احمد مددی

سرپرست مدیرعاملی استقلال(تاج) گفت: به حمایت هواداران نیاز داریم چون کلید واژه این روزهای استقلال آرامش و وحدت است.

        

 به گزارش استقلال نیوز، احمد مددی سرپرست باشگاه استقلال(تاج) امروز به صورت تلفنی مهمان برنامه ورزش و مردم از شبکه یک بود و به صورت مفصل به سوالات مجریان برنامه پاسخ داد که در ادامه می خوانید:

    

* آمده‌ام تا به کمک هواداران کارهای بزرگی انجام دهیم

خدمت به هواداران در استقلال باعث افتخار من است. اصلاً مهم نیست مدت زمانش چقدر باشد. من عاشق هواداران هستم و تمام توان را به صحنه آورده‌ام تا کمک کنم. هواداران در روزهای اخیر خیلی اذیت شدند و من هم مثل آنها اذیت شدم. آمده‌ام تا به کمک همه هواداران و دعای خیر آنها در این مهلت کم کارهای بزرگی انجام دهیم.

* محمود فکری به خانه خود بازگشت

محمود فکری به خانه خود بازگشت. او 18 سال به عنوان بازیکن و کاپیتان استقلال، حضور تاثیرگذاری داشت و انسان خوش فکری است. کارشناسان می‌توانند شهادت بدهند که ما برای جذب فکری بسیار حرفه‌ای و اخلاق‌مدارانه رفتار کردیم.

* پس از استعفای فکری مذاکرات با او را شروع کردیم

قبل از اینکه فکری با نساجی فسخ نکرد، ما وارد مذاکره جدی نشدیم. پس از اینکه استعفای خود را ارائه کرد، ما هم مذاکرات را شروع کردیم. در یک روز توافق‌ها صورت گرفت و قرارداد امضا شد. فکر می‌کنم نظیر کاری که ما کردیم را در کمتر باشگاه‌هایی شاهد باشیم اما نمونه‌های برعکس این اتفاق را در باشگاه‌ها شاهد بودیم. ما استاندارد پیش رفتیم و همه چیز قانونی بود.

* قبل از فکری گزینه‌های مختلفی داشتیم

قبل از فکری گزینه‌های مختلفی داشتیم و اینطور نبود که بخواهیم به باشگاه بزرگ نساجی ضربه‌ای بزنیم. پس از همفکری با اعضای هیأت مدیره، روی نام فکری به اجماع رسیدیم و برای جذب وی اقدام کردیم. برای نساجی آرزوی موفقیت می‌کنم و می‌دانم که مدیران این باشگاه هم که همگی استقلالی هستند، موفقیت این تیم برای آنها اهمیت دارد. 

* با فعالیت‌های شبانه روزی تمام امور مربوط به مجوز حرفه‌ای صورت گرفت

ضرب‌العجل ما تا فردا ظهر است. خدمت هواداران استقلال بزرگ باید بگویم که با فعالیت‌های شبانه روزی در هفته گذشته تمام امور مربوط به مجوز حرفه‌ای صورت گرفته و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. هواداران باید بدانند که چه کار بزرگی در این مدت صورت گرفته است. در زمان سعادتمند تعللی در این خصوص انجام شده بود، اما بهتر است که به آینده نگاه کنیم. توقع ما از برخی عزیزان بیشتر بود اما ما را اذیت کردند. در این شرایط سخت انتظار داشتم برخی بیشتر با ما همکاری کنند. بسیاری از دوستان هم شرایط را درک کردند. تمام موارد ختم به خیر شد.

* برای مجوز حرفه ای همکاری نزدیکی با سازمان لیگ صورت گرفت

از روز شنبه، 12 مهر ماه هیچ مدرکی در سامانه بارگذاری نشده بود. کمیته‌ای تشکیل شد و از صبح تا شب معاونت‌های مختلف اقدامات لازم را انجام دادند. همکاری نزدیکی با سازمان لیگ صورت گرفت و بیش از 100 فرم و مدرک آماده‌سازی و در سامانه مدنظر ثبت شد. خدا را شکر در مهلتی که به ما داده شده، توانستیم اقدامات کافی را انجام دهیم. از سهیل مهدی و همکارانش تشکر می‌کنم که بازوی مشورتی ما در این مسیر بودند.

* شیخ دیاباته تا 23 مهر ماه به ما فرصت داد

شیخ‌ دیاباته تاریخ 5 اکتبر، 10 روز به باشگاه فرصت داده تا طلب‌هایش پرداخت شود. تا 14 اکتبر(23 مهر ماه) فرصت داریم که بدهی‌ها را پرداخت کنیم. تمام تلاش من، هیأت مدیره و دوستانی که دل در گروی استقلال دارند، این است که با برنامه‌ریزی پیش برویم و تامین منابع کنیم.

* از هواداران استقلال خواهش می‌کنم دعا کنند!

اگر دوستان به تعهدات خود عمل کنند، در فرصت باقی مانده این بدهی را می‌توانیم پرداخت کنیم. از هواداران خواهش می‌کنم دعا کنند تا در این مسیر دشوار به موفقیت برسیم چون زمان کمی داریم. حتماً دعا کارگشا است. تامین و انتقال منابع مالی بسیار مهم است. درخصوص انتقال بعید می‌دانم مشکل خاصی داشته باشیم و اگر تامین منابع مالی به موقع انجام شود به هدف خود می‌رسیم.

* میلیچ قرارداد خود را یکطرفه فسخ کرد

هروویه میلیچ 8 مهر ماه، 15 روز به باشگاه فرصت داد. پس از آن نامه دیگری مبنی بر فسخ برای ما ارسال شد، اما اعلام کرد اگر مطالبات را پرداخت کنیم، بازخواهد گشت. شرایط او هم مانند دیاباته است و اگر دوستان طبق برنامه حرکت کنند، درخصوص میلیچ هم مشکلی نخواهیم داشت.

* بحث فروش مهدی قایدی در هیات مدیره مطرح شد

مهدی قایدی با ما قرارداد دارد. بحث فروش او در هیات مدیره مطرح شد، اما به جمع‌بندی نهایی نرسیدیم. او یکی از بازیکنان خوب تیم است و باید به آینده هم نگاه کنیم تا مهره های خوب از تیم نروند.

* به علی کریمی پیام دادم که خواهان وی هستیم

علی کریمی در اردوی ازبکستان است، اما با مدیر برنامه وی صحبت کردم و به شخص کریمی هم پیام دادم که خواهان وی هستیم. هر زمانی که به ایران بازگشت، به باشگاه خواهد آمد تا مذاکرات جدی برای جذب وی را آغاز کنیم. وی اعلام کرده که اگر خارج نروم، اولویتم استقلال است. دغدغه های وی را درک می‌کنیم و امیدوارم اتفاق خوبی رخ دهد.

* مدیران باشگاه پیکان می گویند فسخ سعید واسعی مشکلاتی دارد

طبق پیگیری‌های من از طریق مدیران باشگاه پیکان، فسخ سعید واسعی مشکلاتی دارد. من تا در این خصوص اطمینان حاصل نکنم، مذاکرات شفاهی را هم آغاز نمی‌کنم چون تبعاتی دارد. حاضر بودیم مبلغی برای رضایتنامه پرداخت کنیم، اما پیشنهاد مالی بالا از سوی چند باشگاه متمول کار را سخت کرد. واسعی یک استقلالی دوآتشه است و تلاش می‌کند تا به تیم خودش بیاید اما باید راهکارهای قانونی طی شود. اگر پیکان با ما راه بیاید و کمک حال ما باشد، قول می‌دهم واسعی در کنار ما باشد. می‌دانم که واسعی از جمله بازیکنان خوب لیگ است.

* برای بدهی شفر تدابیر لازم اندیشیده شده است

پنجره ما بخاطر شفر بسته بود. متاسفانه به دلیل تعلل در پرداخت به وی دچار مشکل شدیم. جپاروف و پاختاکور هم به آن اضافه شدند. مطالباتی در AFC داریم که کفاف پاختاکور و جپاروف را می‌دهد. نامه نگاری‌هایی صورت گرفته تا بدهی‌ها پرداخت شود. هنوز AFC اقدامی انجام نداده اما پیگیر موضوع هستیم. AFC همیشه تحریم‌ها را بهانه می‌کند، اما ما از طریق فدراسیون و نبی این موضوع را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم. برای شفر هم تدابیر لازم اندیشیده شده تا بتوانیم بدهی‌ها را پرداخت کنیم و بازیکنان جدید خود را به خدمت بگیریم.

* کلید واژه این روزهای استقلال آرامش و وحدت است

متاسفانه حدود 3 میلیون دلار باید به طلبکاران پرداخت کنیم. تمام آنها سررسید شده و من میراث دار این بدهی‌ها هستم. باید به آینده امیدوار بود و تلاش کرد. مجموعه مدیریتی آستین همت بالا زده‌اند. با پشتوانه هواداران می‌خواهیم موانع را برداریم و استقلال را به جایگاه اصلی خود برسانیم. حمایت هواداران را نیاز داریم چون در گذشته اختلاف و دو دستگی آفت جان استقلال شده بود. کلید واژه این روزهای استقلال آرامش و وحدت است و فقط با این کلید واژه می‌توان جلو رفت.

* امیدوارم رای کمیته تعیین وضعیت به سود مظاهری صادر شود

رشید مظاهری سنگربان خوب تیم ملی قراردادی با ما امضا کرد و تراکتور اعلام کرد که فسخ وی مشکل دارد. موضوع در حال پیگیری است و امیدوارم رای به سود استقلال صادر شود تا رشید را در ترکیب خود داشته باشیم، چون او یک استقلالی متعصب است. امیدوارم کمیته تعیین وضعیت رای را به نفع ما صادر کند. 

* قول می‌دهم از احمد مددی هیچ میراث منفی بجا نماند

دوستانی که من را می‌شناسند می‌دانند که در مباحث مالی بسیار منظم هستم. باید بر اساس چیزی که داریم حرکت کنیم و برای هر حرکتی برنامه‌ریزی کنیم. من اهل شلختگی مالی نیستم. اگر خدا توان بدهد و همه کمک کنند و وظایف خود را به درستی پیگیری کنند و بدهی‌ها پرداخت شود، قول می‌دهم از احمد مددی هیچ میراث منفی بجا نماند چون به مسائل و انضباط مالی مقید هستم. من یک استقلالی هستم و بیرون گود خیلی اذیت شدم و حالا خودم وارد آتش شده‌ام. اگر از این بزنگاه خارج شویم، قول می‌دهم استقلال روزهای بسیار درخشانی را تجربه خواهد کرد و بدون هیچ چالشی ستاره سوم را بگیرد.

* تلاش می‌کنیم براساس قراردادهای برد-برد پیش برویم

متاسفانه در برخی قرارداد انضباط مالی کمی دیده شده است. برخی آپشن‌ها غیرمنطقی و نادرست است. تلاش می‌کنیم براساس قراردادهای برد-برد پیش برویم؛ نه اینکه قراردادی امضا کنیم و بازیکن سر از یک تیم قطری دربیارود. بندی در قرارداد چشمی بود که می توانست یک طرفه فسخ کند و باشگاه هیچ سودی نبرد.

* چشمی اگر در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا نمی‌کرد، دو سال محروم می‌شد

چشمی با همان قرارداد قبلی موظف بود در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند و اگر این کار را نمی‌کرد، دو سال محروم می‌شد. شتاب‌زدگی را نمی‌پسندم و در مورد فکری هم دیدید که چگونه پیش رفتیم. بسیار تحت فشار رسانه‌ای بودیم، اما تا زمانی که شرایط فراهم نشد، اقدامی نکردیم. درمورد بازیکن هم باید این موضوع مدنظر باشد و قراردادهای برد-برد امضا شود.

* ما هیچ مشکلی درخصوص حرفه‌ای سازی نداریم

ما هیچ مشکلی درخصوص حرفه‌ای سازی نداریم. کنعانی‌زادگان از گذشته‌های دور از باشگاه طلب داشت و گلایه‌های به حقی هم داشت. حدود 10 بار با وی صحبت کردم و اتفاقات ناخوشایندی برای وی رخ داده بود، اما به او گفتم که استقلال نیازمند حمایت همه جانیه است و او هم شرایط را درک کرد. من نه دروغ می‌گویم و نه حرف اضافه می‌زنم. مقید به اقدامی هستم که قابل اجرا باشد. شومن نیستم و واقعیت‌ها را اعلام می‌کنم. کار بسیار سخت است، اما انسان به امید زنده است.

* نهایتا تا پایان پاییز سهام استقلال در بورس عرضه خواهد شد

اتفاقات خیلی خوبی در حال رخ دادن است. برای قیمت گذاری برند و مجموعه کمپ تمرینی اقدامات خوبی صورت گرفته است. برند تیم‌های ورزشی مخصوصاً باشگاه استقلال نقطه کلیدی است و کارشناسان هم به این موضوع اذعان کرده‌اند. استقلالِ بزرگ با شرایطی که دارد نقش بزرگی در ارزش‌آفرینی این برند دارد. تا پاییز امسال که سهام باشگاه در بورس عرضه می‌شود، شاهد یک رکوردشکنی در بورس ایران خواهیم بود تا در تاریخ ثبت شود. با اقداماتی که صورت گرفته، نهایتا تا پایان پاییز سهام استقلال در بورس عرضه خواهد شد. اگر حال استقلال و پرسپولیس خوب باشد، حال بسیاری از مردم خوب خواهد بود.

* من اهل حاشیه نیستم، اما با حاشیه‌سازان برخورد می‌کنم

بزرگترین دشمن استقلال تفرقه افکنی برخی افراد مدعی است. من اهل حاشیه نیستم، اما با حاشیه‌سازان برخورد می‌کنم. از هواداران می‌خواهم که در دام تفرقه‌افکنی گرفتار نشوند. در چند روز اخیر یکی از معاونان سابق باشگاه اتهام‌هایی را به یکی از اعضای هیأت مدیره نسبت داد و من اعلام می‌کنم که این اظهارات واقعی نیست و اگر نیاز باشد اسناد را منتشر می‌کنم. هواداران در دام دروغ‌پراکنی‌ها نیفتند. معاون سابق به باشگاه بدهکار است و باید پاسخگو باشد و اگر این کار را نکند، ما او را پاسخگو خواهیم کرد.

اخبار باشگاه استقلال

 

 


مطالب مرتبط:

احمد مددی: دیاباته و میلیچ را در کنار خود خواهیم داشت؛ با علی کریمی مشکلی ندارم

احمد مددی: انشالله بتوانیم مجوز حرفه ای را بگیریم؛ در اسرع وقت به فکر انتخاب سرمربی خواهیم بود

و باز هم انتخاب های مسخره برای تیم بزرگ استقلال؛ از لپ لپ وزارت ورزش احمد مددی خارج شد

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123