خبرهای کوتاه
آغاز مجدد لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا در هاله ای از ابهام
جواد قراب: سلطانی فر گفت عاشقانه پرسپولیس را دوست دارم!
پیش بینی سلطان علی جباری درست بود/ فتح‌الله‌زاده نیامده رفت!
اعتراض شدید فرهاد مجیدی به وضعیت مدیریتی باشگاه استقلال و نحوه مدیریت وزیر ورزش!
سیامند رحمان، قهرمان جهان و المپیک.. هرکول خوش خنده ایرانی درگذشت..
وزیر ورزش دست بردار نیست/ یک پرسپولیسی در آستانه مدیرعاملی استقلال!

کنفرانس وینفرد شفر

سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس گفت: تیم حریف را به خوبی آنالیز کرده ایم و برنامه تاکتیکی را برای پیروزی در دربی طراحی کردیم. 

 

به گزارش استقلال نیوز، وینفرید شفر سرمربی تیم استقلال در نشست خبری پیش از دیدار با پرسپولیس از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال حضور یافت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. متن این مصاحبه را می خوانید:

* تشکر از باشگاه استقلال

همیشه در حالت عادی به همه خبرنگاران دست می‌دادم، اما امروز تعداد شما بسیار زیاد است و این کار ممکن نیست. قبل از هر چیز باید بگویم دیشب میهمانی خوبی از سوی باشگاه ترتیب داده شده بود که همه عوامل باشگاه و پیشکسوتان در آن حضور داشتند و اتفاق بسیار خوبی بود.

* حمایت مدیرعامل از کادرفنی 

شب گذشته از کادر فنی، مدیریت باشگاه، بازیکنان، افراد بزرگ و پیشکسوتی چون علی جباری، نصرالله عبداللهی، جواد قراب و بسیاری از بازیکنان قدیمی حضور داشتند. از این بابت خوشحالم که باشگاه بازیکنان قدیمی را فراموش نکرده است و افتخار می‌کنم که جزئی از این خانواده هستم. مدیرعامل استقلال در مورد گذشته و آینده باشگاه صحبت کرد. صحبت‌هایی در مورد آینده کرد که برای من مهم بود. مدیرعامل باشگاه همه را حمایت کرد و ما هم حمایت‌مان را از او اعلام می‌کنیم. ما تیم خوبی برای آینده می‌سازیم تیمی که شامل بازیکنان باتجربه و بااستعداد خواهد بود، بازیکنانی که بتوانند خوب یاد بگیرند. در باشگاه استقلال همه از مدیرعامل تا تدارکات با هم هستند.

* شرایط استقلال پیش از دربی 87 

به خاطر بازی فردا باید بگویم که دربی برای من بسیار فوق‌العاده است و واقعاً آن را دوست دارم. دربی یک بازی بزرگ است که من به عنوان بازیکن و مربی چندین و چند بار آن را در کشورهای مختلف تجربه کرده‌ام، نمونه‌اش در آلمان. وقتی مربی جامائیکا بودم دیدار ما با آمریکا یک دربی به حساب می‌آمد که ما آن مسابقه را 2 بر یک بردیم. دربی آنقدر اهمیت دارد که قبل از بازی ما با نساجی شما از دربی سؤال می‌کردید و این یعنی تب دربی همه جا را فرا گرفته بود. الان هم می‌بینید که در نشست خبری چقدر خبرنگار حضور دارد. باید بگویم اینکه در ورزشگاه نیمی از تماشاگران پرسپولیسی باشد و نیمی از تماشاگران استقلالی، یک اتفاق خیلی خوب است. ما تعدادی بازیکن جوان برای بازی فردا در اختیار داریم که در تیم‌های قبل‌شان تجربه بازی در حضور چهار پنج هزار تماشاگر را دارند، اما فردا دربی را در یک ورزشگاه پر از تماشاگر تجربه خواهند کرد. برای همین ما سعی کردیم تیم را جدا از مسائل تاکتیکی از نظر روحی روانی هم آماده این بازی مهم کنیم.

* آنالیز پرسپولیس و برنامه برای پیروزی

ما بازی‌های مختلف پرسپولیس را آنالیز کردیم، از جمله دو دیدار این تیم برابر الدحیل قطر را. بازیکنان پرسپولیس به خوبی پرسینگ می‌کنند. آنها در تهران برابر الدحیل به خوبی این تیم را پرس کردند. شاید 92 دقیقه، 93 دقیقه، 94 و 95 دقیقه بازی به طول بکشد و مهم این است که بجنگیم. باید نظم تاکتیکی‌مان را حفظ کنیم و بازیکنان توان‌شان را برای تیم و همبازی‌های خود بگذارند. ما از مسابقات آسیا خارج شدیم، اما کیفیت بردن دربی را داریم و باید شجاعانه بازی کنیم. می‌دانم 50 هزار نفر در ورزشگاه و میلیون‌ها نفر بیرون از ورزشگاه از ما حمایت می‌کنند. ما با حمایت آنها می‌توانیم جلو رفته و نتیجه بگیریم.

* ترکیب احتمالی استقلال

بعد از تمرین عصر امروز، 11 نفر را انتخاب می‌کنم اما در یکی دو پست شرایط هنوز صددرصد نیست. با این وجود می‌دانم بازیکنانم همه توانشان را در زمین می‌گذارند. دربی هیجان بسیار بزرگی نه تنها داخل زمین بلکه بیرون از زمین است. امیدوارم همانطور که سال گذشته دربی بدون مشکل برگزار شد امسال هم به خوبی برگزار شود و نه مشکلی برای تماشاگر بوجود بیاید و نه داور. باید همیشه به داور احترام گذاشت و اجازه ندهیم مشکلی که برای یکی از داوران افتاد تکرار شود. امیدوارم دربی به‌گونه‌ای برگزار شود که تماشاگران بدون مشکل ورزشگاه را ترک کنند.

*  استفاده از دو یا یک هافبک دفاعی 

می‌توانم خیلی زیاد در مورد این مسئله صحبت کنم. ما در هر بازی از دو پوزیشن در مرکز میدان استفاده می‌کنیم؛ یکی پوزیشن شماره 6 و جلوتر از آن پوزیشن شماره 8 و 10. مشکل این است که باید در حالت دفاع یکی به پوزیشن 6 اضافه شود و در زمان حمله نیز او در کار حمله شرکت کند. ما پارسال با امید و فرشید اسماعیلی خیلی خوب این کار را انجام دادیم و الان علی کریمی و فرشید این کار را انجام می دهند. در واقع فرشید باید زمان دفاع به عقب برگردد و در آن صورت ما دو هافبک دفاعی داریم و در زمان حمله به خط حمله اضافه می‌شود. کاری که در قطر و مقابل تراکتور فرشید خیلی خوب انجام داد حتی دیدید در بازی با تراکتورسازی یک گل با همکاری خوب با تبریزی به ثمر رساند. گاهی وقت‌ها آنچه که در تمرینات مرور می‌کنیم را در زمین خیلی خوب اجرا می‌کنیم اما همیشه این اتفاق نمی‌افتد.

*  حضور 50-50 تماشاگران

دربی 90 به 10 درصد نیست و 50 به 50 است. این بهترین تصمیمی بود که اتخاذ شد، چرا که حضور 90 درصد از هواداران پرسپولیس یا استقلال اتفاق خوبی نیست. اوایل که به اینجا آمده بودم عکسی از ورزشگاه دیدم که نصفی از آن آبی بود و نصفش قرمز و اتفاق خوبی بود.

*  عملکرد روزبه چشمی

پس از بازی با السد با روزبه در مورد کارت‌های او صحبت کردم. مهم کارت اول بود که با داور صحبت کرد. وقتی با داوری از سنگاپور، اندونزی یا مالزی روبه‌رو هستید نباید با آنها صحبت کنید. باید لبخند زده و بگذرید. روزبه مدافع و هافبک خوبی است و برابر مراکش بازی خوبی انجام داد. او نیاز به حمایت دارد و حمایت کامل من را هم خواهد داشت.

*  مشکل تاکتیکی استقلال

تیم ما بسیار خوب تمرین کرده و به خوبی تاکتیک های مرا در زمین پیاده می کند فقط گاهی شانس با ما یار نیست.در حالت عادی نمی خواهم راجع به گذشته صحبت کنم و باید راجع به آینده صحبت کنم و این آخرین بار است که می گویم. نیمی از تیم ما در پایان فصل رفتند و ۶ بازیکن جدید آمدند. فصل گذشته در ماه تیم خوبی ساختیم و در پایان فصل در جمع ۸ تیم برتر آسیا بودیم. تیم ساختن مانند فشار دادن دکمه نیست. وقتی زبان شما فارسی است، نیاز به زمان دارید تا انگلیسی صحبت کنید. وقتی بازیکنی از تیمی می آید که با سبک ما تفاوت دارد، در شرایط تاکتیکی جدید نیاز به زمان دارند. برخی مسائل و انتقادات شاید به آنها فشار وارد کند ولی به صورت ذهنی و عملی برای یادگیری به زمان نیاز دارند. مطمئن باشید که مانند سال گذشته تیم خوبی خواهیم داشت و مانند بازی های کامپیوتری یک اتفاق با زدن دکمه نمی افتد. گواردیولا در منچسترسیتی گفت که نیاز به زمان دارد. سرمربی دورتموند نیز بعد از حضور در این تیم گفت برای نتیجه گرفتن نیاز به زمان دارد و مطمئن باشید هواداران نیز می دانند که ما می جنگیم تا به نتیجه برسیم.

* نظرسنجی های زرد برنامه 90

به گزارش استقلال نیوز، شفر در مورد رای های نظر سنجی برنامه 90 گفت: هواداران استقلال اگر بگویند ما دربی را نمی بریم، هواداران خوبی نیستند. هوادار هر تیمی باید راجع به برد تیم خود صحبت کند. این دربی یکی از بزرگترین دربی ها نه فقط در آسیا است و از آلمان با من تماس می گیرند و شاید یک شبکه تلویزیونی آلمانی به ایران بیاید. در دربی اول به من می گفتند که باید برنده باشیم و تنها این را می خواستند اما هواداران دیدند ما جنگیدیم و ما را تشویق کردند با وجود اینکه شکست خوردیم. من نگرانی از بابت دربی ندارم و نگرانی من تنها زمانی است که تاریخ تولد همسرم و یا تاریخ سالگرد ازدواجم را فراموش کنم.

اخبار رسمی باشگاه استقلال

 

 


 مطالب مرتبط:

وینفرید شفر: ما بهترین هواداران‌ آسیا را داریم؛ برای برد در دربی تلاش خواهیم کرد

وینفرید شفر: همه تیم‌ها مقابل استقلال بهترین بازی خود را انجام می‌دهند؛ خوشحالم داور بازی فردا ایرانی ست!

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

est2

آخرین اخبار

اختصاصی خارجی

اختصاصی داخلی

00906123

novin web gostar