کامران منزوی

عضو پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: با توجه به شرایط موجود یک کلمه از گزارش مجلس شورای اسلامی هم خلاف نیست و تمام گزارش ارائه شده کاملا درست است! 

   

به گزارش استقلال نیوز، کامران منزوی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال که در نشست هیات مدیره باشگاه استقلال شرکت کرده بود در پایان این جلسه در گفتگو با خبرنگاران در مورد استعفایش از هیات مدیره باشگاه استقلال، بحث اختلاف در هیات مدیره استقلال و ...، توضیحاتی داد که در ادامه می خوانید:

  

* یک کلمه از گزارش مجلس شورای اسلامی هم خلاف نیست

شما گزارش مجلس را خوانده اید؟ شما حتما به صورت دقیق آن گزارش را بخوانید. اینجا زیر ساخت ندارد و وقتی باشگاهی با این مشکل رو به رو است هر کسی بیاید در این چاله غرق می شود. استقلال دچار روزمرگی شده و هر مدیری هم بیاید دچار همین مشکل می شود. وقتی می‌خواهید کاری انجام بدهید بحران روی بحران می‌آید. یعنی بحرانی نیست که کار در دست هیات مدیره باشد. یک کلمه از گزارش مجلس شورای اسلامی هم خلاف نیست.اینجا یکسری مشکلات زیربنایی دارد، اقتصاد در فوتبال ما معنی ندارد. می‌گویند این 2 باشگاه باید واگذار شود ولی اگر قرار باشد این اتفاق بیفنتد باید 50 قرارداد با ارگان های دیگر ثبت شود.قانون مالکیت های معنوی در اینجا وجود دارد؟


* من و خیلی ها بزرگ تر از من در مدیریت فوتبال به مشکل خورده‌اند

اینکه من چرا در جلسه پیشین هیات مدیره شرکت نکرده ام باید بگویم که این ها همه حاشیه است، من به سوالات حاشیه ای نمی پردازم، بحث اساسی تر از این حرف ها است. نه من و خیلی ها بزرگ تر از من به مشکل خورده‌اند.وزارتخانه هم دولتی است، اینکه ردیف بودجه داشته باشیم و 10 در صد آن به خزانه برسد اصلا کار درستی نیست.


* عابر بانک‌ها امروز گوشه زندان هستند!

چرا استقلال استراماچونی را از دست داد؟ مگر هیات مدیره عابر بانک است که پول بدهد؟ عابر بانک‌ها امروز گوشه زندان هستند! این فوتبال با عابر بانک به جایی نمی رسد. شما افراد پولدارتر هم بیاورید از پس هزینه های 90 میلیاردی بر نمی آیند. در باشگاه استقلال مدرکی هست که یک نفر 2 میلیارد و چهارصد میلیون طلب دارد اما رای صادر شده 9 مییارد تومان.یا آقایی در سال 91، 900 میلیون به باشگاه کمک کرده اما رای دادگاه آمده که 2 مییارد و دویست میلیون تومان باید بگیرد، یعنی مدیر جدید همین قرارداد کارگزاری را که امضا کرده را باید به این نفرات بدهد.این نفرات حکم دارند و اگر یادتان باشد حتی برند را به اجرا گذاشته باشند. باز هم می گویم تا زیر ساخت درست نشود همین است. سوال من ساده است، کدام باشگاه خصوصی الان دچار مشکل نشده است؟ بخش خصوصی احتیاج به حمایت دارد. اجاره یک استادیوم در حال حاضر چقدر است؟ ما روز اول گفتیم در اینجا عابر بانک نیستیم. الان درآمد ما از فوتبال چیست؟


* بدهی استقلال به سازمان لیگ 6 میلیارد و دویست میلیون تومان است

روز اولی که به استقلال آمدم گفتند ما 4 میلیارد و دویست میلیون تومان به سازمان لیگ بدهی داریم، در زمان آقای فتح الله زاده که 20 روز در اینجا حضور داشت اعلام کردند بدهی استقلال به سازمان لیگ 6 میلیارد و دویست میلیون تومان است. یعنی استقلال یک فصل بازی کرده، برای همه درآمد داشته ولی خودش 2 میلیارد و دویست میلیون هم بدهکار شده است.کسی که می خواهد به صورت خصوصی اینجا را تحویل بگیرد روی چه مساله ای باید حساب کند؟ بلیت فروشی؟ حق پخش؟ همین الان این دو میلیارد و صد میلیون تومانی که آقای سعادتمند باید پرداخت کند و شما با آب و تاب خبرهای آن را منتشر می کنید فردا ممکن است بیاید آب و برق را قطع کند.، سعادتمند باید چه کار کند؟

  * قانون دست و پای وزارت ورزش را بسته است

قانون دست و پای وزارت ورزش را بسته است.شما باید مشکلات را با هم ببینید. روزی که باشگاه با خارجی ها قرارداد بست دلار چقدر بود و امروز چقدر است؟ همین الان لیگ این همه تعطیل بوذ، هزینه های این تعطیلی از کجا باید تامین شود؟ اگر مدیری ادبیات اقتصادی نداشته باشد باید به فکر این باشد که بازیکن به تمرین برود و 10 در صد به او بدهد، 15 درصد به مربی بدهد که مربی قهر نکند.

* هفته قبل از عید داشتند برند استقلال را حراج می کردند

هفته قبل از عید داشتند برند استقلال را حراج می کردند. چک داشتند ولی این چک مربوط به سال 91 بود. این رقم را مدیر سال 98 پرداخت کرد. سعادتمند هم با این مشکلات دست و پنجه نرم خواهد کرد. سال 97 طلبکاران یکی یکی آمدند و پول گرفتند و رفتند. سال بعد فتحی باز آمد و گفت اگر بدهی ها را ندهیم کارت بازی 6 بازیکن صادر نمی شود. حنیف عمران زاده کِی فوتبال را کنار گذاشت؟ او خیلی مرد است، پولش را آبان سال 98 گرفت. او معرفت کرد و خیلی از این رقم را هم تخفیف داد.چرا او نباید پولش را همان زمان بگیرد؟ این ساختار معیوب است و ادامه دارد. مرتب می‌گویند شما در هیات مدیره چکار کردید؟ مگر ما اصلا فرصت کار داشتیم؟

* در مورد من اراجیف زیاد گفته می شود!

خدا را شکر من جز دفترم جایی نمی رفتم. اینکه من ناهار را با یکی می خورم و شام را با دیگری باید بگویم که این حرف ها اراجیف است! من سر کارم هستم. اینها همه حرف است.ماجدی در تلویزیون حرف حق زد. ما استراماچونی را فقط 2 جلسه دیدیم. یک بار در تلویزیون که همه دیدید،یکبار هم شب بازی استقلال و پرسپولیس آن هم به مدت 20 دقیقه. همه در جریان هشدارهای پولی این مربی بودند. فتحی تیمش را بسته بود و تیم او هم خوب کار می کرد. اگر او مجبور نبود پول مجوز حرفه ای را پرداخت کند همان پول را خرج تیمش می کرد و این همه مشکل درست نمی شد. آنقدر که فوتبال ما تحت حاشیه است به مسائل زیر ساختی توجه ندارد. مشکل دیگر هم این است که 4-5 سال است هوادار استقلال عصبانی است چون تیم موفق نیست. الان گناه سعادتمند چیست که خروارها بدهی دارد؟

* استقلال احتیاجی به هیات مدیره ندارد

استقلال احتیاجی به هیات مدیره ندارد،اساسنامه باشگاه استقلال به شکلی است که بالاترین مقام اجایی مدیر عامل است. من بعضی از احکام انتصابی را از طریق سایت ها می شنوم و می بینم چون اختیارات مدیرعامل است. اگر کسی دخالت کند، دخالت در کار مدیرعامل است. سال قبل همه فکر کردند ما کار اجرایی می کنیم و در باشگاه اتاق داریم.من می گویم گزارش مجلس را جلویتان بگذارید، این باشگاه بیش از صد میلیارد بدهی مالیاتی دارد، برای این بدهی چه کار باید انجام دهد؟ کسی که باشگاه را تحویل بگیرد مگر هزینه این باشگاه یک میلیارد و 10 میلیارد است؟ سوال من این است که چرا استقلال یک فصل بازی کرده و 2 میلیارد بیشتر بدهکار شده است؟سازمان لیگ یک مقوله دیگر و شخصیت حقوقی دیگر دارد. مگ سازمان لیگ جزو  منابع درآمدی باشگاه استقلال نیست؟ او به نیابت از استقلال تبلیغات گرفته ولی چه چیزی عاید باشگاه ما کرده است؟ می گویند 60 میلیارد تومان در آمد داشته اند، پس چرا ما یک ریال درآمد نداشتیم؟ هر چه صورت وضعیت می دهند بدهکارتر می شویم.

* گزارش تحقیق و تفحص را نمایندگان بی غرض خارج کرده اند

اگر یک بار برای همیشه صورت‌های مالی شفاف نشود و نداند فردا با چه مشکلی مواجه است مطمئن باشید این مشکلات حل نمی شود. این گزارش تحقیق و تفحص را نمایندگان بی غرض خارج کرده اند. شما تصور کنید این مشکلات را می توانید در عرض 4 ماه حل کرد؟ یا مثلا هم مشکلات را حل کرد و هم تیم قدرتمند درست کرد؟ اصلا چنین چیزی ممکن نیست.

* 45 سال است استقلالی هستم و خودم را خراب کردم

در مورد اختلاف در هیات مدیره هم باید بگویم که کدام اختلاف، چه کسی با چه کسی؟ آقای موسوی در برهه ای به استقلال کمک کرد که کمترین کسی این کار را می‌کرد. من نمی توانم به اختلافات وزارت و آقای موسوی درست نیست. موسوی در آن برهه اعلام کرد هواداران کمک کنند، در این بین فقط 127 میلیون تومان کمک شد.من 45 سال است استقلالی هستم و خودم را خراب کردم، ما در استقلال آتشنشان بودیم و هر آتشی گرفت،گفتند بروید و خاموش کنید. شما بروید بررسی کنید که چرا فردی که نامش در صورتهای مالی نیست باید به خاطر 900 میلیون تمانی که داده دو میلیارد و صد میلیون تومان بگیرد؟ این موضوعات ادامه دارد.

* سعادتمند باید با دلار 17 هزار تومان پول دیاباته را بدهد

فتحی با دیاباته قرارداد بست ولی الان آقای سعادتمند باید با دلار 17 هزار تومان پول وی را بدهد. بهتر است عادلانه قضاوت کنید.اینکه هیجانی عمل کنیم درست نیست. یک روز با سند و مدرک می‌گویم این باشگاهی که این همه اشکال دارد با عابر بانک کارش راه نخواهد افتاد.

اخبار باشگاه استقلال

 


 مطالب مرتبط:

کامران منزوی: با قانون منع خرید بازیکن خارجی موافقم؛ روی استعفای خودم اصرار دارم!

 

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123