصی به نام عبدی که به تیم بزرگسالان استقلال بعد از قهرمانی در جام حذفی پاداش داده و من اصلا او را نمی‌شناسم جایش در هیات امنای آکادمی استقلال است؟ خود مردم قضاوت کنند.

آیا توفیقی در جایی مدیریت کرده که حالا برای استقلال تصمیم می‌گیرد؟ این افراد ناشناس که در هیات امنای آکادمی هستند را چه کسی انتخاب کرده است؟

شخص دیگری به نام سعیدی نیز در هیات امنای آکادمی حضور دارد آیا فوتبالی ها و هواداران استقلال و کسانی که سال ها در این باشگاه کار کرده‌اند اسم این اشخاص را شنیده‌اند؟

آیا به نظر شما این افراد حضورشان در باشگاه دلیلی دارد یا پشت پرده ای وجود دارد؟

آقایان زمانی ملکی و آقای افتخاری آیا از این اتفاقات خبر دارید که اگر دارید قطعاً راه را اشتباه رفتید و اگر ندارید باز هم باید به آن تاسف خورد.

روی هیات مدیره استقلال وزارت ورزش نظارت دارد که باید به این مسائل ورود کند اما من همین جا اعلام می‌کنم آکادمی فرصتی شده تا آقایان کارهایی که دلشان می‌خواهد را انجام بدهند.

* آقایان اتفاقات سال های گذشته ی آکادمی را شفاف سازی کنند

جالب است که صادق ورمزیار شخصی به نام فدایی را فصل گذشته به عنوان سرمربی تیم جوانان استقلال انتخاب کرد، شما به من بگویید آیا تا به حال اسم چنین شخصی را شنیده اید؟ آیا این شخص می تواند به استعدادیابی کمک کند که حالا در قالب استعدادیاب در آکادمی مشغول به کار شده است؟

توفیقی بازیکنان آکادمی استقلال را نمی بیند ولی در کنار بازیکنان تیم های دیگر عکس می‌گیرد و منتشر می‌کند. سال گذشته من ۶ بازیکن را به تیم بزرگسالان استقلال معرفی کرده‌ام ولی هیچ کس آن ها را ندید. همه ناراحتی من این است که هوادار استقلال که در سرما و گرما از این تیم حمایت می‌کند خبر ندارد که چه اتفاقاتی پشت پرده رخ می‌دهد. آقایان بهتر است شفاف‌سازی کنند و بگویند که چه کارهایی در آکادمی طی سال های اخیر اتفاق افتاده است.

* اتفاقاتی در آکادمی می افتد که کسی خبر ندارد

سوال من از فوتبالی‌ها این است آیا آکادمی باشگاهی مثل استقلال توپ، لباس، زمین و مسائل دیگر را نمی‌خواهد؟ آقایان کمپ حجازی را امسال اجاره داده‌اند و در به در دنبال زمین می گردند. از طرفی دو سال است که ورزشگاه امام رضا چمن ندارد و این ورزشگاه بلااستفاده شده است. بازیکنان تیم های پایه از همه جای تهران با اتوبوس  به زمین می آیند اما هیچ کسی موضوعات را نمی داند.

آقای افتخاری آیا از اتفاقات آکادمی خبر داری؟ پدر و مادری طی یک سال که من در آنجا بودم بارها مراجعه کردند و گفتند ما ماشین زیر پایمان را فروختیم تا بچه‌هایمان را به کلاس فوتبال بفرستیم تا آنها پیشرفت کنند اما به نظر شما آیا اینگونه می‌شود بازیکن پیشرفت کند و به استقلال کمک کند؟ هیچ پدر و مادری دوست ندارد بچه اش از طریق پول فوتبالیست شود.

ولی این مشکلات را که می‌بینم واقعا ناراحت می‌شوم و افسوس می خورم که یک سال از عمرم را در تیم امید استقلال گذراندم در حالی که هیچی نگاهی به آن نشده است.

یکی از اتفاقات عجیبی که طی چند سال اخیر در یکی از رده های سنی در آکادمی رخ داده است این است که فرزند شخصی که در یکی از ادارات تاثیرگذار دولتی کار می کند، خیلی راحت در یکی از تیم‌های رده های پایه مشغول به بازی است! این ها جزیی از اتفاقاتی است که در آکادمی باشگاه استقلال رخ می دهد و هیچ کس از آن خبر ندارد.

* هیات مدیره هیچ نظارتی بر آکادمی ندارد

فصل نقل و انتقالات تمام شده و امروز آخرین فرصت برای ارسال اسامی بازیکنان رده های مختلف به هیات فوتبال است و آیا کسی تعجب نمی کند چرا تازه روز گذشته مربیان تیم های پایه استقلال انتخاب شدند؟

امسال ما در رده امید بعد از پایان بازی ها به بازیکنان استراحت دادیم و قانوناً به آنها گفتیم به خانه‌هایشان بروند تا باشگاه تکلیفشان را مشخص کند اما کجای دنیا رئیس آکادمی خودش از بازیکنان تست می‌گیرد؟ آیا شما تا به حال چنین چیزی دیده‌اید؟

رئیس آکادمی که فصل گذشته صادق ورمزیار بود سال قبل خودش از بازیکنان تست می گرفت و آنها را انتخاب کرد، امسال هم همین کار را انجام دادند در حالی که وظیفه او این است که لباس زمین و امکانات را برای بچه‌های مردم فراهم کند.

من سال قبل امیر کارگر، مجید تاجیک، امیر مرادی که بچه مشهد بوده و امسال پیکانی‌ها او را جذب کردند را در استقلال پرورش دادم. امیرحسین جوادی هم یکی دیگر از استعدادها بود اما آیا آنها دیده شده اند؟

آیا اعضای هیات مدیره استقلال یک روز بر سر تمرینات ما حضور پیدا کردند تا شرایط را ببینند؟ هیات مدیره فقط این نیست که در مصاحبه ها حضور فعال داشته باشند یا عکس یادگاری بگیرند بلکه پیگیری وضعیت آکادمی هم یکی از مسئولیت‌های هیات مدیره باشگاه است که باید آن را انجام بدهند.

* بله قربان‌گو نبودم کنارم گذاشتند

آیا مربی که دیروز انتخاب شده می‌تواند به بازیکن تعلیم بدهد یا بازیکن حرف او را گوش می ده؟

من فقط این را بگویم  به نظر می رسد افتخاری، ملکی و زمانی از این اتفاقات اصلا خبر ندارند و بعضی وقت‌ها برایشان سوال می شود که چرا فتح‌الله‌زاده و واعظ آشتیانی را مردم خیلی دوست دارند. دلیلش هم این است که آنها حواسشان بود و به راحتی اجازه نمی دادند چنین اتفاقاتی بیفتد.

من هم چون بله قربان گو نبودم و هیچ وقت مقابل کسی سر خم نمی‌کنم کنار گذاشتند تا با خیال راحت به کارهایشان برسند.

اخبار استقلال

دیدگاه‌ها  
مسعود عشق اس اس
0 #1 مسعود عشق اس اس 1397-03-22 16:03
اینم یکی دیگه از افتخارات بزرگ" افتخاری لنگی " دست نشانده وزارت ورزش لنگی برای تضعیف و تخریب استقلال بزرگ...خجالت نمیکشید با این مدیریت و نظارت مسخره تون؟؟اینا مگه وظیفه مدیر عامل و مدیر ورزشی نیست به زیرمجموعه هاش برسه؟؟ حرفهای محمد نوازی کام همه هواداران تلخ میکنه..4 روز دیگه تمرینات شروع میشه اونوقت آقایون خواب خرگوشی تشریف دارن..
از قدیم گفتن اگر میخواید درختی رو نابود کنید از ریشه بزنیدش..
پندار توفیقی حقه باز کلاه بردار میاد 4 تا عکس با بازیکنان میگیره و شاخ و برگ تزیین میکنه،بعد از این طرف پایه های باشگاه رو دارن نابود میکنند..ورزشگاه امام رضا ع چی شد افتخاری خاین بی عرضه بله قربان گو؟؟؟ چرا هنوز کمپ ناصرخان تعمیر و تجهیز نکردی؟؟ دوباره فصل شروع شد میخواید برید التماس کنید به صنایع دفاع و حمله برامون زمین تمرین بگیرید؟؟؟ ننگ بر شماها که فقط برای خرابکاری و شهرت و مقام به استقلال اومدید...
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

اختصاصی داخلی

00906123

novin web gostar