خلیل زاده

مدیرعامل سابق و رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال در برنامه تلویزیونی از خجالت یکدیگر در آمدند.

   

به گزارش استقلال نیوز، دیشب اسماعیل خلیل زاده رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال(تاج) به صورت حضوری و احمد سعادتمند مدیرعامل سابق این باشگاه به صورت تلفنی مهمان برنامه فوتبال برتر شبکه 3 با اجرای محمد حسین میثاقی بودند و متاسفانه با برنامه ریزی موذیانه عوامل برنامه فوتبال برتر باز هم باعث رنجش هواداران میلیونی استقلال شدند و این تیم را که نیاز به آرامش دارد به سمت و سوی حاشیه سوق دادند.

به راستی چه دلیلی دارد در برنامه ای زنده رئیس هیات مدیره باشگاهی را رو در روی مدیرعامل اخراجی همان باشگاه که اختلاف شدیدی با هم دارند قرار داده و برای پر کردن وقت برنامه از احساسات هواداران مظلوم آن باشگاه سو استفاده شود؟

در ادامه صحبت های خلیل زاده و در بین آن سعادتمند را می خوانید:

 

* خلیل زاده: حکم استراماچونی صادر شده است

حکم آندره آ استراماچونی چند روز است که صادر شده و  به دست ما رسیده، این رقم 1.3 میلیون دلار با 5 درصد جریمه در نظر گرفته شده است.

* خلیل زاده: در قرارداد استراماچونی طرف فسخ کننده باید 20% جربمه بدهد

استراماچونی زمانی که از ایران رفت حدود 200 هزار یورو دریافت کرد. در تاریخ 13 آذر هم 100 هزار یورو در پراگ به حساب وی حواله کردم و دو روز بعد این پول برگشت خورد. این مربی 18 آذ ماه هم از ایران رفت. اینکه قبلا گفتند ما بلافاصله محکوم می شویم و یک هفته ای باید 2 میلیون یورو پرداخت کنیم درست نبوده است. کل قرارداد این مربی 750 هزار یورو با 3 دستیار برای یک فصل و برای 2 فصل 1.5 میلیون دلار بوده است. در قرارداد آمده هر کدام از طرفین قرارداد را فسخ کنند باید 20 درصد جریمه پرداخت شود.

* خلیل زاده: شکایت استراماچونی از باشگاه 280 صفحه است

خیلی مدارک برای ما در باشگاه وجود دارد که آن را ارائه نکردیم. او در 280 صفحه شکایت در صفحه 32 خواستار 1.6 میلیون دلار  شده است. تمام این خواسته او باز هم 2 میلیون دلار نشده است. این درخواست وی به دلیل این بوده که مطالبات این مربی به موقع پرداخت نشده است.

* خلیل زاده: از استراماچونی دستخط داریم

ما دستخطی از خود استراماچونی داریم که نوشته یک سال قرارداد من را کسر کنید و 3 ماه از قراردادم را پرداخت کنید و قرار داد من را فسخ کنید. بعد از جدایی وی 160 هزار دلار به حساب وی واریز کردیم اما این پول برگشت خورد. ما در آن مقطع مجبور شدیم 160 هزار دلار از طریق کمک وزیر ورزش و یک بانک در ایران به حساب این مربی پرداخت کنیم.

مدیرعامل وقت هیچ مشورتی با ما نکرده و همه این اطلاعات در اختیار آقای فتحی بود. دقیق یادم است که معاون وزارت ورزش به خود آقای سعادتمند گفت حتما از آقای فتحی در این زمینه کمک بگیرید.

* خلیل زاده: نمی دانم رقم 2 میلیون یورویی استراماچونی از کجا آمده؟

این رای هیچ همخوانی با مدارک ما ندارد. ما درخواست گرندز رای را کردیم و یک وکیل خوب گرفتیم و اعتقاد داریم این رقم، رقمی نیست که استراماچونی بتواند از ما دریافت کند. اینکه ما برای پرداخت پول استراماچونی فرصت یک ماهه داریم اصلا درست نیست. این پرونده مثل آینه است و اگر برای این مربی سود باشد برای ما هم هست، اگر بندی وجود داشت ما باید 2 میلیون یورو را پرداخت می کردیم. نمی دانم این عدد 2 میلیون یورو از کجا آمد که باعث نگرانی هواداران شد.

* خلیل زاده: قرار نبود سعادتمند برای مذاکره با استراماچونی راهی ایتالیا شود

تمام خبرگزاری ها در خصوص سفر سعادتمند به ایتالیا نظر خود را ارائه کردند. اصلا قرار نبود سعادتمند برای مذاکره با استراماچونی راهی ایتالیا شود. من یک روز به باشگاه رفتم که گفتند قرار است مدیرعامل برای کسر قرارداد استراماچونی راهی ایتالیا شود.او اعلام کرد من ارتباطی گرفته ام و می خواهم برای کسر قرارداد  به ایتالیا بروم، چون بندی وجود دارد که اگر این پول را پرداخت نکنیم باید 2 میلیون یورو در عرض یک هفته به این مربی بدهیم.

* خلیل زاده: سعادتمند اصلا در ایتالیا استراماچونی را ندید

من همان زمان مخالفت کردم و گفتم این سفر حاشیه ساز می شود. بعد از مدتی او به ایتالیا رفت و این سفر مشکل ساز شد. من بعدا از سعادتمند در دفتر شخصی ام سوال کردم آیا شما استراماچونی را دیدی که گفت من او را یکبار دیدم آن هم بدون واسطه اما تا جایی که من از مشاورانش شنیدم او دیداری با استراماچونی نداشت.

* خلیل زاده: وزیر گفت سفر سعادتمند به ایتالیا را هیات مدیره مصوب کرده

سفر سعادتمند به ایتالیا کاملا تیم استقلال را وارد حاشیه کرد و قهرمانی را از ما گرفت. من و وزیر ورزش همان روز در مجلس بودیم که آقای سلطانی فر هم خبر نداشت که سعادتمند راهی ایتالیا شده است. من از وزیر پرسیدم شما خبر دارید که او به ایتالیا رفته که او گفت هیات مدیره مصوب کرده است.

* خلیل زاده: سفر سعادتمند به ایتالیا هم قهرمانی را از ما گرفت هم 100 میلیارد ضرر زد

سفر به ایتالیا باعث از دست رفتن جام قهرمانی و این شد که ما بیگناه توهین بشنویم. بعد هم خود آقای استراماچونی در اینستاگرام مدعی شد که هیچ پیشنهادی به وی ارائه نشده است. همان زمان هم اختلافاتی بین مدیریت و سرمربی وجود داشت و حتی سعادتمند در تلویزیون اعلام کرد که مجیدی به وی به خاطر درگذشت برادرش تسلیت نگفته است. استقلال در یک فصل 100 میلیارد هزینه می کند تا قهرمان شود و این سفر به نظر شما چقدر به باشگاه ما ضرر زده است؟

* خلیل زاده:سعادتمند سند رو کند که اسناد او را امضا نمی کردم

سعادتمند در جایی گفته من اسناد او را امضا نمی کردم ولی او یک سند رو کند که من درخواست های او را در هیات مدیره امضا نکردم.

* خلیل زاده: بعد از باخت به تراکتور سعادتمند بیانیه مذاکره با استراماچونی را منتشر کرد

ضمن احترامی که برای هواداران تراکتور قائل هستم ما فینال را در شرایطی که مستحق شکست نبودیم باختیم ولی بلافاصله مدیرعامل ما در سایت باشگاه اعلام کرد در حال مذاکره با استراماچونی هستیم! وقتی یک مملکت مصوب می کند که مربی خارجی نمی تواند وارد فوتبال ما شود چگونه این صحبت مطرح شده است؟

* خلیل زاده: بیانیه مذاکره با استراماچونی بازی با احساسات هواداران بود

وقتی این صحبت را می کنید با احساسات جوان 17-18 ساله بازی می شود. اگر قرار بود این مربی به ایران برگردد همان زمان که رفت بر می گشت چون پولش هم پرداخت شده بود. آن زمان هم منع به کارگیری مربیان خارجی وجود نداشت. وزیر ورزش در همان روزهای فصل قبل 20 روز  پیاپی من را تحت فشار گذاشته بود که استراماچونی باید برگردد. رفتن او دست من نبود ولی انشاالله اگر قهرمان شدیم در این مورد خیلی مسائل حرف می زنم.

* خلیل زاده: سعادتمند به وزیر گفت بیانیه را برای ساکت کردن هواداران منتشر کردم!

شبی که به تراکتور باختیم سعادتمند بیانه ای صادر کرد که در حال مذاکره با استراماچونی است تا او برگردد، وی سپس بعد از این موضوع نزد وزیر رفت. آقای سلطانی فر هم در همان جلسه از سعادتمند پرسید چرا چنین بیانیه ای صادر کردی که او گفت می خواهم هوادار را ساکت کنم!

این موضوع را هم من و هم آقای حجت نظری از وزیر ورزش سوال کردیم. گول زدن هوادار اصلا کار خوبی نبود، آیا این کار پوپولیستی نیست؟ 

* خلیل زاده: شفر برای پسرش ساشا گروکشی می کرد!

ما 592 هزار دلار به شفر بدهکار و 20 هزار فرانک هم به فیفا باید پرداخت می کردیم. از تیر یا مرداد ماه بود که پنجره باشگاه بسته شد. تا زمانی که پول شفر، باشگاه پاختاکور و جباروف را نمی دادیم پنجره باشگاه باز نمی شد. اعضای هیات مدیره با این اتفاقات هر کدام یک مسئولیت را قبول کردند.

شفر یک شماره حساب در کشور کرواسی به ما داد ولی از نظر بانکی انتقال پول برای کشور ما خیلی سخت بود. مجبور شدیم از بانک های متفاوت در ترکیه و کشورمان بدهی به شفر را پرداخت کنیم اما مشکل ما با این مربی این بود که او برای ساشا شفر گروکشی می کرد.

* خلیل زاده: به شفر 31 هزار دلار بیشتر از حقش پرداخت کردیم!

در همان زمان به همراه آقای فتحی دفاعیاتی را انجام دادیم چون معتقد بودیم پرونده ساشا شفر را می بریم. از طرفی پسر شفر مصاحبه می کرد و اگر یک روز پرداخت پول دیر می شد کار را به شکلی پیش می برد که باشگاه اذیت شود.

ما به این مربی 31 هزار دلار بیشتر از قولمان پرداخت کردیم ولی وکیل این مربی اعلام کرد شما به ساشا بدهکار هستید و این پول را با آن بدهی تسویه می کنید. در آن زمان چون پنجره بسته بود مجبور شدیم این رقم را بیشتر پرداخت کنیم.

* خلیل زاده: وکیل باشگاه استقلال خانومی به نام سوسانو است!

ما نزدیک به 950 هزار دلار به شفر، باشگاه پاختاکور و جپاروف دادیم. البته وکیل باشگاه خانمی به نام سوسانا است که در حال تغییر آن هستیم. تصور من این است که به استراماچونی کمتر از رقم شکایت او پرداخت کنیم. سعی می کنیم یک مذاکره هم با این مربی داشته باشیم تا برای پرداخت طلب او به یک توافقی بر سر یک رقم برسیم.

* خلیل زاده: سعادتمند اسناد باشگاه را در اختیار خبرگزاری فارس گذاشت!

ما قبلا یک نامه به خبرگزاری فارس ارسال کردیم که چطور به اسناد باشگاه دست پیدا کرده است. او به یک خبرنگار زنگ زده و گفته آقای موسوی رباخوار است، دست موسوی، خلیل زاده و مجیدی در یک کاسه است و شما به یک شکلی این قرارداد را رسانه ای کنید. من با سند و مدرک این حرف را می زنم و مطمئن هستم سعادتمند این اسناد را به رسانه ها داده است.

به گزارش استقلال نیوز، در این لحظه سعادتمند مدیرعامل سابق باشگاه استقلال روی خط برنامه فوتبال برتر آمد و بصورت تلفنی به این بحث پیوست و صراحتا اعلام کرد که هیچ سندی به رسانه ها نداده است.

بعد از این اتفاق خلیل زاده فایل صوتی از وی که توسط روحی مشاور سابق سعادتمند برای او ارسال شده است را برای مخاطبان پخش کرد که مدیرعامل پیشین استقلال از مخاطب خود خواسته علیه خلیل زاده و موسوی مطالبی را آماده و منتشر کنید.

خلیل زاده بعد از این کار مدعی شد اگر سعادتمند باز هم دروغ بگوید من باز هم اسناد رو می کنم!

* خلیل زاده: شخصی به نام نامداری 37 میلیارد به باشگاه کمک کرده است

مسئولان جهان فولاد متین بسیار افراد خوبی هستند، یکبار در جلسه سعادتمند گفت آنها 13 میلیارد تومان پرداخت کرده و یک بار دیگر هم گفت فقط 7 میلیارد تومان از این شرکت دریافت کرده ولی بعدها فهمیدیم کسی که به باشگاه کمک می کند فردی به نام نامداری است که 37 میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه به باشگاه پرداخت کرده است.

+ خلیل زاده: اسناد واریزی 100هزار دلاری نامداری در باشگاه نیست!

من بعد از این همه تناقضات با مسئولان جهان فولاد متین حرف زدم و خودشان گفتند که فقط 7 میلیارد تومان به باشگاه داده اند. روز گذشته هم با آقای نامداری حرف زدم و او گفت که 100 هزار دلار برای بازگشت استراماچونی به باشگاه داده ولی این پول در حساب باشگاه نیست. یک 7 میلیارد و ششصد میلیون تومان هم در اسناد باشگاه وجود ندارد. این را هم از آقای مددی سوال کنید.

لیست پیوست و امضای خود سعادتمند موجود است که آقای نامداری 37 میلیارد تومان به استقلال کمک کرده است. دوستان در شرکت جهان فولاد متین همان 7 میلیارد تومانی که مدعی هستند کمک کردند را پس گرفتند آن هم در حالی که مدیرعامل پیشین استقلال 10 روز برای آنها تبلیغ کرده است.

تا زمانی که این مدیرعامل راهی ایتالیا شد با او تعامل داشتم ولی وقتی آن اتفاقات رخ داد تعاملات از بین رفت.

* خلیل زاده: سعادتمند مقابل وزیر ورزش قسم خورد اسناد باشگاه را پخش نکرده

در خصوص انتقاد سعادتمند از قرارداد شرکت مبنا توسعه با باشگاه استقلال که من آن را به امضا کرده ام، این شرکت حتی یک ریال هم سود از باشگاه نخواست و آن قرارداد را من و فتحی و دیگر اعضای هیات مدیره امضا کردیم اما با قراردادهایی که سعادتمند امضا کرده حالا حالا ها و حتی 5 سال بعد از رفتنمان باید به این دادگاه ها برویم. وی مدعی است که از بابت یک قراردادی پول قرض الحسنه گرفته است. او جلوی چشم معاون وزیر و وزیر ورزش قسم خورد اسناد باشگاه را پخش نکرده است، ولی او دروغ می گوید!

به گزارش استقلال نیوز، خلیل زاده در ادامه برنامه یک پیامک خطاب به مجری برنامه فوتبال برتر نشان داد که در آن عنوان شده است سعادتمند فقط یک روز در ایتالیا حضور داشته و اصلا استراماچونی را ندیده است!

 

+ خلیل زاده:از قراردادهایی که سعادتمند با بازیکنان می بست بی اطلاعیم

در خصوص اینکه بازیکنانی مثل چشمی ابتدا قرارداد بستند و سپس به قطر رفتند، از نظر من این بهترین تیم هیات مدیره ایست که تا الان کار کرده است. ما با پیشنهاد خود سعادتمند عبدیان را عضو ناظر قراردادها گذاشتیم. بعد از این اتفاق قراردادها در یک هتل منعقد شد و خود ما هم از این موضوع بی اطلاع بودیم.

عبدیان خودش تاکید کرد که به جز قرارداد شجاعیان در هیچ قراردادی حضور نداشته است. بازیکنان هم گناهی ندارند، یکی از بازیکنان به خود من گفت فکر می کردم قرارداد 2 میلیاردی ام می شود 4 میلیارد ولی وقتی به اتاق جلسات رفتیم به من گفتند 5-6 میلیارد با تو ببندیم خوب است؟! البته  این قراردادها را به جاهای دیگر بردند و در جای دیگری رصد می شود!

+ خلیل زاده: قرارداد بازیکنانمان هیچ تغییری نکرده است

ما باید شیوه ای برای این قراردادها تعیین کنیم. رقم پرداختی به بازیکن حدی دارد. به جز یکی دو بازیکن که مددی با من مشورت کرد قراردادهای بقیه بازیکنان همان است. خوشحال هستم که پولی که پرداخت می شود به جیب بازیکن ایرانی می رود. چرا باید قراردادها در یک هتل امضا شود؟

+ خلیل زاده: در استقلال با مجیدی برخورد بدی شد

به نظر من با مجیدی خیلی بد برخورد شد. زمانی که او با من قرارداد بست اصلا درباره مبلغ صحبت خاصی نشد. او می دانست تیم بحران دارد و باید جانشین یک مربی مثل استراماچونی شود. من در این مدت متهم شدم که از مجیدی دفاع کردم، بله من دفاع کردم چون  این مربی جوان خودش را در معرض خطر گذاشت. تیم ما با او خوب نتیجه گرفت ولی اختلافات مانع از موفقیت شد.

باور کنید مجیدی با این تیم می توانست قهرمان شود. آنقدر روی او فشار آوردند، با تقوی و دیگران مذاکره کردند و روحیه او را به هم زدند. همین حالا هم محمود فکری به ما اضافه شده و خوشبختانه یکی از یکی بهتر به استقلال می آیند.

+ خلیل زاده: دوشنبه مظاهری و نادری ثبت خواهند کرد

من درباره بازیکنان و مربی اصلا دخالت نمی کنم. اگر چیزی بخواهم بدانم باید از سرپرست باشگاه سوال کنم ولی قرارداد مظاهری و محمد نادری امروز(دوشنبه) ثبت خواهد شد.

+ خلیل زاده: با مدیرعامل پیروزی توافق کردیم از هم بازیکن نگیریم!

بعد از اینکه ما نادری را جذب کردیم با آقای سمیعی توافق کردیم که دیگر از هم بازیکن نگیریم. این توافق با هم صورت صورت گرفته تا دیگر بین دو تیم بازیکنی ردو بدل نشود. طاهرخانی هم بازیکنی بود که توسط محمود فکری در اختیار باشگاه قرار گرفت و وقتی در مورد او با عبدیان صحبت کردم گفت که فسخ قرارداد او انجام شده است.

+ خلیل زاده: قایدی فروشی نیست

قبلا سعادتمند با یک باشگاه قطری مذاکره کرد ولی ما با هیات مدیره اعلام کردیم این بازیکن را نمی فروشیم. الان هم این بازیکن را حفظ خواهیم کرد و در این فصل  فصل آتی هم او را حفط می کنیم. چیزی که از مددی سوال کردم کسی از باشگاه ما کسر نمی شود.

+ خلیل زاده: مدیرعامل استقلال به زودی معرفی می شود

ظرف 10-15 روز آینده مدیرعامل باشگاه استقلال معرفی می شود. در مورد البسه تیم یکسری کارها توسط سرپرست باشگاه انجام شده وی در اولین فرصت این موضوع اطلاع رسانی خواهد شد. پرداختی به بازیکنان از روز گذشته آغاز شده و اگر بازیکنان ما در مورد قراردادها مشکلی دارند ما در نشست امروز هیات مدیره آن را مورد بررسی قرار می دهیم.در این هفته هم در مورد کمیته فنی باشگاه تصمیم گیری خواهد شد.

اخبار باشگاه استقلال

         


 مطالب مرتبط:

خلیل‌زاده خبر داد/ پنجره استقلال دوشنبه یا سه‌شنبه باز خواهد شد

وعده خلیل زاده در خصوص بازگشت شیخ و میلیچ/ وضعیت شفر نامعلوم!

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال مدیا

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار

00906123