حجت نظری

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال(تاج) گفت: اگر باشگاه در پرونده استراماچونی محکوم شود، این محکومیت روی پنجره نقل و انتقالاتی فصل جدید اثری نخواهد گذاشت.

   

به گزارش استقلال نیوز، حجت نظری عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال(تاج) در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در خصوص انتخاب مدیرعامل باشگاه، بحث شکایت استراماچونی، غرامت پادوانی، البسه استقلال و.. صحبت هایی را عنوان کرد که در ادامه می خوانید:

   

* جلسه امروز هیات مدیره استقلال برگزار نشد

جلسه عصر امروز هیات مدیره به دلیل هماهنگ نشدن وقت اعضا با یکدیگر به روزهای هفته آینده موکول شد.

در نشست امروز هم قرار بود صورت های مالی باشگاه بررسی شود که در نهایت بعد از بررسی صورت های مالی آنها را امضا و در نامه ای به مجمع باشگاه طراز و صورت های مالی را ارائه کند.

* فرصت نداشتیم در مورد انتخاب مدیرعامل صحبت کنیم

به جز دستور جلسه ای که اشاره کردم هیچ دستور جلسه دیگری در کار نبود. در مورد مدیرعامل هم با توجه به اینکه تا پایان هفته قبل کاملا درگیر پنجره نقل و انتقالات و همچنین مجوز حرفه ای بودیم خیلی فرصت نداشتیم در مورد مدیرعامل صحبت کنیم.

* هنوز برای انتخاب مدیرعامل به جمع بندی نرسیدیم

البته بنای ما بعد از یک جلسه مجازی که همزمان با باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی برگزار کردیم این است که یکسری شاخص توسط اعضا با دغدغه های مد نظر تهیه کنیم و در نشست بعدی که دستور آن را خواهیم گذاشت شاخص ها را نهایی کنیم و بعد از آن ببینیم کدام فرد واجد شرایط است یا خیر. ما تا این لحظه وارد این موضوع نشدیم اما شاخص ها که نهایی شود انتخاب کار دشواری نخواهد شد.

بعد از تعیین شاخص ها که منطقی و دموکراتیک است می توانیم افراد مختلف را به مجمع معرفی کنیم تا در نهایت مجمع یک نفر را به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب کند.

شایعه انتخاب خلیلیان به عنوان مدیرعامل..

در خصوص مطرح شدن اسامی مختلفی مثل نامداری برای حضور در هیات مدیره و همچنین شایعه انتخاب خلیلیان به عنوان مدیرعامل باید بگویم باز هم تاکید می کنم تا امروز در مورد مصادیق و انتخاب مدیرعامل برای باشگاه وارد هیچ صحبتی نشده ایم.

* استراماچونی نمی تواند بیش از یک رقم خاص غرامت بگیرد

بی تردید نسبت به پرداخت طلب استراماچونی باید فکر کنیم. البته همچنان در مورد مبلغ مورد مطالبه او بحث وجود دارد. اسناد و مدارکی در باشگاه وجود دارد که برخی مدیران سابق هم در این مورد صحبت کردند. آنها معتقدند مبالغی به این مربی پرداخت شده اما سرمربی سابق استقلال مدعی است که این مبالغ پرداخت نشده است. در هر صورت همه این اسناد موجود است و فارغ از مبالغ پرداختی مکاتباتی بین 2 طرف انجام شده که برخی از متخصصان امر معتقدند استراماچونی با این اسناد نمی تواند مبلغی بیش از یک عدد خاص را مطالبه کند.

بر حسب احتیاط عدد درخواستی استراماچونی را اعلام نمی کنم

من بر حسب احتیاط عدد درخواستی این مربی را اعلام نمی کنم چون هر زمان این کار صورت گرفته خود آن افراد در مراجع رسیدگی از این مطالب به عنوان مستندات استفاده کرده اند. برخی از همکاران ما هم که این احتیاط را نداشته اند بهانه را دست شاکیان داده اند و این اصلا به نفع باشگاه  نشده است. 

* رقمی که ما اعتقاد داریم باید به استراماچونی پرداخت شود را اعلام نمی کنم

صرفا عددی که خود آقای استراماچونی در شکایت اعلام کرده را می گویم که حدود یک میلیون و ششصد و هشتاد هزار دلار است اما ما معتقد هستیم رقم درخواستی او خیلی کمتر از این است و دفاعیاتی در این زمینه داریم و اسنادی هم در باشگاه موجود است اما اگر اجازه بدهید رقمی که ما اعتقاد داریم باید به این مربی پرداخت شود برای اینکه بعدا مستند دوستان نشود اعلام نمی کنم. این را هم بگویم به هر حال با وجود اینکه معتقدیم تمام این رقم را نباید به استراماچونی پرداخت کنیم اما به هر حال باید آمادگی داشته باشیم که یک رقمی را به این مربی بر اساس مدارک و مستندات پرداخت کنیم.

* محکومیت در پرونده استراماچونی روی پنجره نقل و انتقالات زمستانی تاثیر ندارد

هر رقمی که باید به این مربی پرداخت شود و اگر باشگاه در این زمینه محکوم شود روی پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال برای فصل جدید اثری نخواهد گذاشت. با توجه به اینکه چند ماه تا نیم فصل فاصله داریم حتما برنامه ریزی داریم بدهی هایمان را تا نقل و انتقالات زمستانی پرداخت کنیم تا در آن زمان مشمول بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی نشویم.

* پادوانی نمی تواند در فیفا علیه استقلال رای بگیرد

انصافا باشگاه استقلال در چند ماه اخیر تلاش کرد از پادوانی دلجویی کند و مبالغی را برای او در نظر بگیریم و از نظر اخلاقی در تلاش هستیم تا جایی که مقدور است به وی کمک کنیم اما او عدد بسیار بالای را به عنوان غرامت درخواست کرده است. البته در شکایت اول فیفا رای را به سود پادووانی صادر نکرد و پیش بینی ما این است که احتمالا او نتواند علیه باشگاه رای بگیرد. چه این بازیکن رای را از فیفا بگیرد یا نگیرد از نظر اخلاقی خودمان را مکلف می دانیم به پادووانی به عنوان کسی که در باشگاه زندگی فوتبالی و شخصی اش تغییر کرد کمک کنیم.

به دلیل مباحث اقتصادی به قرارداد با آل اشپورت ادامه ندادیم

سال گذشته با شرکت آل اشپورت قرارداد داشتیم و نسبتا از کیفیت و تعامل این شرکت راضی بودیم البته بعضی بحثها مطرح شد که به دلیل مباحث اقتصادی به قرارداد با این شرکت ادامه ندهیم به همین دلیل آقای مددی با چند برند دیگر مذاکره و تلاش کرد با شرکتی قرارداد ببنند که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر کیفیت به سود باشگاه باشد.

تا اینجا با چند شرکت داخلی و خارجی صحبت شده و با توجه به صحبت هایی که مسئولان آل اشپورت مطرح کردند و همچنین صحبتهایی که با کارگزار صورت گرفت کمی کار به کندی پیش رفت. البته با توجه به تعطیلی 2 هفته ای مسابقات لیگ به نظر می رسد مشکل حل شده و در بازی بعد با طرح و لباس جدید بازی خواهیم کرد.

* برای پرداخت مطالبات شاکیان از باشگاه مجبور شدیم قرض کنیم

در خصوص اینکه مددی مدعی شده کارگزار جدید باشگاه مبلغ 35 میلیارد تومان واریز کرده و ظاهرا با این رقم مشکلات فعلی حل می شود باید بگویم قبل از این اتفاق برای پرداخت مطالبات شاکیان از باشگاه مجبور شدیم مبالغی را قرض کنیم چون زمانی که هیات مدیره کار را به دست گرفت(یک و ماه و چند روز پیش) تقریبا حدود 700 میلیون در حساب باشگاه بود و این رقم کفاف پرداخت بدهی ها را نمی داد.

در آن زمان برابری نرخ ارز بین ریال و دلار در بالاترین حد قرار داشت و طبیعتا پول هایی که از کارگزار گرفتیم بخشی از آن برای تسویه بدهی ها هزینه می شود. بخش دیگر آن پول هم به پیش پرداخت بازیکنان و هزینه های تیم اختصاص پیدا خواهد کرد.

تصمیم گیری در خصوص کسر قراردادها با نهادهای نظارتی خواهد بود

چه قرارداد کسر شود و چه همان قرارداد تائید شود در هر 2 حالت باید پیش پرداختی به بازیکنان واریز شود. در این زمینه خود آقای مددی با نهادهای نظارتی در تماس هستند و تصمیم گیری در این زمینه هم با همان نهادها خواهد بود. اگر آنها در نهایت روی حرف خود برای کاهش قراردادها بایستند و پافشاری داشته باشند ما باید تلاش کنیم به شکلی دیگر اختلاف قرارداد با بازیکنان را تعیین تکلیف کنیم.

* در موضوع کسر قراردادها بازیکنان تقصیری ندارند

استقلال باشگاه دولتی است و نمی تواند خودش را از نظارت نهادهای نظارتی خارج بداند. ما حتما باید به قوانین تن بدهیم. بازیکنان هم متاسفانه به واسطه وعده ای که مدیریت پیشین باشگاه داده تقصیری ندارند و توقعی برای آنها ایجاد شده است. تاکید می کنم در این توقعات به وجود آمده تقصیری به گردن بازیکنان نیست اما انتظار داریم بازیکنان استقلال در این شرایط سخت ما را یاری کنند تا از این بحران عبور کنیم.

هادی زبده شیرکوهی تا این لحظه او استعفا نداده است

امروز با هادی زبده شیرکوهی(یکی از اعضای هیات مدیره استقلال) تلفنی صحبت کردم و صحبت ما هم گرم و صمیمی بود. تا این لحظه او استعفایی نداده، هر چند گله هایی دارد که قابل تامل است. ما باید بنشینیم و در مورد گلایه های آقای شیرکوهی صحبت کنیم. دغدغه هایی که او دارد قابل حل است و ما تلاش می کنیم این مسائل حل شود تا آقای زبده هم به کمک باشگاه بیاید.

اخبار باشگاه استقلال

 

     


 مطالب مرتبط:

وینفرید شفر: مددی گفت اطلاعی از بیانیه باشگاه نداشت؛ پیشنهاد دادم رایگان در آسیا سرمربی استقلال باشم!

استقلال جولانگاه مدیریت ابلهانه / اندکی بعد از بیانیه سراسر توهین باشگاه استقلال به شفر، وکیل او دریافت وجه را تایید کرد!

پنجره همچنان بسته؛ مدیران دنبال پرتغال فروش/ بیانیه‌ باشگاه استقلال در خصوص شفر قابل قبول هواداران نیست

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123