خبرهای کوتاه
استقلال با پرواز چارتر به مشهد می‌رود
فحاشی امید نورافکن به گوش کمیته انضباطی رسید
باشگاه استقلال به زودی امتیاز تیم ستارگان ورامین را خریداری می‌کند
علی دشتی به دلیل مصدومیت دیدار با پارس جنوبی را از دست داد
تست کرونای عظیم گوک مدافع استقلال مثبت اعلام شد
تست کرونای آرش برهانی مثبت اعلام شد با آرزوی سلامتی برای آرش آقای گل

فرشید اسماعیلی

هافبک تیم استقلال گفت: در این سالها مدام تیم استقلال بازیکنانش را از دست می دهد و انگار قرار نیست پس از یک سال مجددا بازیکنان کنار هم باشند و متاسفانه این جا به جایی ها فقط برای استقلال است.

به گزارش استقلال نیوز، فرشید اسماعیلی هافبک تیم استقلال در گفتگو با فارس از شرایط فعلی باشگاه استقلال و اینکه بایستی با این تعداد کرونایی مقابل تیم های دیگر بازی کند گلایه کرده و در مورد آخرین وضعیت باشگاه استقلال صحبت های کرد، که در ادامه می خوانید:

* تا الان نصف بازیکنان تیم کرونا گرفته اند

فکر می کنم تا الان نصف بازیکنان تیم کرونا گرفته باشند. عارف غلامی و سیاوش یزدانی هم که روز بازی با تراکتور اعلام شد کرونا گرفته اند. من برای بچه های تیم آرزوی سلامتی می‌کنم و امیدوارم آنهایی که این ویروس را گرفته اند در صحت و سلامت باشند. هواداران استقلال هم برای ما که نگرفته‌ایم دعا کنند.

 * فکر نمی کردم 85 دقیقه بازی کنم 

من بعد از مصدومیت باید کم کم به ترکیب تیم اضافه می شدم و فکر می‌کنم نظر کادر فنی  این بود که یک نیمه یا نهایتا 50 دقیقه بازی کنم ولی دیدید که بیش از 85 دقیقه بازی کردم. واقعا خودم فکرش را نمی‌کردم بعد از چند مدت دوری بتوانم تقریبا کامل بازی کنم.

 * اصلا فکر نمی‌کردیم باید مقابل تراکتور بازی کنیم

واقعیت این است که تمرینات تیم ما کلا 5 روز تعطیل بود. ما اصلا فکر نمی‌کردیم باید مقابل تراکتور بازی کنیم اما به یکباره اعلام کردند باید در تمرین شرکت کنید، 2 روز دیگر هم باید بازی کنید! خودمان تعجب کرده بودیم که مگر می شود نصف تیم نباشد و بازی کنیم؟ شما دیدید با وجود اینکه اکثر بازیکنان و شاکله اصلی تیم نبودند ولی به تراکتور حتی یک موقعیت خوب هم ندادیم. حتی می توانستیم بازی را ببریم اما بدشانس بودیم.توپمان به تیر خورد و ...

* کدام تیم به اندازه استقلال بازیکنانش درگیر کرونا هستند

اینکه می گویند ما از ترس به شهر جم نرفته ایم زشت است، ما ترسی از تیمی نداریم. ترس تیم ما از کرونا بود که البته الان هم ترس ما از کرونا هم ریخته است! واقعا کدام تیم به اندازه استقلال بازیکنانش درگیر کرونا هستند؟ به نظر شما تیمی که 5 روز اصلا پایش را به توپ نزده، مقابل تراکتور با آن همه مهره حتی یک موقعیت هم به حریف نمی دهد از تیم های دیگر می ترسد؟ 5-6 بازیکن تیم ما کرونا گرفتند و چند روز در قرنطینه بودند، با این شرایط فقط آمدیم بازی کردیم، آیا زشت نیست بگویند ما ترسیدیم؟

* اگر استقلال مشکل فنی داشت چطور با یک جلسه تمرین جلوی تراکتور بازی کرد

به خدا ما خسته شدیم از بس این مسائل را گفتیم. من از شما سوال می کنم فکر می‌کنید استقلال مشکل فنی دارد؟ اگر استقلال مشکل فنی داشت چطور با یک جلسه تمرین جلوی تراکتور بازی کرد؟ این نشان می‌‌دهد ما مشکل فنی نداریم و حتی بدون تمرین تاکتیکی هم از خیلی از تیم‌ها بهتر بازی می‌کنیم.خسته شدیم از بس این مسائل را تکرار کردیم. هر سال چند بازیکن خوب تیم ما می روند. همین سال قبل بشمارید که چند بازیکن تاثیرگذار استقلال را رد کردند. وقتی شاکله تیم عوض می شود، بازیکنان جدید می‌آیند یا سرمربی تیم تغییر می‌کند، طبیعتا ما زمان را برای هماهنگی از دست می دهیم و تا بازی‌ها گرم می شود کلی امتیاز از دست داده ایم. تازه با همه این مشکلات امسال ما در صدر جدول هم بودیم. همین نیم فصل اول تیم ما در صدر جدول قرار گرفت و نزدیک بود فاصله مان را با سایر رقبا کم کنیم ولی آن اتفاقات در مورد مربی افتاد و سرمربی تیم رفت.

* در این پنج سال آنقدر تغییرات دیدم که خسته شدم

 واقعا ما بازیکنان خیلی از مواقع مقصر نیستیم.من به هواداران استقلال حق می دهم، آنها عاشقانه این تیم را دوست دارند ولی مطمئن هستم خودشان در این سالها مشکلات را بهتر از ما متوجه شده‌اند. من 5 سال است در استقلال هستم، آنقدر تغییرات دیدم که خسته شدم.بعضی مواقع می شنوم که به بازیکنان تیم می گویند بی غیرت ولی به خدا همه بازیکنان استقلال غیرت دارند. آنها نسبت به پیراهن تیمی که برایش بازی می‌کنند خود را مسئول می دانند و خودشان هم در همین جامعه با مردم زندگی می‌‌کنند. طبیعتا وقتی استقلال نتیجه نگیرد منِ بازیکن استقلال هم در خیابان با طرفدار رو به رو می‌شوم و ناراحتی آنها را می‌فهمم. نمونه اش در همین شرایط که نیمی از تیم کرونا گرفته، برخی بازیکنان می خواستند دوباره تست بدهند تا اگر جواب دوم آن منفی شد به اردو اضافه شوند و بازی کنند. اینها نشاندهنده چیست؟ شاید ما هم در بعضی از بازی‌ها در حد انتظار هواداران بازی نکرده باشیم ولی مشکلات دیگری هم وجود دارد که در این مصاحبه نمی‌شود به آنها اشاره کرد.حرف زیاد است. مثلا من در این 5 سال نزدیک به 7-8 سرپرست، 6-5 سرمربی و 5-6 مدیرعامل در استقلال دیده‌ام. این برای خود شما عجیب نیست؟

* چرا جدایی ها برای تیم های دیگر اتفاق نمی افتد

شما بروید ببینید در این سالها چند بازیکن روی هم از استقلال جدا شده‌اند. در تیم‌های دیگر اصلا این اتفاقات نمی افتد. یکی از دلایل موفقیت در بازی‌های گروهی به خصوص فوتبال آشنایی بازیکنان با سبک و سیاق یکدیگر است. چیزی که در تیم ما کمتر اتفاق می افتد اما در تیم‌های دیگر که مدعی بوده‌اند این تغییرات حداقل بوده است.

* مجیدی یک بازی هم تیم کامل اسقلال را در اختیار نداشته است

به نظر من آقا فرهاد نیاز به زمان دارد. از زمانی که او سرمربی استقلال شده فکر نکنم حتی یک بار هم تیمش را کامل در اختیار داشته. مصدومیت، محرومیت، مریضی و خیلی موارد دیگر در تیم ما اتفاق افتاده و وقتی دست یک مربی بسته باشد معلوم است دچار مشکل می شود. شما به همین چند بازی آخر استقلال دقت کنید که مجیدی چقدر دستش بسته بود.از وقتی او هدایت تیم را در دست گرفت خود من مصدوم شدم، بعد شیخ آسیب دید و به سفر رفت، ارسلان مطهری هم مصدوم شد،قبل از آن هم شجاعیان و کریمی آسیب دیده بودند، همینطور بقیه بازیکنان دچار همین مشکلات شدند. حالا هم که این بیماری باعث شده او 5-6 بازیکن را نداشته باشد. وقتی یک مربی چنین مشکلاتی داشته باشد معلوم است که دچار مشکل می شود. تازه من به مشکلاتی که در بازی‌ها به خاطر داوری و اخراج هایی که حق تیم ما نبود اشاره نکردم.

* باید به مجیدی فرصت کافی داده و از او حمایت شود

مجیدی سرمایه باشگاه استقلال است و هواداران استقلال باید از او مثل همیشه حمایت کنند. سرمایه شدن در تیم های بزرگ کار سختی است و سالها طول می کشد که یک باشگاه آن سرمایه را به دست بیاورد. این که راحت در مورد مجیدی صحبت و از او انتقاد شود کار درستی نیست. اول باید به مربی فرصت کافی داده و از او حمایت شود و بعد ابزاری که در اختیارش است را در نظر بگیرند و بعد در موردش قضاوت کنند.

* استقلال همیشه استقلال است

ما استقلال هستیم، در ابتدای صحبت هایم گفتم استقلال همیشه استقلال است و حتی بدون تمرین هم سخت به تیم ها امتیاز می‌دهد. ما الان نمی دانیم شرایطمان برای بازی بعد چیست. باید هر چند روز تست بدهیم ببینیم آیا بازیکنانمان را برای بازی بعد داریم یا خیر. خدا می داند برای بازی بعد چند نفر را در اختیار نداریم. ای کاش مسئولانی که رای به برگزاری بازی ها دادند منطقی تر تصمیم می گرفتند. کرونا بیماری کوچکی نیست که بیش از 50-60 در صد تیم ما را درگیر کرده است.نه فقط استقلال، تصور کنید تیمی که در حال سقوط است 2 بازیکن تاثیرگذارش را نداشته باشد. آیا واقعا آن تیم می تواند خودش را نجات بدهد؟

* هدف بازیکنان استقلال خوشحال کردن هواداران است

از هواداران استقلال می خواهم حالا که نمی توانند به ورزشگاه بیایند برای ما دعا کنند. آنها مطمئن باشند بچه های تیم همه تلاش خود را انجام می دهند، ما در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم حضور داریم و ان شاالله سهمیه آسیا را هم می گیریم.هدف بازیکنان استقلال خوشحال کردن آنها است و به امید خدا در بقیه بازی ها (البته اگر کرونا اجازه بدهد) نتایجی در شان استقلال کسب می کنیم.

اخبار رسمی باشگاه استقلال


 مطالب مرتبط:

فرشید اسماعیلی: آقای سعادتمند گوش ما از وعده پوچ پُر است؛ مدیر بازاری هیچ چیز از فوتبال نمی دانند

فرشید اسماعیلی: آقایان، جان بازیکنان فوتبال هم در خطر است؛ کرونا اگر خطرناک نبود ادارات و مدارس تعطیل نمی شد

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

اختصاصی داخلی

00906123

novin web gostar