خبرهای کوتاه
آغاز مجدد لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا در هاله ای از ابهام
جواد قراب: سلطانی فر گفت عاشقانه پرسپولیس را دوست دارم!
پیش بینی سلطان علی جباری درست بود/ فتح‌الله‌زاده نیامده رفت!
اعتراض شدید فرهاد مجیدی به وضعیت مدیریتی باشگاه استقلال و نحوه مدیریت وزیر ورزش!
سیامند رحمان، قهرمان جهان و المپیک.. هرکول خوش خنده ایرانی درگذشت..
وزیر ورزش دست بردار نیست/ یک پرسپولیسی در آستانه مدیرعاملی استقلال!

فرهاد مجیدی

سرمربی پیشین تیم ملی امید ایران گفت: تعدادی رسانه که به آنها صبحانه و ناهار مُفتی داده اند علیه من مطلب کار می کنند تا مرا بین مردم تخریب کنند.  

             

 به گزارش استقلال نیوز، فرهاد مجیدی سرمربی پیشین تیم ملی امید پس از استعفاء از سمت خود در تیم ملی امید در برنامه فوتبال برتر دوشنبه 15 مهر روی خط تلفنی آمد و صحبت هایی کرد که در ادامه می خوانید:

  

* دستیاران تحمیلی را قبول نکردم

سرمربی مستعفی تیم فوتبال امید گفت: می خواستم یک مربی بدنساز و یک مربی تمرین دهنده اسپانیایی برای تیم امید بیاورم. آنها مربیان حرفه ای بودند و قرارداد کمتر از یکسال نمی بستند و این در حالی بود که فدراسیون با قرارداد یک ساله آنها مخالفت کرد. یک روز محصص به من درخواست جلسه داد و وقتی برای جلسه رفتم به من گفت اگر می خواهی به المپیک صعود کنی باید فریدون معینی را به عنوان دستیار انتخاب کنی.من گفتم که باید روی این موضوع فکر کنم و بعدا به شما جواب می دهم. اما در نهایت این پیشنهاد را نپذیرفتم. بعد از آن که معینی را به عنوان دستیار قبول نکردم، اکبر محمدی در جلسه ای که داشتیم به من گفت محصص را به عنوان دستیار انتخاب کن که من به ایشان هم گفتم باید فکر کنم، اما این پیشنهاد را هم قبول نکردم. بگذریم از این که ساکت هم به من علیرضا امامی فر را به عنوان دستیار معرفی کرد و من ایشان را رد کردم.

* نمی دانستم استیلی مدیر فنی است!

من نمی دانم این پستها را در فدراسیون چه کسی تعریف می کند؟ چطور می شود که سرپرست خودش مدیر فنی می شود؟ حالا مدیر فنی می شود به کنار. چطور یک مدیر فنی لباس ورزشی می پوشد و وسط زمین می آید و مستقیم در تمرین دخالت می کند. قبل از این که مسئولت سرمربیگری تیم امید را بپذیرم اصلا نمی دانستم استیلی مدیر فنی هم هست. این موضوع را بعد از بازی اول تیم امید مقابل تیم بزرگسالان فهمیدم. آنجا استیلی برای بازیکنان صحبت کرد و برای من سئوال پیش آمد که اکبر محمدی به من گفت استیلی مدیر فنی است. 

* چرا استیلی برنامه آنالیز می گذارد؟

حالا ایشان مدیر فنی هست به کنار. چرا برای بازیکنان جلسه آنالیز می گذارند و در خصوص اصول دفاعی صحبت می کند. مگر استیلی می داند برنامه های دفاعی من چیست که جلسه می گذارد و برای بازیکنان از اصول دفاعی صحبت می کند؟

* استیلی گفت چرا با من مشورت نمی کنید

بعد از بازی با بزرگسالان استیلی به من گفت با فرشاد ماجدی مشورت می کنی اما با من مشورت نمی کنی. به او گفتم ماجدی دستیار من است و باید با او مشورت کنم اما لزومی ندارد با شما مشورت کنم.

* از کمیته فنی چه چیزی باید یاد بگیرم؟

به من می گویند جوان هستی و تجربه نداری. من از کمیته فنی چه چیزی باید یاد بگیرم؟ با چه رزومه ای در کمیته فنی هستند که من باید از آنها یاد بگیرم؟ بهترین رزومه ای که آقایان در کمیته فنی دارند دعوت به جوانان تهران است که آنجا هم ذخیره بودند.  به من می گویند برنامه هایت را به کمیته فنی بده. اصلا مگر کمیته فنی سواد این را دارد که برنامه های مرا بفهمد؟ منظورم دقیقا به اکبر محمدی است که با رزومه دعوت به جوانان تهران در کمیته فنی هست.

* تاج خیلی ضعیف عمل کرد

مهدی تاج به عنوان نفر اول فدراسیون فوتبال در این بحث خیلی ضعیف عمل کرد. من قبل از پذیرفتن مسئولیت با ایشان مفصل صحبت کردم و همه موارد مطرح شده بود. اما بعد از این که مشکلاتی پیش آمد ایشان نتوانست فضا را مدیریت کند و خیلی ضعیف عمل کرد.

* با هزینه شخصی در اروپا کلاس رفتم

من بهترین کلاس ها را در لندن گذراندم و با هزینه شخصی در اسپانیا کار کردم. این کارها را نکردم که بیایم ایران استیلی به من بگوید شب بازی موبایل بازیکنان را جمع کن. این قضیه موبایل جمع کردن زمان کرانچار هم اتفاق افتاده بود و باعث شد دو تا از بهترین بازیکنان تیم امید اخراج شوند. در این چند ماه که در تیم امید بودم چیزهایی را به چشم دیدم که در ۲۰ سالی که فوتبال بازی کردنم ندیدم.

* چند نفر به یک نفر؟

من نمی دانم این ها چند نفر هستند که ریختند سر من؟ چند نفر به یک نفر؟ من تنها هستم نه رسانه ای دارم و نه حتی با یک خبرنگار رابطه دارم. من به رسانه ها خط نمی دهم که علیه فردی بنویسند. به ازبکستان باختیم همه علیه من نوشتند بدون این که بدانند پشت پرده چه خبر است. من حتی نمی توانستم بر اساس سلیقه خودم بازیکن به تیم ملی دعوت کنم.

* نمی گذاشتند عارف آقاسی را دعوت کنم

یک روز دیدم استیلی یک لیست جلوی من گذاشت که در آن نام امید نورافکن را در دفاع نوشته بود. به او گفتم من برنامه ای برای بازی دادن به نورافکن در دفاع ندارم و برنامه های دیگری برای استفاده از او دارم. بازیکنی که در خط دفاعی مد نظرم بود را نمی توانستم دعوت کنم چون آقایان نمی خواستند. مثلا عارف آقاسی بازیکن تیم فولاد که در همه بازیهای این تیم بازی کرده را نمی گذاشتند دعوت کنم. ساکت به من گفت او اردوی قبلی را ترک کرده و اجازه نمی دهم به اردوی جدید دعوت شود.  من خودم قبل از سفر به ازبکستان شخصا به ساکت زنگ زدم و از ایشان خواهش کردم که این بازیکن بیاید عذر خواهی کند و دعوت شود و ساکت گفت هرگز. اما بعد از استعفای من این بازیکن به تیم ملی دعوت شد.

* استیلی لیست داده بود!

دو هفته از لیگ گذشته بود و من بازی ها را دیده بودم. نام دو بازیکن را دادم. از فدراسیون به من گفتند اینها را نمی توانید به ازبکستان ببرید. دلیلش را پرسیدم. گفتند چون برای آنها ویزا صادر نشده. ویزا را روی لیست قبلی گرفتیم. پرسیدم لیست قبلی چیست؟ گفتند لیستی که استیلی داده.

* به حرمت بازیکنان استعفا دادم

اینها با من که مربی جوانی بودم این برخورد را کردند و خواهش می کنم با مربیان بعدی چنین کاری نکنند. اگر همه رسانه های دنیا هم علیه من بنویسند برایم اهمیت ندارد و اصول خودم را زیر پا نمی گذارم. اگر من هم زیر بار حرف آقایان می رفتم و دستیارانی که پیشنهاد دادند را انتخاب می کردم، امروز از نظر آنها مربی جوان و بی تجربه ای نبودم. امروز می گفتند فرهاد مجیدی بهترین است. اگر می پذیرفتم محصص و معینی و امامی فر دستیارم باشند امروز ناچار به استعفا نبودم. اما اصولم را زیر پا گذاشته بودم.

* چرا از کمیته المپیک در مورد استیلی مصاحبه نمی کنند؟

روزی که من سرمربی شدم آقای سعیدی از کمیته المپیک ساعت ۷ صبح مصاحبه کرد و گفت از انتخاب مجیدی خبر نداریم. آیا از انتخاب استیلی خبر دارند؟ چرا امروز مصاحبه نمی کنند. اما اصل حرف من چیز دیگری است. آقایانی که علیه سرمربی تیم امید مصاحبه می کنید یکبار شده بازی های امید را از نزدیک ببینید؟ می دانید بعضی از زمین هایی که امید ها روی آن بازی می کنن موکت مستهلک است و بعضا داور سوت می زند تا بازی قطع شود و موکت زیر پای بازیکنان را صاف کنند؟

* اگر نظارت دست بردن در لیست سرمربی است پس من عذرخواهی می کنم!

فوتبال اصولی داره که یکی از اصلی ترین اصول آن این است که اگر یک مربی را انتخاب می کنند به تصمیم او احترام بگذارند. نه این که در کار مربی دخالت مستقیم کنند. استیلی می گوید من نظارت می کردم. اگر نظارت این است که وسط بازی بدون اطلاع مربی بازیکن از روی نیمکت بلند کنند برای گرم کردن، اگر نظارت این است که وسط تمرین سوت بزنند تمرین را قطع کنند تا با بازیکن صحبت کنند، اگر نظارت این است که در لیست  انتخابی سرمربی دست ببرند، پس من اشتباه می کنم و از همه عذر می خواهم. 

به گزارش استقلال نیوز، پس از افشاگری فرهاد مجیدی خبرگزاری دولتی که تعدادشان کم هم نیست با حمله به فرهاد مجیدی ناخواسته صحت حرف های این مربی جوان را تایید کردند و به همه مردم ثابت شد در فوتبال ما داشتن تیم رسانه ای قوی و پُر کردن جیب خبرناهارهای آن ها اولین لازمه موفقیت است! 

 اخبار رسمی باشگاه استقلال

 

 


 مطالب مرتبط:

فرهاد مجیدی: اجازه دخالت در کارم را به هیچ کسی نمی‌دهم؛ به خانواده‌ام گفتم کاری با من نداشته باشند

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

اختصاصی داخلی

00906123

novin web gostar