کامران منزوی

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: با وضعیت فعلی و آشفته بازاری که در باشگاه استقلال شاهد هستیم نمی دانم چرا با استعفای من موافقت نمی شود تا راحت شوم!  

   

به گزارش استقلال نیوز، کامران منزوی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در گفت‌وگویی در مورد بحث بدهی های استقلال و همچین وضعیت اقتصادی این باشگاه، توضیحاتی داد که در ادامه می خوانید:

  

* در جلسه هیات مدیره فهمیدم اشتباهی آمده‌ام

زمانی که دوستانی چون اسماعیل خلیل‌زاده، امیرحسین فتحی و احمد سعادتمند در هیئت مدیره باشگاه حضور داشتند در اولین جلسه پس از گذشت 40 دقیقه فهمیدم اشتباهی آمده‌ام و کُتم را برداشتم تا بروم. دلیلش را توضیح می‌دهم.هر سازمانی تراز مالی دارد اما صورت‌های مالی استقلال شفاف نیست، نه اینکه مدیران تصمیم‌گیرنده چنین کاری کرده باشند، بلکه اطلاعات به صورت کامل نیست و به هیئت مدیره جدید تحویل داده نمی‌شود. اول سال صورت مالی را می‌بینید و بر اساس آن تصمیم می‌گیرید. مثلا 35 درصد قرارداد بازیکنان را می‌دهید و پس از آن دنبال منابع می‌گردید.


* متاسفانه هزینه‌های باشگاه با بدهی آغاز می‌شود

برخی‌ها رویاپردازی می‌کنند که 100 میلیارد هزینه کرده‌اید و باید 5 درصد آن را به پایه‌ها بدهید، زمین خوب اجاره کنید و ... اما نمی‌دانند 100 میلیارد بالقوه در حساب باشگاه نیست و خبر ندارند که هزینه‌های باشگاه با بدهی آغاز می‌شود و چقدر عقب است. حسابرس می‌گوید حساب‌ها مشخص نیست، درست هم می‌گوید چون به یکباره می‌بینیم فردی در سال 91-90 مبلغ 700 میلیون تومان به استقلال کمک کرده و چون باشگاه پولش را نداده است، امروز از دادگاه رای 2 میلیارد و 900 میلیونی گرفته است. این مسئله در صورت مالی باشگاه نیامده است.


* مربی طلبکار چک باشگاه را به همسرش داده بود!

مربی‌ای بوده که 120 میلیون تومان طلب داشته اما چک باشگاه را به همسرش داده تا لوگوی باشگاه به حراج گذاشته شود. از او می‌پرسیم طلب شما فلان قدر بوده که می‌گوید با جریمه دیرکرد 380 میلیون تومان شده است. چرا می‌خواستم از جلسه هیئت مدیره بروم؟ چون باشگاه ساختار ندارد. مرداد ماه سال جاری بود که به ما گفتند چون بدهی دارید کارت بازیکنان‌تان را صادر نمی‌کنیم. گفتیم مگر سال گذشته بدهی‌ها را نداده بودند؟ وقتی این مرحله را گذراندیم به مجوز صدور حرفه‌ای رسیدیم که مبلغ 10 میلیارد تومان بدهی‌ها سر رسید شده بود و اگر حل نمی‌شد نمی‌توانستیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.


* 500 مدیرعامل هم بیاید مشکلات حل نمی شود

با شرایطی که گفتم 500 مدیرعامل و هیئت مدیره هم بیایند، چون با صفر شروع نمی‌کنند، قدرت برنامه‌ریزی نخواهند داشت. وقتی می‌گویم حساب‌ها مشخص نیست به استناد گزارش حسابرس و دیوان محاسبات است. وقتی ساختار مالی مشخص نبود   بدهی‌ها آمد. در این شرایط می‌خواستم بروم که دوستان نگذاشتند. از طرفی، وقتی پولی به حساب خزانه باشگاه می‌آید آن هم‌ پولی که با هزار بدبختی و با دادن چک و سفته شخصی به دست آمده است، درصدی به خاطر سود فلان شرکت داده می‌شود. نه‌ تنها استقلال، بلکه پرسپولیس نیز این شرایط را دارد.

 * نرخ تورم اسپانسر از سال 94 تا امروز یکی است!

استقلال سال 94 با اسپانسری قرارداد بسته که خیلی جالب است بدانید نرخ تورم برای این شرکت از سال 94 تا الان یکی بوده است و هر بار نیز یک حساب و کتاب اعلام می‌کنند. این تشکیلات استقلال است و هر مدیرعاملی منصوب می‌شود به یکباره علاوه بر این مشکلات، با انبوهی از آرای فیفا روبرو می‌شود و می‌بیند منابعی ندارد و به جایی هم نمی‌تواند فشار وارد کند. وقتی فتح‌الله‌زاده را دیدم به دلیل بیماری می‌لرزید و نمی‌توانست حرف بزند. اولین بار بود که او را این شکلی می‌دیدم و از او خواستم به منزلش برود و استراحت کند.

* روی کاغذ عضو هیئت مدیره باشگاه هستیم

روی کاغذ هیئت مدیره باشگاه هستیم و ما باید استعفای فتح‌الله‌زاده را بررسی می‌کردیم اما استعفایش را به ما نداده است. من با استعفای فتح‌الله‌زاده مخالف بودم و گفتم بماند. اگر قرار بود تکلیف باشگاه با رفتن و آمدن‌های مقطعی حل می‌شد ما هم توانسته بودیم مقطعی مشکلات را حل کنیم. همانطور که گفتم شخصا مخالف استعفای فتح‌الله‌زاده بودم حتی اگر گرفتاری‌های باشگاه زیاد باشد. چندی پیش جلسه‌ای با حضور علی‌نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان داشتیم که سمت راست من سه مدیرعامل پیشین استقلال و پرسپولیس نشسته بودند که هر سه باید به دادگاه توضیح می‌دادند. آنها حیف و میل نکرده بودند بلکه عدم رعایت قوانین کرده بودند.


* هوادار استقلال می‌پرسد چه بر سر استقلال آورده‌اید

هوادار استقلال و پیروزی می‌خواهد تیمش را قوی ببیند و کری دارند. به تازگی نیز صفحات مجازی آمده است و مشخص نیست پشت پرده برخی از آنها چیست. اشاره کردم که یکی از حامیان مالی باشگاه تا سال 1402 قرارداد بسته است و هر روز یک جواب می‌دهد. هوادار استقلال هم می‌پرسد چه بر سر استقلال آورده‌اید. آنها بدانند مقصر افتخاری، فتحی و فتح‌الله‌زاده نیستند و ساختار باشگاه مشکل دارد‌‌. مربی و بازیکن خارجی هم پولش را می‌خواهد. بازیکنان داخلی نیز حوصله زیادی ندارند و دنبال مطالبات‌شان هستند. دم شیخ دیاباته گرم اما در مجموع بازیکنان خارجی تا پول‌شان عقب می‌افتد، نامه‌ می‌دهند و می‌گویند اگر تا دو هفته پرداخت نشود، قراردادشان را فسخ می‌کنند‌. به ما می‌گویند چرا پول بازیکنان خارجی را نمی‌دهید، در صورتی که دلار از 12 هزار تومان به 15 هزار تومان رسیده و از کجا باید پول‌شان را بدهیم؟ این وضعیت است که مدیرعامل در می‌رود. متاسفانه کسی گرفتاری‌های عجیب و غریب را نمی‌بیند.


* سازمان لیگ به نیابت از ما با حامیان مالی قرارداد می‌بندد

در لیگ برتر با سازمان لیگی طرف  هستیم که به نیابت از ما با حامیان مالی قرارداد می‌بندد اما هر بار باشگاه را با 2 میلیارد بدهی روبرو می‌کند. بله می‌دانیم حق پزشکی هست، جرائم داریم اما تصویر قراردادها را نداریم. بارها با داورزنی جلسه گذاشتیم و چند بار خودم به سازمان لیگ مراجعه کرده و خواهش کردیم تصویر قرارداد را بدهند اما تا اینجا متوجه شدیم 6 میلیارد  و دویست میلیون بدهی داریم. بابت چه چیزی بدهکاریم؟ بازی‌ها بدون تماشاگر شد و مسئله بلیت فروشی را هم همه دیدند.


* خدا  از کسانی که باعث اختلاف بین موسوی و خلیل زاده شدند نگذرد

موسوی خیلی برای استقلال زحمت کشید  و اگر استقلال به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا رفته، حاصل زحمات خلیل‌زاده و موسوی بوده است‌. اگر آنها کمک نمی‌کردند، اینجا نبودیم‌. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که دلسرد شدند و علیه یکدیگر مصاحبه کردند. خدا نگذرد از کسانی که باعث این اختلاف شدند.

 * یک عده تو این وضعیت به دنبال قهرمانی هستند!

شرایط استقلال را توضیح دادم و امیدوارم در اختیار کسانی قرار بگیرد که مثل ما کور نباشند و  شفاف همه چیز را بدانند. آنها بدانند پیراهن استقلال در اختیار اسپانسری است که نرخ تورم برای آنها از سال 94 تا 99 یکسان است که خدا را شکر! به اینها باید تعطیلی لیگ را اضافه کنیم که اگر طولانی شود مشخص نیست چه اتفاقاتی می‌افتد، البته کسی مقصر نیست و شرایطی است که به خاطر ویروس کرونا ایجاد شده است. از برخی افراد در داخل کشور تعجب می‌کنم که دنبال بحث قهرمانی هستند. بهتر است اینها از یورگن کلوپ یاد بگیرند که گفته است اگر یک نفر سالم بماند بهتر است تا اینکه تیمش قهرمان شود. بهتر است آقایان از مسی و رونالدو یاد بگیرند که چه چیزی گفته‌اند‌.

* استقلال اصلا اوضاع خوبی ندارد

استقلال اوضاع خوبی ندارد و امیدوارم تصمیم عاجلی برای آن گرفته شود. آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش نیز تلاش زیادی کرده که استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شوند.


* حامی مالی باشگاه می‌گوید تا سال 1402 طلب داریم

من شرایط استقلال را توضیح دادم. حامی مالی باشگاه می‌گوید تا سال 1402 طلب داریم، تبلیغات دور زمین هم توضیح دادم. بحث انتقال بازیکن داریم که در شرایطی که خودمان بدون بازیکن هستیم و وسط فصل است، امکانش وجود ندارد.  مبالغ باشگاه باید پایدار باشد، چون بدهی‌ها در اینجا می‌جوشد. باید فکر اساسی برای بدهی‌های شفر، منشا، پادوانی، جپاروف و ...کرد.


* با استعفای من موافقت نمی شود تا راحت شوم!

تنها من و خلیل‌زاده در هیات مدیره هستیم و تلفنی با هم در ارتباطیم. بنده 5 ماه است که که استعفا داده‌ام اما کسی ابلاغی به من نداده تا بگویم راحت شده‌ام. فعلا ما کارها را پیش می‌بریم اما چسبیده به باشگاه نیستیم و خودمان را تحمیل نکرده‌ایم. خلیل‌زاده کارهای باشگاه را انجام می‌دهد و خودم نیز با امور بین‌الملل کارهای دیگر را انجام می‌دهیم.


* ما سوء مدیریت نداریم و مقصر نیستیم!

آرزو می‌کنم سال بعد سال خوبی برای استقلال بوده و نفسش چاق باشد. ما سوء مدیریت نداریم و مقصر نیستیم، بلکه وضعیت استقلال اسفبار است. اگر مدیری بیاید که پول نداشته باشد، نمی‌تواند کاری کند‌. مدیری هم که بخواهد از جیبش هزینه کند در گذشته دیده‌ایم چه بلایی سرش آمده است. برای فتح‌الله‌زاده نیز آرزوی سلامتی می‌کنم اما ای کاش تحمل می‌کرد تا فکر اساسی برای باشگاه می‌کردیم.

اخبار باشگاه استقلال

 


 مطالب مرتبط:

علی فتح الله زاده: نمی گذاریم پنجره نقل انتقالات استقلال بسته شود؛ هرکسی پیش من می آید پول می خواهد!

 

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123